Jump to content

[ÇÖZÜLDÜ] Dil Güncelleştirme Suhosin Çıldırttı... :(

omuronline

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhaba
Reseller yer sağlayıcımla görüşmeme rağmen
ufak tefek dil problemlerini halen çözememekteyim

suhosin limitleri (karşılaşanlar iyi bilir çıldırma sebebii cry.gifsad.gifshocked.gif)ile ilgili sorunum devam etmekte
dil ayarlarını güncellemelerini admin panelinden otomatik olarak değilde
tr.gzip içerisinden güncelleme yapıyorum istediğim bölümleri fakat ftp attığımda düzenlemem hiç bi işe yaramadığını görüyorum.

Sorum şu ki;
manuel olarak text editörlerinden elle düzeltip ftp root a atmanın bir yolu varmıdır ?
acil olarak bilgisi olan arkadaşların bir cevap yazmaları rica olunur.
herkese teşekkürler.

Edited by omuronline (see edit history)

Safa

suhosin niye olmadı ? cpanel mi plesk mi kullanıyorsun.

php.ini attığın zaman ne gibi sorun aldın.

elle düzenlemek karekter bozukluğu yapar tavsiye edilmeyecek bir yöntemdir.

Sefa kardeş öncelikle ilgin için tşkler.

cpanel kullanmaktayım hosting olarak kullanıyorum.

php.ini göremiyorum.

bir tane php.ini oluştur bilgisayarında içerisine

max_input_vars = 5000
suhosin.request.max_vars = 5000
suhosin.post.max_vars = 5000

bunları yazıp ana dizine at bakalım . sorun çözülecekmi ?

reseller hosting sahibinde ana php.ini ye bu satırları eklerse sporununuz çözülür.

bir tane php.ini oluştur bilgisayarında içerisine

max_input_vars = 5000

bunları yazıp ana dizine at bakalım . sorun çözülecekmi ?

reseller hosting sahibinde ana php.ini ye bu satırları eklerse sporununuz çözülür.

yer sağlayıcı firmam ile görüştüğümde ayarları istediğim gibi yaptıklarını dile getiriyorlar.

ayrıca

public_html root ana dizine

php.ini olarak

max_input_vars = 5000

dosya oluşturup atıyorum fakat hiç bir değişiklik söz konusu değil.

bu bilgilere zaten ulaştım ve uyguladım fakat bi sonuç alamadım.

translate dosyasını da düzenliyorum ama import yaptığımda herhangi bir değişiklik

göremiyorum.

Önceki sürümlerde değişiklik yaptığımda root a import yapıp sorunu çözebiliyordum fakat

bu 1.6 sürümde istediğin kadar düzelt kafasına göre ilk çeviriyi getiriyor buda çok sinir bozucu..

dil dosyasını manuel olarak düzeltme konusunda yardımcı olabilirmisin ?

yer sağlayıcı firmam ile görüştüğümde ayarları istediğim gibi yaptıklarını dile getiriyorlar.

ayrıca

public_html root ana dizine

php.ini olarak

max_input_vars = 5000

dosya oluşturup atıyorum fakat hiç bir değişiklik söz konusu değil.

bu bilgilere zaten ulaştım ve uyguladım fakat bi sonuç alamadım.

translate dosyasını da düzenliyorum ama import yaptığımda herhangi bir değişiklik

göremiyorum.

Önceki sürümlerde değişiklik yaptığımda root a import yapıp sorunu çözebiliyordum fakat

bu 1.6 sürümde istediğin kadar düzelt kafasına göre ilk çeviriyi getiriyor buda çok sinir bozucu..

dil dosyasını manuel olarak düzeltme konusunda yardımcı olabilirmisin ?

Merhabalar,

• Hosting kullandığınız sunucuda birden fazla ek paketler halinde PHP versiyonu yüklü ise bu durumu gözden kaçırmış olabilirler, hosting kullandığınız sunucuda bu limit yeterli olduğu takdirde Prestashop size böyle bir hata mesajı vermez.

Kontrol paneli üzerinden PHP Settings erişim izniniz varsa max_input_vars = 5000 şeklinde eklemeyi yapabilirsiniz. 

• PHP ayarları sınırlandırıldıysa sizin ftp'ye php.ini atıp tanımladığınız limitler geçersiz olacak/bir işe yaramayacaktır.
  • Manuel güncelleştirmeler Safa Bey'in de aktardığı gibi karakter hatalarına sebep olur.

• Hosting sağlayıcınızla bu problemi çözemiyorsanız, bilgisayarınıza localhost kurun, sitenizin tercümelerini tamamlayınca, hosting'e yükleyebilirsiniz. Bunu yapamam derseniz de özelden bilgileri gönderin, size problemi çözene kadar bir hosting tanımlayalım.

İyi çalışmalar,

Başarılar.

• Like 1

Merhabalar,

• Hosting kullandığınız sunucuda birden fazla ek paketler halinde PHP versiyonu yüklü ise bu durumu gözden kaçırmış olabilirler, hosting kullandığınız sunucuda bu limit yeterli olduğu takdirde Prestashop size böyle bir hata mesajı vermez.

Kontrol paneli üzerinden PHP Settings erişim izniniz varsa max_input_vars = 5000 şeklinde eklemeyi yapabilirsiniz. 

• PHP ayarları sınırlandırıldıysa sizin ftp'ye php.ini atıp tanımladığınız limitler geçersiz olacak/bir işe yaramayacaktır.
  • Manuel güncelleştirmeler Safa Bey'in de aktardığı gibi karakter hatalarına sebep olur.

• Hosting sağlayıcınızla bu problemi çözemiyorsanız, bilgisayarınıza localhost kurun, sitenizin tercümelerini tamamlayınca, hosting'e yükleyebilirsiniz. Bunu yapamam derseniz de özelden bilgileri gönderin, size problemi çözene kadar bir hosting tanımlayalım.

İyi çalışmalar,

Başarılar.

İlginiz İçin Teşekkür ederim Problem Çözüldü.