Jump to content

Prestashop a Pohoda


Kaspi88

Recommended Posts

Chci se zeptat jestli někdo už udělal import objednávek do účetního softwaru Pohoda.
Pohoda podporuje nějaké int. obchody jako vltava atd, ale ještě jsem nezkoušel zda by to jelo i nějak na Prestashop.
Mohl by to někdo udělat jako to má Zencart, osC,..?
Přes import/export xml...

Rád bych vystavoval faktury přes pohodu než ty automatický v prestashopu.
Kdyby se ale v PS upravila aby měla český standarty tak by to bylo super.
Zde je prilozeny i nahled jak vypada vysledna faktura od superhera ;)
Fakturace

Nemáte někdo chuť to upravit?

Link to comment
Share on other sites

Chci se zeptat jestli někdo už udělal import objednávek do účetního softwaru Pohoda.
Pohoda podporuje nějaké int. obchody jako vltava atd, ale ještě jsem nezkoušel zda by to jelo i nějak na Prestashop.
Mohl by to někdo udělat jako to má Zencart, osC,..?
Přes import/export xml...

Rád bych vystavoval faktury přes pohodu než ty automatický v prestashopu.
Kdyby se ale v PS upravila aby měla český standarty tak by to bylo super.
Zde je prilozeny i nahled jak vypada vysledna faktura od superhera ;)
Fakturace

Nemáte někdo chuť to upravit?


zdravím,
Pohoda kromě, některých přednastvavených importů/exportů s Vltavou atd. si může vyměňovat data s jakýmkoliv e-shopem při dodržení definovaných xml schémat dokumentů. Pro Zencart, OsCommerce a VirtueMart jsem dělal propojení automactické jen na jedno kliknutí, pokud by byl zájem, mohli bysme na úpravě propojení pro PrestaShop dohodnout...
něco víc je o propojení eshopů s Pohodou a jak to může fungovat i u mě www dali.unas.cz
Link to comment
Share on other sites

Jo už jsem na tvoje stránky koukal i dřív když jsem hledal různý rady atd ;) Ale jelikož na to nemám vůbec čas a taky jsem nikdy nic podobnýho neprogramoval tak hledám rady od zkušenějších.
Pohodu používám na účetnictví a každou položku výdajů a příjmů si zaznamenávat z eshopu je náročný na čas.
Vyhovovalo by mě to jak je udělaný jak říkáš "na jedno kliknutí" a všechny data se sami synchronizujou.
Mohl bych vědet, kdyby si to naprogramoval co by to obnášelo?
Už máš zkušenosti z jinýma eshopama (ZenCart, VirtueMart, oSC,. ) takže by ti to snad nemělo dělat takový problém to upravit pro PS.
Pokud nechceš psát napiš mi do PM nebo na mail - [email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Odpoved ze STORMWARE:
...export dat z programu POHODA do nepodporovaného internetové obchody je možný přes XML komunikaci.
Informace naleznate na www.stormware.cz/xml .


Jinak právě o využití xml komunikace eshopu s Pohodou můj poslední příspěvek tady je ;)

a u mě na www dali.unas.cz je toho právě o tomto taky docela dost...
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Odpoved ze STORMWARE:
...export dat z programu POHODA do nepodporovaného internetové obchody je možný přes XML komunikaci.
Informace naleznate na www.stormware.cz/xml .


Jinak právě o využití xml komunikace eshopu s Pohodou můj poslední příspěvek tady je ;)

a u mě na www dali.unas.cz je toho právě o tomto taky docela dost...


Chci upozornit na Daliho, aby jste nedopadly jako já vybral zálohu a aplikaci za 6 měsíců neudělal a peníze odmítá vrátit a nekomunikuje. Pokud máte někdo stejné zkušenosti ozvěte se na PM je připravena žaloba atd.
Link to comment
Share on other sites

Odpoved ze STORMWARE:
...export dat z programu POHODA do nepodporovaného internetové obchody je možný přes XML komunikaci.
Informace naleznate na www.stormware.cz/xml .


Jinak právě o využití xml komunikace eshopu s Pohodou můj poslední příspěvek tady je ;)

a u mě na www dali.unas.cz je toho právě o tomto taky docela dost...


