Jump to content

Nepočítání doběrečného poplatku od určité výše objednávky.


Karel.jedlý

Recommended Posts

Ahoj

Vím, že už se to zde asi řešilo, ale je tady už toho tolik, že se neorientuju. Potřeboval bych vědět, jestli má někdo vyřešeno tu možnost, že při objednávce nad např. 1000 kč neúčtuje dopravu a ani doběrečné a pod 1000 účtuje obojí. Se zde nalezeným COD se mně podaří nastavit jen dopravu zdarma ale nezbavím se doběrečnýho. Poraďte prosím.
Dík

Link to comment
Share on other sites

Toho tvýho návrhu jsem si vědom. Bohužel není možné je aplikovat v případě, že vedle platby dobírkou používám i platbu předem na b.ú., kde doběrečné nepočítám. Kdyby si se fakt unudil a něco vymyslel, bylo by to od tebe krásný a všude bych tě chválil :-)

Link to comment
Share on other sites

diky, uz jsem v obraze :-)
A k cemu je to dobre? Vzdyt si k obyc. dobirce muzu do jeji ceny zapocitat i tu prirazku. Nechci rejpat, jen vysvetleni k cemu je to dobre, o jakou prirazku jde (treba bych zjistil, ze bych tento modul take pouzil)

Link to comment
Share on other sites

Je to dobrý k tomu, že když vedle platby dobírkou používáš i platbu bankovním příkazem, tak u platby bankou neúčtuješ doběrečný. V základních modulech Prestoshopu není možné nastavit funkčně obojí, protože pak při platbě bankou máš stejné poštovné jako u dobírky, což je celkem nesmysl za předpokladu, že chceš zákazníkovi ušetřit na poštovném tím, že mu nabídneš platbu bankou, kde se doběrečné neúčtuje.

Pokud na shopu umožňuješ platbu bankovním převodem, rozhodně bys měl modul použít. :-)

Link to comment
Share on other sites

Aha, dobre diky...
Nabozim moznost platby prevodem a pro tyto ucely jsem si nastavil 2 prepravce - ceska posta dobirka a ceska posta predem na ucet, pricemz u kazdeho mam jinou cenu, u Platby predem mam nizsi nez u dobirky, takhle to mam resene ja (zaroven kdyz zakaznik vybira jak bude platit tak hned vidi i za jakou cenu), na dalsi strance objednavkoveho formulare pak jen klikne na ten spravny modul (takovy ten banner) kde je bud Bankovni prevod a nebo Dobirka. Kazdopadne tenhle modul zkusim abych videl co umi :-)

Link to comment
Share on other sites

Ty to asi stále nechápeš, co?

Dobírkový modul co je v Prestě neumí přirážku za dobírku, tenhle ano, v tom je ten zásadní rozdíl. A když se naučíš používat i modul Ship2Pay, tak nebudeš mít muset nastavenou poštu pro každej balíček, dopisíček apod...

Link to comment
Share on other sites

Mily pane jackrabbite, vy asi budete hodne chytry a domyslivy clovek, ze? Nebo si na nej jen hrajete?
Cetl jsem nekolik prispevku od tebe a ve velke mire se jednalo o odpovedi ktere nikdy nepomohli a byli posmevave...
Ja ti neberu, ze Preste rozumim, to je dobre, ale taky bych ty tve vedomosti mel lepe prodat a nabidnout tem kteri je opravdu potrebuji a s prestou zacinaji nebo se chteji naucit neco noveho. Kdyz nekomu misto odpovedi napiset "limity, limity..." nebo "jen napis jinou promennou.." bez konkretnich udaju. Nekdo kdo nevi jak s promennymi pracovat, a takovych veci je vice, tak ceka smysluplnou odpoved ktera opravdu pomuze v danem temutu.
Proto nechapu proc ze nekterych delat blbecky jen proto, ze proste napoprve nepochopi rozdil mezi dvema podobnymi moduly.
A k te poste... nevim jak pro koho, ale pro mne neni problem a uz vubec ne prace nastavit si dva zpusoby platby a u kazde si nastavit jinou cenu. Krome toho ja odbavuji pouze balicky, ale dopisicky, jak si vtipne uvedl, opravdu neprodavam.
A asi proste nechapu co je doberecne. Neuskodilo by kdyby si svou aroganci nedaval tolik najevo.

Link to comment
Share on other sites

Tak na tebe sem čekal, až mi tu budeš dělat kázání a psycho profil. Je všeobecně známo, že každá diskuze má svýho rejpala a tím jsem prostě já, jelikož to je veřejné forum, můžu si tu dělat co chci, nelíbí se ti moje chování, tak mě ignoruj. Já se tě o pomoc neprosim, neprosil a prosit nebudu.

A že jsem tu nikomu nepomohl? To si trošku děláš prdel ne? Vzpamatuj se, když už chceš trasovat něčí komenty, tak teda všechny. A to je jen zlomek toho, co mám ještě po PMs.

A jestli tu někomu napíšu, ať změní proměnou nebo něco jinýho, snad pokud chce někdo něco provozovat na jistých programovacích jazycích a chce provádět nějaké úpravy v kodu, tak jim snad musí rozumět, ne? Pokud jim nerozumí, tak ať se do toho nesere. Lamení s nedodržováním kodování, úpravama css apod... to fakt musí zvládnout každej sám a ne aby ho někdo vodil za ručičku.

Já tu rád pomůžu každýmu, ale nic tu za nikoho dělat nebudu. Taky jsem začínal, taky mi nikdo nepomáhal. Takže www.googleforidiots.com a tradá do víru znalostí.

