Jump to content

Ελληνικά Site Prestashop Παρουσίαση


Armadilo

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
On 5/3/2018 at 7:51 PM, helpdeskED said:

Να σας προτείνω με τη σειρά μου το yourlook.gr  για  νεανικά γυναικεία ρούχα, μαγιό, πανοφώρια, παλτά


Στην πρώτη δεν μ αρέσει που έχεις γκρι γύρω γύρω και το footer έχει ένα άλλο γκρι.. Αν θες να έχεις αυτό το πλαίσιο γύρω γύρω, καλό θα ήταν το footer να είναι στο ίδιο χρώμα. Διαφορετικά όλο το από πανω σε λευκό και το footer να πιάνει όλο το πλάτος, ό,τι χρώμα θέλεις.

Στην δεύτερη, το logo είναι pixelιασμένο. Αν είναι το clothing boutique να μην φαίνεται καθαρά, μην το βάζεις καθόλου και βγάλε λίγο πιο μεγάλο το your look. Ό,τι δείχνεις πρέπει να φαίνεται καθαρά. Αλλιώς μην το βάζεις καθόλου.

Πολύ βαρετή γραμματοσειρά και επίσης λατινικό ερωτηματικό σε ελληνικές λέξεις.

Πολύ κακή ισορροπία και pixelιασμένη εικόνα. Στην θέση σου (με πιο καθαρή εικόνα βέβαια) θα άφηνα τα γυαλιά αριστερά (προσοχή όχι κολλητά στην άκρη της οθόνης, να έχει λίγο κενό) και θα πήγαινα κέντρο καθέτως, δεξιά οριζοντίως (με το ίδιο κενό απ την δεξιά πλευρά αντίστοιχα) το κείμενο και το πράσινο κουμπί από κάτω. Αλλά το κείμενο θα το έφτιαχνα html όχι ενσωματωμένο στην εικόνα...

Τέλος έχεις κάποια μικρά κενά στα δεξιά των εικόνων (που έχουν μάλιστα και διαφορετικά χρώματα) τα ξηλώνεις όπως είσαι. Επίσης στην πρώτη άσε λίγο κενό γύρω γύρω απ το κείμενο κατά προτίμηση padding για να πάρει ίδιο φόντο). Εναλλακτικά αντί κενού θα μπορούσες να βάλεις φόντο σε όλο το κείμενο με ένα ενιαίο div και background rgba με λευκό σε διαφάνεια.

Αυτά. Σε γενικές γραμμές φαίνεται καλή δουλειά πάντως. Μ άρεσε το layout.

Καλημέρα

Στιγμιότυπο 2018-03-15, 08.50.47.png

Στιγμιότυπο 2018-03-15, 08.50.34.png

Στιγμιότυπο 2018-03-15, 08.50.10.png

Στιγμιότυπο_2018-03-15,_08_49_50.png

Στιγμιότυπο_2018-03-15,_08_49_01.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2018 at 10:35 PM, sanctusmob said:

Υπό την επίβλεψη μου η κατασκευή. Ανοίξαμε σήμερα!

https://e-sorouxa.gr/

Νομίζω το όνομα τα λέει όλα.


@sanctusmob καλή αρχή ρε Δραμάρα!! Φιλαράκι, το copyright άλλαξε τέρμα κάτω βάλε το δυναμικά με var από Smarty για να αλλάζει μόνο του. Επίσης βγάλε κάνα κουμπάκι add to cart στις λίστες γιατί τα τσακαλάκια από γαλλία όσον αφορά το template έκαναν τέλεια δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2018 at 1:02 PM, lordshop said:

Κάπως καθυστερημένα είπα να συστηθώ και εγώ. Κάλιο αργά παρά ποτέ.

Ελληνική Πλεκτοβιομηχανία παραγωγής εσωρούχων. Στην Ελλάδα.

Εσώρουχα, μαγιό, κάλτσες. Ανδρικά, γυναικεία, παιδικά

https://www.lord.gr


1. Χαμούλης. Πολύ κενό (το κενό δεν είναι κακό, αλλά το πολύ κενό είναι). Επίσης από πάνω που είναι το προηγούμενο block στρώσε το λίγο.

2. Πολύ πνιγμένο. Δώσε λίγο χώρο αριστερά (και στην δεύτερη στήλη από δεξιά, αντίστοιχα). Επίσης το background καλό είναι να πιάνει στο 100%  padding πιο μέσα δηλαδή.

3. Δώσε λίγο αέρα στο αυτοκόλλητο.