Chci upozornit na Daliho, aby jste nedopadly jako já vybral zálohu a aplikaci za 6 měsíců neudělal a peníze odmítá vrátit a nekomunikuje. Pokud máte někdo stejné zkušenosti ozvěte se na PM je připravena žaloba atd.


moc zákazníků, kterým se zakázku nepodařilo realizovat, nemám, takže pokud jste pan Lukáš Doležal, snažím se vám už dost dlouho dovolat, ale ani jedno z čísel, které máte v kontaktech na svém eshopu nefunguje.

Na můj předminulý mail, jestli chcete z aplikace polovinu, když samotná fungovat nemůže, jste neodpověděl, na můj poslední email "je na vás nějaký telefon" jste také neodpověděl.

Takže to budeme řešit tady přes fórum?
Link to comment
Share on other sites

hmm, export do pohody planujem spravit aj ja s Petrom Laslom, ale nebude to hned:) Ked sa pozeram na cenu cetelem SK modulu pre VirtueMart u toho cloveka tak je to hodne premrstene, 5000CZK je skutocne moc. Ked sa pozeram na cenu exportu z Magento do pohody tak je to takisto premrstena cena 8000CZK...

Link to comment
Share on other sites

hmm, export do pohody planujem spravit aj ja s Petrom Laslom, ale nebude to hned:) Ked sa pozeram na cenu cetelem SK modulu pre VirtueMart u toho cloveka tak je to hodne premrstene, 5000CZK je skutocne moc. Ked sa pozeram na cenu exportu z Magento do pohody tak je to takisto premrstena cena 8000CZK...


pokud byste něco z podobných rozšíření (ne jen export ale opravu propojení;) uměl navrhnout, naprogramovat a otestovat tak, aby fungovali spolehlivě a servisoval je po neomezenou dobu, měl bych pro vás práci, protože já při těchto cenách mám objednávek na několik týdnů dopředu a vůbec se nenudím.
Link to comment
Share on other sites

asi ste neklikli na odkaz Platobne moduly v mojom podpise:) ja nemam problem naprogramovat prepojenie s pohodou ani so ziadnym inym uctovnickym softwarom, kazdy jeden modul ktory som naprogramoval bol otestovany a je spolahlivy, pokial sa predsa len vyskytne nejaky problem, tak som pripraveny ho riesit ihned ako sa o tom probleme dozviem ale ceny nemusim zbytocne premrstovat ako niekto z nas dvoch... 5000CZK za cetelem modul je uz ryzovanie na svojich zakaznikoch:) 8000CZK za Prepojenie s pohodou je takisto trosku moc... Cele to napojenie ako ho vy nazyvate je len export potrebnych dat do xml suboru, nasledne cez ftp klienta skopirovanie na pocitac zakaznika a na tomto pocitaci zakaznika importovany do pohody, ak sa mylim opravte ma:)

Co na tom servisujete po neobmedzenu dobu, to mi je naozaj zahadou...

Link to comment
Share on other sites

asi ste neklikli na odkaz Platobne moduly v mojom podpise:) ja nemam problem naprogramovat prepojenie s pohodou ani so ziadnym inym uctovnickym softwarom, kazdy jeden modul ktory som naprogramoval bol otestovany a je spolahlivy, pokial sa predsa len vyskytne nejaky problem, tak som pripraveny ho riesit ihned ako sa o tom probleme dozviem ale ceny nemusim zbytocne premrstovat ako niekto z nas dvoch... 5000CZK za cetelem modul je uz ryzovanie na svojich zakaznikoch:) 8000CZK za Prepojenie s pohodou je takisto trosku moc... Cele to napojenie ako ho vy nazyvate je len export potrebnych dat do xml suboru, nasledne cez ftp klienta skopirovanie na pocitac zakaznika a na tomto pocitaci zakaznika importovany do pohody, ak sa mylim opravte ma:)

Co na tom servisujete po neobmedzenu dobu, to mi je naozaj zahadou...


máte pravdu, opravdu neklikl jsem na váš podpis.
Pokud ale podobné rozšíření také děláte, víte že Cetelem modul není jen "nejaké odeslání objednávky" formulářem. Je to načítání vstupních dat z Cetelemu do webkalukačky přes xml, parsování xml v php a zpět postupně na 3 různé xml číselníky a na konci zpracování odpovědi ze serveru cetelemu do databáze eshop podle stavů vyřízení žádosti a další ověřování změn stavu žádosti. Možná měl někdo štěstí a povedlo se to někomu rychleji a já na tomto modulu dělal několik týdnů a tolik eshopů Virtuemart, kteří mají smlouvu se slovenským Cetelemem zase není. Takže vás můžu ujistit, že tento modul zatím zabral víc času než by této ceně odpovídalo.