Jestli se tomu chce někdo věnovat, tak začne u jednoho programovacího jazyka a ne naráz u 4, logické?

Link to comment
Share on other sites

Tak na tebe sem čekal, až mi tu budeš dělat kázání a psycho profil. Je všeobecně známo, že každá diskuze má svýho rejpala a tím jsem prostě já, jelikož to je veřejné forum, můžu si tu dělat co chci, nelíbí se ti moje chování, tak mě ignoruj. Já se tě o pomoc neprosim, neprosil a prosit nebudu.

A že jsem tu nikomu nepomohl? To si trošku děláš prdel ne? Vzpamatuj se, když už chceš trasovat něčí komenty, tak teda všechny. A to je jen zlomek toho, co mám ještě po PMs.

A jestli tu někomu napíšu, ať změní proměnou nebo něco jinýho, snad pokud chce někdo něco provozovat na jistých programovacích jazycích a chce provádět nějaké úpravy v kodu, tak jim snad musí rozumět, ne? Pokud jim nerozumí, tak ať se do toho nesere. Lamení s nedodržováním kodování, úpravama css apod... to fakt musí zvládnout každej sám a ne aby ho někdo vodil za ručičku.

Já tu rád pomůžu každýmu, ale nic tu za nikoho dělat nebudu. Taky jsem začínal, taky mi nikdo nepomáhal. Takže www.googleforidiots.com a tradá do víru znalostí.

Jestli se tomu chce někdo věnovat, tak začne u jednoho programovacího jazyka a ne naráz u 4, logické?

Nechci tu rozvadet tuhle diskusi, ale je slusnosti odpovedet:
Prekrucujes ma slova. Nikde jsem nenapsal, ze si nikomu neporadil. Prot bych to taky tvrdil, kdyz sem sam rekl, ze preste rozumis? A vis jak jsem na to prisel? Cetl jsem tve prispevky a poradil si. Ale cosi jsem hledal, procital jsem si nekolik poslednich prispevku a v nekolika pripadech si dotaz ignoroval. To pro upresneni.
Ja si nemyslim, ze kdyz chce nekdo provozovat prestu, ze musi umet programovat. Kdyby to tak bylo tak tohle forum nemusi existovat. Prate pro ty kteri chteji eshop provozovat a sem tam neco upravim, daji svuj dotaz sem aby jim poradili ti kteri v tom umi lepe chodit. A souhlasim s tebou ... je lepsi naucit se jeden programovaci kod dobre nez 4 spatne.
Pomahat ti urcite nebudu, vzdyt te ani neznam :-), a ignorovat? Proc? vzdyt si mi poradil, jen se mi nelibi jakym zpusobem nekterym odepisujes, to je vse.
Ale vis ja si zase treba myslim, ze je zbytecny ucit se programovat kdyz clovek chce udelat jen nejakou malou nebo vetsi upravu v kodu. Treba velky prodejce aut se nebude ucit programovat kdyz cely zivot bude prodavat auta a na programovani vubec nesahne :) (blbej priklad). Ale nic, nebudem filozofovat a budeme si pomahat a chranit.
Link to comment
Share on other sites

Tak mám na to jednu chytrou větu: "Lékař má léčit a automechanik opravovat auta". A jestli tu nějakej švec chce prodávat boty, tak ať si ten shop zaplatí od nějaký solventní firmy. No není to logické? A když na to dotyčnej nemá finance... hele, co si budem povídat, stejně ten kdo tomu nerozumí na tom shopu prodá za rok 3 věci, na kterejch vydělá 245,- Kč, hosting se ani neuráčí platit, takže to má někde na freeshitserveru apod...

Mě tu nikdo neplatí žádnej livesupport a ani jsem nepodepsal etickej kodex... čili, dle nálady, někomu poradim víc, někomu míň...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Proces objednávky na dobírku s CODWF mi končí na stránce HISTORIE OBJEDNÁVEK (history.php). Ostatní objednávky bankovním převodem končí správně na POTVRZENÍ OBJEDNÁVKY (order-confirmation.php). To je problém, když chci použít Google Analytics k sledování konverzí a cest (když tam nastavím sledování order-confirmation.php, tak v souhrnu dobírkové konverze pochopitelně chybí...).

(Mám PS 1.1.0.5. and Cash on delivery with fee v0.4” (?), zkoušel jsem i cashondeliverywithfee.zip od Jiri FAMiNE Cermak z tohoto topicu, ale problém je stejný.)

Prosím, CODWF hází standardně history.php nebo mám něco špatně? Jak to máte vy? Díky za radu! d.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Proces objednávky na dobírku s CODWF mi končí na stránce HISTORIE OBJEDNÁVEK (history.php). Ostatní objednávky bankovním převodem končí správně na POTVRZENÍ OBJEDNÁVKY (order-confirmation.php). To je problém, když chci použít Google Analytics k sledování konverzí a cest (když tam nastavím sledování order-confirmation.php, tak v souhrnu dobírkové konverze pochopitelně chybí...).

(Mám PS 1.1.0.5. and Cash on delivery with fee v0.4” (?), zkoušel jsem i cashondeliverywithfee.zip od Jiri FAMiNE Cermak z tohoto topicu, ale problém je stejný.)

Prosím, CODWF hází standardně history.php nebo mám něco špatně? Jak to máte vy? Díky za radu! d.


presne mam aj ja tento problem s PS 1.3.1.1 a CODWF
Pri dokonceni objednavky to presmeruje na history.php a nie na order-confirmation.php
Neviete mi s tym pomoct ?

dakujem
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...