4. Τόνους στην αγαπημένη ubuntu.

5. Αέρα και εδώ.

Υ.Γ. το transformer δουλεύεις;

Στιγμιότυπο 2018-03-15, 09.22.45.png

Στιγμιότυπο 2018-03-15, 09.22.24.png

Στιγμιότυπο 2018-03-15, 09.22.11.png

Στιγμιότυπο 2018-03-15, 09.21.34.png

Στιγμιότυπο 2018-03-15, 09.21.21.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας, Το prestashop το χρησιμοποιώ από το 2010... Απόλυτα ευχαριστημένος!

Το eshop είναι το printforyou.gr σε αυτό το κατάστημα εκτυπώνουμε την φαντασία σας!!!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Σχεδιασμός, υλοποίηση, σύνδεση με erp, μεταφορά δεδομένων, dedicated server. 36000 προϊόντα μόνο σε presta...

Ένα από τα καλύτερα eshop παιχνιδιών έγινε ακόμη καλύτερο.

Toys-shop.gr

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα στην ομάδα!Καινούργιος σχετικά κανα χρόνο στο Prestashop και πολύ προσωπική εργασία για να φτιάξουμε το δικό μας κατάστημα. Παρακαλώ πολύ θα ήθελα γνώμες,κριτικές,αλλαγές τα πάντα είναι ευπρόσδεκτα.Εϊναι η πρώτη μου προσπάθεια :) www.alexpro.gr

Edited by [email protected] (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2020 at 3:53 PM, [email protected] said:

Καλησπέρα στην ομάδα!Καινούργιος σχετικά κανα χρόνο στο Prestashop και πολύ προσωπική εργασία για να φτιάξουμε το δικό μας κατάστημα. Παρακαλώ πολύ θα ήθελα γνώμες,κριτικές,αλλαγές τα πάντα είναι ευπρόσδεκτα.Εϊναι η πρώτη μου προσπάθεια :) www.alexpro.gr

Καλησπέρα και καλή αρχή με το e-shop!
Δυο παρατηρήσεις τις πρώτης ματιάς είναι σε σχέση με την επιλογή θέματος (εμφάνισης) και πρέπει να ενεργοποιήσεις και τα SEF URL's.
Επίσης λόγο του αντικειμένου επειδή έχεις πολλά προϊόντα θα σου πρότεινα να χρησιμοποιείς για την ενημέρωση κάποιο εργαλείο όπως το store manager και για μαζικές και εύκολες αλλαγές κάποιο module σαν το Quick administrator. Για περισσότερα σχετικά με ότι θέλεις μπορείς να μου στείλεις και μήνυμα.


1317529366_.png.9b313ceefaf40bd3e0a854f1a2c31a56.png

εικόνα.png

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω τώρα και το friendly url ειναι ενεργοποιημένο :( κατι άλλο πρέπει να κάνω?164830198_.thumb.png.4fd27b8df310c66beceb433c3e1fd8de.pngέν

Επίσης έχω το store manager και σίγουρα με διευκολυνει πολύ,κοιτάω τώρα για το quick administrator δεν μπορώ να βρώ youtube τι παίζει,μπορέιςνα με κατευθύνεις?

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, [email protected] said:

Κοιτάω τώρα και το friendly url ειναι ενεργοποιημένο :( κατι άλλο πρέπει να κάνω?164830198_.thumb.png.4fd27b8df310c66beceb433c3e1fd8de.pngέν

Επίσης έχω το store manager και σίγουρα με διευκολυνει πολύ,κοιτάω τώρα για το quick administrator δεν μπορώ να βρώ youtube τι παίζει,μπορέιςνα με κατευθύνεις?

Εαν έχεις το store manager είσαι βασιλιάς δεν θέλεις κάτι άλλο. Το Quick Administrator βοηθάει κάποιον που δεν έχει το store manager και είναι αυτό https://addons.prestashop.com/en/fast-mass-updates/3910-dmu-quick-admin-of-your-product-database.html

Για τα friendly URL πρέπει να βρεις ένα Module που να επαναδημιουργήσει όλα τα URL κατηγοριών και προϊόντων. Εγώ χρησιμοποιώ αυτό https://codecanyon.net/item/prestashop-tidy/18965736
Όπως θα δεις κάνει και πολλά άλλα χρήσιμα  πραγματάκια εκτός απο την επαναδημιουργία των URL.
Ότι θέλεις πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Για backoffice διαχείριση και Mass updates δείτε και το δωρεάν εργαλείο PresTools

και στο website του εδώ: https://www.prestools.com/
Με έχει σώσει άπειρες φορές από πολλές ώρες δουλειά, ανάλογα την χρήση και που θέλεις να δώσεις βάρος, έχω αγοράσει και κάποιες επιπλέον λειτουργίες του.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...

