Jump to content

Ελληνικές Τράπεζες


ellas

Recommended Posts

Ας ξεκινήσουμε το μεγάλο μας πρόβλημα με την αφελή ερώτηση

Έχει κανείς ενσωματώσει payment gateway με οποιαδήποτε ελληνική τράπεζα? (οχι με easypay της winbank)

έχει κανείς τη διάθεση να ασχοληθεί?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ανοιξω ενα καταστημα με συνδεση σε τραπεζα για προσωπική χρήση αλλα δεν ειναι προγραματιστης, ειμαι graphic designer. Η εμπειρια μου προερχεται απο cs cart οπου ηταν ετοιμο plun' play

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε καποια επικοινωνια με την winbank για την κατασκευη συγκεκριμένου module αλλα λογω οτι δεν ειμαι εξοικιωμενος αρκετα με το ολο θεμα του κωδικα και αφενος ουτε και η τραπεζα γνωριζει το prestashop απο οτι μου ειπαν εχουμε ενα μικρο χάσμα επικοινωνιας και συννενοησης........

Γενικα ομως εγω το αντιμετωπιζω με οφ λαϊνε πιστωτικη και ετοιμαζομαι για λογαριασμο paypal. Σαφώς και βέβαια εμένα τουλαχιστον με ενδιαφέρει το ολο θέμα αρκετα , βεβαια εαν κρατηθεί και ο χαρακτήρας της ελέυθερης διανομής ακόμη καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

ok εχω ξεκινησει καποιυς πειραματισμους κατα βαση με τα template ( μα πως δουλευει το .....) στον παιχνιδοτοπο μου http://monk.gr/prestashop/
ειλικρινα δεν ξερω πως μπορω να βοηθησω, οτι ομως μπορω εδω μη διστασει να με ρωτησεις/ζητησεις

οφ λαϊνε πιστωτικη? τιν τουτ' το κακο;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα commercial payment module/component του virtuemart για winbank, λογικα το redirection και η επικοινωνια με την τραπεζα θα πρεπει να ειναι κοινα, μενει να δω πως θα "μεταφρασω" τον κωδικα για το prestashop, μαλλον το Πασχα θα ασχοληθω...

Link to comment
Share on other sites

ok εχω ξεκινησει καποιυς πειραματισμους κατα βαση με τα template ( μα πως δουλευει το .....) στον παιχνιδοτοπο μου http://monk.gr/prestashop/
ειλικρινα δεν ξερω πως μπορω να βοηθησω, οτι ομως μπορω εδω μη διστασει να με ρωτησεις/ζητησεις

οφ λαϊνε πιστωτικη? τιν τουτ' το κακο;


για μαθε καλυτερα το θεμα με τα τεμπλ με ενδιαφερει να υπαρχει καποιος να με υποστηριξει σε σχεδιασμο και κατασκευή , ειδα τον παιχνιδοτοπο και μου αρεσε παραααααα πολυ ,.


χαχαχαχ καλό ...... ειναι ενα μοντ για να μπορει ο πελατης σου να πληρωσει με πιστωτική κάρτα αλλα χωρις ουσιαστικά το μαγαζι να ειναι ον λινε με καποιο πιστωτικό ιδρυμα , σου έρχεται ενα μαιλ με τα στοιχεια της καρτας του πελατη και εσυ μετα τα περνας και παιρνεις εγκριση ποσου με καποιο αλλο συστημα, πχ εγω στο συγκεκριμενο θεμα εχω ονλινε με πειραιως αλλα οχι συνδεδεμενο με το σιτε, ( τωρα ετοιμαζο το παυπαλ για να τελειωνο )


και σημερα βρηκα και ενα αλλο μοντ πληρωμης μεσω τηλεφώνου οπου ουσιαστικα ο πελατης σε παρνει τηλεφωνο και συννενοησε πως θα πληρωσει.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα commercial payment module/component του virtuemart για winbank, λογικα το redirection και η επικοινωνια με την τραπεζα θα πρεπει να ειναι κοινα, μενει να δω πως θα "μεταφρασω" τον κωδικα για το prestashop, μαλλον το Πασχα θα ασχοληθω...