A propojení s Pohodou už vůbec není to o čem píšete;))), pokud to tak bylo to, co píšete prodával bych to asi tak 400kč jako jsem také prodával první verze takového exportu, než jsem zjistil, že ten kdo chce propojení pravidelně používat v eshopu, který funguje, očekává trochu víc...
Link to comment
Share on other sites

ano, co sa tyka cetelemu tak je to presne tak ako pisete a ta cena je naozaj premrstena stale, bohuzial to mi nezoberiete:)

Co sa tyka pohody, napisali ste ze to tak nie je, ale nenapisali ste ako to teda je, verejne tajomstvo? pochybujem, osobne som sa na API pohody nepozeral este ale aby tam bolo nieco na neustale servisovanie to neverim, prepacte:)

Link to comment
Share on other sites

ano, co sa tyka cetelemu tak je to presne tak ako pisete a ta cena je naozaj premrstena stale, bohuzial to mi nezoberiete:)

Co sa tyka pohody, napisali ste ze to tak nie je, ale nenapisali ste ako to teda je, verejne tajomstvo? pochybujem, osobne som sa na API pohody nepozeral este ale aby tam bolo nieco na neustale servisovanie to neverim, prepacte:)


dobře, pokud vám připadá cena několik tisíc za několik týdnů práce přemrštěná, pořád platí moje nabídka, kterou jsem psal;) První eshop, pro který jsem toto připravoval, hledal půl roku někoho, kdo zná dobře Joomlu a zvládl tento modul a protože za první den po spuštění měl touto platební metodou větší tržby, než byla jeho cena nijak nelitoval. Naopak nedávno jsme se pro jeho eshop dohodli na dalším rozšíření.

Co je v propojení s Pohodou navíc proti exportu objednávek do xml vám klidně rozepíšu, nevím jestli je účelné to rozepisovat tady?
Link to comment
Share on other sites

Ja mam svojej roboty zatial dost, ak budem v buducnosti bez roboty tak vas skontaktujem:)

Co sa tyka pohody, kludne to napiste sem do vlakna, urcite nie som sam koho to zaujima a s vlaknom to suvisi takze bez problemov:)


netvrdím, že u Pohody je něco na "neustálé" servisování, ale všeho, co se kdy muselo u mnoha eshopů vyřešit bylo hodně, zatím se mi to u 126 zákazníků povedlo, u 2 zakázek ne.

Můj první export do účetnitcví byl vloni opravdu, tak jak píšete, na webu se vygenerovali z databáze eshopu údaje z objednávek do xml...

Dnes je to tedy tak, že máte Windows aplikaci na ploše pc, kde je Pohoda, stisknete tlačítko a v Pohodě jsou objednávky, nebo faktury, v adresáři adresy a ve skladech pohyb skladových zásob z objednávek, které byly v eshopu a nebyly v Pohodě. Samozřejmě včetně odpovídajícího dph s různýma sazbama, způsobů dopravy, platby, odpovídajícím zokrouhlování, možností vytváření kódů pro zboží s atributama atd...

K tomu druhé tlačítko, které po kliknutí aktualizuje ceny v eshopu a skladové zásoby.

Nebo se nekliká vůbec a vše běží jako časově spouštěná úloha např. každých 15 min.

To je snad to nejdůležitější z pohledů zákazníků - z pohledu vývoje je to cca rok řešení všeho, co se kdy vyskytlo (číslování dokladů, korunové rozdíly při různém zaokrohlení násobků množství zboží během funkce checkout, jak propojit mdb a MySQL bez TCP/IP přístupu k webové databázi atd atd. atd. atd.;)))