Παλιό thread μου ξέφυγε και το είδα πρόσφατα.

Παλιά φαίνεται να δείχναμε περισσότερη αγάπη για πάμε ξανά λίγο! 

https://01generator.com/references/all-projects/ εδώ όλα τα project μας έχουν με prestashop και κάθε μέρα σχεδών βάζουμε και αλλα γιατι ακόμα δεν τα έχουμε ανεβάσει όλα 

Αλλα το καμάρι μας είναι το δικό μας κατάστημα με δικά μας πρόσθετα download manager ticketing system κλπ https://01generator.com/shop/el/

Αν το λαμβάνετε σαν προώθηση μας συγνώμη για αυτό αλλα δείχνουμε την αγάπη στην δουλειά μας και την αγάπη στην πλατφόρμα που όλοι αγαπάμε. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2023 at 6:53 PM, 01generator said:

Παλιό thread μου ξέφυγε και το είδα πρόσφατα.

Παλιά φαίνεται να δείχναμε περισσότερη αγάπη για πάμε ξανά λίγο! 

https://01generator.com/references/all-projects/ εδώ όλα τα project μας έχουν με prestashop και κάθε μέρα σχεδών βάζουμε και αλλα γιατι ακόμα δεν τα έχουμε ανεβάσει όλα 

Αλλα το καμάρι μας είναι το δικό μας κατάστημα με δικά μας πρόσθετα download manager ticketing system κλπ https://01generator.com/shop/el/

Αν το λαμβάνετε σαν προώθηση μας συγνώμη για αυτό αλλα δείχνουμε την αγάπη στην δουλειά μας και την αγάπη στην πλατφόρμα που όλοι αγαπάμε. 

Ακόμα και προώθηση να είναι και παλι είναι καλοδεχούμενο. Προσωπικά χαίρομαι πάρα πολύ με τις Ελληνικές προσπάθειες. Επισκέφτηκα το site σου και έχω να πώ συγχαρητήρια για όλες τις δουλείες σου φίλε μου. Keep it up που λένε και οι φίλοι μας οι Αμερικάνοι. Σήμερα τελείωσα και εγω το πρώτο μου module αλλά και το πρώτο μου Template. Ευελπιστώ να τα ανεβάσω online ως το τέλος του μήνα. Ίδωμεν :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, d3s1gn3r said:

Ακόμα και προώθηση να είναι και παλι είναι καλοδεχούμενο. Προσωπικά χαίρομαι πάρα πολύ με τις Ελληνικές προσπάθειες. Επισκέφτηκα το site σου και έχω να πώ συγχαρητήρια για όλες τις δουλείες σου φίλε μου. Keep it up που λένε και οι φίλοι μας οι Αμερικάνοι. Σήμερα τελείωσα και εγω το πρώτο μου module αλλά και το πρώτο μου Template. Ευελπιστώ να τα ανεβάσω online ως το τέλος του μήνα. Ίδωμεν :)

δυό δυο από το φούρνο! Άντε με το καλό!!!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, lordshop said:

δυό δυο από το φούρνο! Άντε με το καλό!!!

Στα μαθηματικά θα μείνεις μετεξεταστέος. Έρχομαι και γω (μετά από αρκετό καιρό αδράνειας) με 1 module άμεσα και έπεται συνέχεια (τουλάχιστον άλλα 7 εντός έτους) 🤘

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kogkalidis said:

Στα μαθηματικά θα μείνεις μετεξεταστέος. Έρχομαι και γω (μετά από αρκετό καιρό αδράνειας) με 1 module άμεσα και έπεται συνέχεια (τουλάχιστον άλλα 7 εντός έτους) 🤘

Δωσε γκαζιιιιι !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kogkalidis said:

Στα μαθηματικά θα μείνεις μετεξεταστέος. Έρχομαι και γω (μετά από αρκετό καιρό αδράνειας) με 1 module άμεσα και έπεται συνέχεια (τουλάχιστον άλλα 7 εντός έτους) 🤘

Μπα... στα μαθηματικά είναι το πτυχίο μου.
Καλώς ήρθες και εσύ. Τώρα βλέπουμε τις υποσχέσεις σας, όμως να μας ενημερώσετε και όταν γίνουν πράξη. 💯

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...