βάζω το αρνι.....και εσυ το μοντ ? εισαι ? :-)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εμείς στο eshop μας δεν έχουμε ενσωματώσει ακόμα κάποιο module για πληρωμές με πιστωτικές, είμαι σε φάση που μιλάω και πειραματίζομαι με eurobank αλλά λόγω έλλειψης χρόνου δεν μπορώ να σοβαρό development, γι' αυτό προσωρινά προσανατολιζόμαστε και εμείς στη χρήση του paypal.

Link to comment
Share on other sites

http://www.internet-business-solutions.gr/lang-en/e-commerce/prestashop ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΕ ΜΟΥ ΚΙ ΕΜΕΝΑ



Niko Το συγκεκριμενο σιτε πρεπει να πληρωσεις 30 ευρος για να σου δωσει το μοντ, εαν θες αγορασετο , δοκιμασετο , και εαν θες μας λες τι εγινε .

Παντως δεν ειναι ελέυθερης διανομής...........και γενικα το συγκεκριμενο σιτε δεν λεει ουτε που εχει εδρα η συγκεκριμενη εταιρεια, περιεργο.......και δεν εχει ελληνικη γλωσσα οταν η καταληξη του ειναι gr ?


Τελος παντων να μην το συνεχισο........
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον Armadilo, για το τι παιζει με τον developer/εταιρια που ισχυριζεται οτι το "εχει" (εννοω το payment gateway της winbank),

@Isotech, με Eurobank εχεις τα αρχεια του proxypay3 ? μπορεις να μου τα στειλεις ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΙΣ ΜΟΝΤΟΥΛΕΣ.ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΟΥΤΕ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΜΑΙΛ.ΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ ΑΝ ΟΧΙ ΠΑΛΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ.ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΡΙΣΚΟ ΕΙΝΑΙ.ΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τα ελληνικά μου, αλλά σας παρακαλώ να σημειώσετε ότι ο δημιουργός των εν λόγω μονάδων δεν παρέχει καμία εγγύηση, υποστήριξη και ενημέρωση για την παράνομη κοινού (αλλαγή) ενότητες.

Link to comment
Share on other sites

@ oschellas

we will never share a commercial software, we want to check functionality and conectivity with the greek banks, because in your site there is no information related to guarantees, support etc, I'm respect your work and all members in this forum feel the same, if your payment gateways works with greek banks then we will buy them, that's my opinion.

In a previous post (http://www.prestashop.com/forums/viewthread/46364/third_party_modules/greek_payment_modules) you ask for directions on how to implement installments, I could give you directions only for winbank.

Regards
Nikos Ioannou

Link to comment
Share on other sites

It is not so hard to contact me for any questions regarding support, functionality, testing etc. through my sites contact form. Also, documentation is available within each modules package. The software is licensed, and the license agreement clearly doesn't allow distribution for whatever reason.

I try to offer an economic solution that is in reach for everyone (and that pays of my hosting), preventing you to pay hundreds of euros for custom development. However, I have great concerns about safety and security for payment gateways that are (illegally) shared among forum members, and you should think twice before implementing a module obtained like that.

Link to comment
Share on other sites

we appreciate a lot the economic solution you offer and thank you for this
let me tell you that no one in this official Prestashop forum is encouraged for sharing illigally any kind of software
we are respect your work, that's a top and only rule in programmers community
you should think to add the module payment in the official Prestashop store
personal I don't have any shop for myself, I'm developing sites for customers and I want to be sure that I could offer an ecommerce solution with a greek bank payment functionality, but as you understand is an ondemand situation, I mean there is no live site to check, you can not say to a client "I have an ecommerce solution for your shop but I don't know if will work"

could you point if there is any integration of your module in any live site?

Link to comment
Share on other sites

I have developed payment gateways and other modules for osCommerce, Magento, Pretashop, Opencart etc. To make my life easy (with maintaining the modules), I have chosen to keep my works centralized.

Besides to pay off my hosting I have implemented a small subscription fee to put up a (small) barricade for abusers and hackers (who have to register and pay through a valid Paypal account). In case this fee is too much of a risk for legitime user, I do not have any problem to provide the module for testing before subscribing. Further more, I don't have any problem to make a refund in case the module doesn't work as expected and I'm not able to fix this.