Ale jak jsem psal, nikoho nenutím za podle vás přemrštěné ceny objednávat si u mě. I tak mám objednávek tolik, že nemůžu všecny přijmout. Ti něco potřebují rádi můj čas zaplatí a většinou se vždy vrátí s další zakázkou.
Myslím, že je to na zvážení těch, kdo si něco objednávájí, jaký efekt a jim to co chtějí přinese...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ahoj. Prosim, ma nekdo upravenou fakturu pro PS? Potreboval bych neco, co se blizi ceskemu standardu pro platce DPH. Uz mam ok cestinu, pridaneho dodavatele, ale stale chybi datum vystaveni, datum zdanitelneho plneni atd. Tech topicu na tohle tema je tady spousty, sedim u toho cely den, ale nikde to neni vyresene. Diky moc za pomoc, pripadne za radu.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj. Prosim, ma nekdo upravenou fakturu pro PS? Potreboval bych neco, co se blizi ceskemu standardu pro platce DPH. Uz mam ok cestinu, pridaneho dodavatele, ale stale chybi datum vystaveni, datum zdanitelneho plneni atd. Tech topicu na tohle tema je tady spousty, sedim u toho cely den, ale nikde to neni vyresene. Diky moc za pomoc, pripadne za radu.


To v cervenem jsem udelal klasicky pres preklad v BO

12531_O1PyeeHuWRMlPBI3hYmG_t

Link to comment
Share on other sites

To byl fofr, diky! ;-)

Jasne, to je pravda, pres BO to jde prelozit. A datum u vystaveni a zdanitelneho plneni je vlastne stejny. Ale prosim, nemohl bys mi Tvou PDF.PHP poslat (treba PM), vidim, ze mas daleko lepe udelanou function Header(). Zkusil bych to tak. Dik!

Link to comment
Share on other sites

pokud nejsou špatně nadefinované fonty v pdf.php pro FPDF core fonts a nasledne ve funkcich na konci kde se prave prevadeji znaky do zvolene znakove sady pak by to mělo fungovat(samozřejmě beru jako samozřejmost že fonty arialmt máte ve slozce s aplikaci FPDF!!!)

Jinak osobně doporučuji upravovat verzi pdfka pro PS1.2.4 !!! ušetříte si opravdu hodně práce ;-)

Link to comment
Share on other sites

Dekuji!

Fonty jsou ve slozce tools/fpdp/font. Mam tam arialmt.php,arialmt.z,arialmtb.php,arialmtb.z. Tedy asi standardne. V Nastaveni/pdf vidim CP1250 a font arialmt (a dal jsem znovu Ulozit, na coz mi kdosi upozornil a overil jsem si, ze znovu to zapsat je dulezite!).

Nicmene, i tak mi pdf.php od vigela (a nekolik dalsich) nefunguje. Protoze za poslednich nekolk dnu jsem se setkal s nekolika dalsimi uzivateli, kterym to take nejede, dovolim si prilozit dve verze pdf.php - jednu funkcni a druhou nikoli (ta jede ok ve FO, ale v adminu hazi chybu BO chybu: FPDF error: Undefined font: arialmt B). (Sorry, asi by to melo patrit do jineho vlakna, ale nejak se to vyvinulo az sem...)

Prosim, jestli se do toho nekdo z odborniku na kod muze mrknout v cem je zakopan pes.

XN4N: Mam Upravovat verzi pdfka pro PS1.2.4? Jedu na PS 1.1.0.5. tak by byl asi problem. (?) Zkusim to nekde najit.

PDF_pro_forum_funguje.php

PDF_pro_forum_FPDF error_ Undefined font_ arialmt B.php

Link to comment
Share on other sites

Dekuji!

Fonty jsou ve slozce tools/fpdp/font. Mam tam arialmt.php,arialmt.z,arialmtb.php,arialmtb.z. Tedy asi standardne. V Nastaveni/pdf vidim CP1250 a font arialmt (a dal jsem znovu Ulozit, na coz mi kdosi upozornil a overil jsem si, ze znovu to zapsat je dulezite!).

Nicmene, i tak mi pdf.php od vigela (a nekolik dalsich) nefunguje. Protoze za poslednich nekolk dnu jsem se setkal s nekolika dalsimi uzivateli, kterym to take nejede, dovolim si prilozit dve verze pdf.php - jednu funkcni a druhou nikoli (ta jede ok ve FO, ale v adminu hazi chybu BO chybu: FPDF error: Undefined font: arialmt B). (Sorry, asi by to melo patrit do jineho vlakna, ale nejak se to vyvinulo az sem...)

Prosim, jestli se do toho nekdo z odborniku na kod muze mrknout v cem je zakopan pes.

XN4N: Mam Upravovat verzi pdfka pro PS1.2.4? Jedu na PS 1.1.0.5. tak by byl asi problem. (?) Zkusim to nekde najit.


edit: funkcni pdf >dole
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...