For privacy reasons I can't provide you with links to live sites that have implemented these payment gateways, but if you want to test before subscribing, you know where to find me...

Tom van der Veer

Link to comment
Share on other sites

OK thank you for your position statement Tom
I have a project running and in the next days I will buy a license from you, so I can provide functionality information to other people in this forum, I think we all greeks are very interesting for your module solution

Link to comment
Share on other sites

ενταξει παιδια δεν θα δωσω τιποτα.δυστυχως ο ανθρωπος εχει δικιο.ειναι η δουλεια του αυτη.λαθος δικο μου.παντως τη μοντουλα την εγκατεστησα οσον αφορα την αλφα τραπεζα και δινει ανακατευθυνση χωρις προβλημα.απλα θελει το mercant id το οποιο δεν εχω.απο κει και περα οποιος θελει δινει 30 ευρω και την αγοραζει.παντως απο μενα δε θα διαρευσει.Τομ μη γελιεσαι παντως οτι καποιος δε θα την δημοσιοποιησει. καποια στιγμη θα την δειτε δωρεαν στο ιντερνετ(οχι απο μενα).ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

hello oschellas
since i posted a concern about you module i must also answer.

my main concern about the module its about the functionality ( we talking about a tool, it logical enough to concern if works or not) & security of the producer. because in your site you dont provide enough infos about your company, you work, projects & customers. actually i dint found even a telephone number & address.
one strange enough was that you domain its was ending in gr, but there was not, a greek translation, and i wont say any, about the google ads.

perhaps you are a great profecional but still you are "anonymous" compare to the majority, who like me has legal creative office or soft dev, and we working for customers, & also (or not) we running eshop, and expose our self, with every small wrong. people like us take very serious the results of a wrong choice.
with the above i dont say that you are not legal or Pro. just that your site does not give that impression or any helpfull info about how you are.

by the way not even one, in the greek community forum ever talk about illegal distributin, we all very concern about the trustable of the producer, not because thats the way of the programmers, ( in this case what kind of people hacking, the graphic designers?), but because of the material we are build. we call it filotimo, and there there is no translation for that.

it was not so hard to contact you, & we didnt. that say a lot about the communication capabilty of your site . perhaps you should redesign your site. better let the GUI in a grachic designer this time.

from your answers above you seem like a honest & trusty person. my fried take my advise and redising your site according to the problems it raise in this -the greek one- section.
i repeat that just one real phone and a real address will solve from the beginig the misunderstanding about your product.

the [spam-filter] of caesar should be honest, but also should looks like honest

Link to comment
Share on other sites

Thank you for your tips Pagou,

Maybe my choice for a .gr domain was not the best since I run a global business now and rather spend my time on development instead of translating my site in Greek, Chinese or Dutch (my native language). Point taken though, I might move to a .com to be more clear.

Note that it is a one man show without any secreatries to answer phones and GUI speaking, the "contact" button in the topmenu of my site is there for no other reasons but to contact me for questions. If needed, I can communicate any issues by phone, if not, I prefer to communicate by e-mail and deal with everything on my own pace. I hope you can respect that choice.

I've noticed your concerns before in this thread, but I have chosen to not respond on it before since it is a Greek language orientated thread and I didn't want to spoil it with my bad Greek or even with English language.

For the rest, just contact me if you have any questions (site, pm, contact form, e-mail, phone after consulting) and I'll respond to it. If you don't feel up to it... I hope this thread will continue as it was meant to ... in Greek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά σχετικά με το θέμα με το module για τις τράπεζες απ'ότι κατάλαβα δεν πρέπει να υπάρχει κανένα πρόβλημα απλά χρειάζεται κανονικά merchant id account κτλ για να τρέξουν.
Δυο ερώτησεις συμπληρωματικές ( η μία άσχετη )
1.Τo paypal χρεώνει extra κάποιο ποσό σαν προμήθεια με τις ελληνικές τράπεζες τι γίνεται?
2.Υπάρχει ένα bug με τα ελληνικά και τις αποδείξεις σε pdf όταν είναι ενεργοποιημένες σαν Module μέσα απο το prestashop.Υπάρχει κάποια πρόχειρη λύση σχετικά με αυτό?γνωρίζει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

nikita κανε μια αναζητηση στο φορουμ υπαρχει λυση για τα ελληνικα στις αποδειξεις η οποια και δουλευει κανονικοτατα. εαν δεν μπορεις να βρεις την λυση στειλε μου ενα π.μ το ε-μαιλ σου να σου στειλο τα αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα θα ήθελα να μου στείλετε αν έχετε τα αρχεία για ελληνικές τράπεζες ή να τα πάρω από κάπου και ας τα πληρώσω άλλα να δουλεύουνε.

h i t e c 7 @ h o t m a i l . c o m

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια σας ,

Μπορεί καποιος που έχει κάνει σύνδεση με τράπεζα να μου πει αν χρειάζετε οποσδήποτε εταιρικός λογαριασμός ,γιατί σε όποια τράπεζα έχω πάει μου ζητάνε εταιρικό και αρχικη κατάθεση 3000 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,

Μπορεί καποιος που έχει κάνει σύνδεση με τράπεζα να μου πει αν χρειάζετε οποσδήποτε εταιρικός λογαριασμός ,γιατί σε όποια τράπεζα έχω πάει μου ζητάνε εταιρικό και αρχικη κατάθεση 3000 ευρώ

 

Ναι χρειάζεται εμπορικό λογαριασμό όψεως και ζητάνε κάποιες τράπεζες αυτό το ποσό, δοκίμασε στη τράπεζα Πειραιώς.

Link to comment
Share on other sites

I must say I've done business with Tom and he's a great guy. He helped us install our ecommerce on https://cretanmall.gr. He answers his emails promptly and he's even on skype most of the time. This guy seriously knows what he's doing.

Thanks all, good luck and keep up the good work. Setting up a commerce module is not so difficult as it seems.

Kyriakos

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 6 months later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Είμαι καινούργιος σχετικά με το prestashop προσπαθώ να φτιάξω κι εγώ ένα μαγαζι και έχω κολλήσει στο θέμα της πληρωμής ( προς το παρόν )! Σκέφτομαι λοιπόν πέρα από το PayPal να χρησιμοποιήσω κι αυτό το module http://addons.prestashop.com/en/payments-gateways-prestashop-modules/6270-credit-card-offline-payment-or-debit-physical-pos.html

Έχει λοιπόν καποιος χρησιμοποιήσει αυτό το τρόπο ; είναι λειτουργικό ; διαβάζοντας πιο πάνω έχω μπερδευτεί λίγο στο τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να έχω κάποιο module με συνεργασία ελληνικής τράπεζας! Θέλω να μάθω τι χρειάζεται δηλαδή πέρα από το να χρησιμοποιησω το offline σύστημα πληρωμής που το θεωρώ πολύ καλο αλλά ο κόσμος δεν εμπιστεύεται εύκολα!ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Hello there,

 

I am using the redirect payment module  for Winbank (Πειραιώς) and they asked me to provide them with the following urls:

 

Referrer URL
Success URL
Failure URL
Backlink URL

 

As the prestashop 1.6 i use creates dynamic urls how i can give them the "specific" urls they need in order to setup my Paycenter Account?

 

Best Regards.

Kyriakos.

Link to comment
Share on other sites

hello, Referrer URL i think is your adress of your website, the Success URL is the php page that says to the client that the transaction went succesfull, the Failure URL is the opposite of the success url, the Backlink URL is the page that says to client or to admin that the transaction cancelled. In the module of winbank payment you will find these pages. I wish I helped you

Link to comment
Share on other sites

Hello system_error86, 

 

Thank you for your response.

 

I know the roles of the urls but the bank system technician, need to provide him these urls from my eshop.

 

So if for example the referrer url is myshop.com which is the success url? As the platform of prestashop 1.6 generating dynamically the urls how i can provide to the technician of the bank the "specific urls" he needs?

 

That is my problem.

 

Best Regards,

Kyriakos.

Edited by wiseprt (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από ότι φαίνεται δεν έχετε βρει λύση ακόμα για Ελληνικές τράπεζες. Πρόσφατα έφτιαξα module για alpha bank για την εταιρία που εργάζομαι. Μπορείτε να το δείτε και live https://smartagora.gr

Θα το κάνω distribute κάποια στιγμή μέσα στον μήνα. Και σύντομα θα φτιάξω και module για τράπεζα Πειραιώς. 

Κάντε λίγο υπομονή και όποιος το θέλει άμεσα μπορεί να μου στείλει ένα μήνυμα. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται δεν έχετε βρει λύση ακόμα για Ελληνικές τράπεζες. Πρόσφατα έφτιαξα module για alpha bank για την εταιρία που εργάζομαι. Μπορείτε να το δείτε και live https://smartagora.gr

 

Θα το κάνω distribute κάποια στιγμή μέσα στον μήνα. Και σύντομα θα φτιάξω και module για τράπεζα Πειραιώς. 

 

Κάντε λίγο υπομονή και όποιος το θέλει άμεσα μπορεί να μου στείλει ένα μήνυμα. 

Καλημέρα, έχεις μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη.

 

ArtCandle όχι δεν υποστηρίζει δόσεις η παρών έκδοση. Πάραυτα τώρα που θα το αναβαθμίσω και θα το δημοσιεύσω θα βάλω και υποστήριξη δόσεων.  

 

Stathis :) τώρα έχεις και εσύ μνμ. 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται δεν έχετε βρει λύση ακόμα για Ελληνικές τράπεζες. Πρόσφατα έφτιαξα module για alpha bank για την εταιρία που εργάζομαι. Μπορείτε να το δείτε και live https://smartagora.gr

 

Θα το κάνω distribute κάποια στιγμή μέσα στον μήνα. Και σύντομα θα φτιάξω και module για τράπεζα Πειραιώς. 

 

Κάντε λίγο υπομονή και όποιος το θέλει άμεσα μπορεί να μου στείλει ένα μήνυμα. 

Καλησπέρα,σας έχω στείλει μήνυμα  :)  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από ότι φαίνεται δεν έχετε βρει λύση ακόμα για Ελληνικές τράπεζες. Πρόσφατα έφτιαξα module για alpha bank για την εταιρία που εργάζομαι. Μπορείτε να το δείτε και live https://smartagora.gr

 

Θα το κάνω distribute κάποια στιγμή μέσα στον μήνα. Και σύντομα θα φτιάξω και module για τράπεζα Πειραιώς. 

 

Κάντε λίγο υπομονή και όποιος το θέλει άμεσα μπορεί να μου στείλει ένα μήνυμα. 

Τα συγχαρητήριά μου για την προσφορά σου στην κοινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Το module αναβαθμήστικε και υποστηρίζει δόσεις.

Κατατέθηκε προς έγκριση.

Μόλις δημοσιευτεί θα σας ενημερώσω.

 

Υ.Γ. Αυτή την εβδομάδα πιθανότατα να ξεκινήσω και για την Πειραιώς

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Άργησε να δημοσιευτεί, καθώς από ότι με ενημέρωσαν ήταν απασχολημένοι με την αναβάθμιση της κεντρικής ιστοσελίδας του prestashop addons. Πάραυτα το module δημοσιεύτηκε. 


 


Είναι διαθέσιμο μέσο τον addons.prestashop.com με το όνομα alphapay 


 


Συγνώμη για την καθυστέρηση.


Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Καινούργιο για την Πειραιώς

 

http://addons.prestashop.com/en/payments-gateways-prestashop-modules/21279-pireospay.html

 

Φίλε intershop λογικό να έχεις αμφιβολίες.

 

Ως τώρα το alphapay έχει πουληθεί σε 12 prestashop και έχει εγκατασταθεί σε προσωπικούς μου πελάτες 5+ και ως και σήμερα λειτουργεί άψογα. 

 

Φυσικά για όποιο πρόβλημα αντιμετωπίσεις θα είμαστε πάντα δίπλα σου. 

 

Υ.Γ. Καινούργια έκδοση είναι υπό έκδοση του AlphaPay με έξτρα λειτουργίες έπειτα από ζήτηση των χρηστών του. 

  • Επιλογή χρεώσεις συναλλαγών στον πελάτη ή στο κατάστημα. 
  • Εύκολη αλλαγή εικόνας στην σελίδα πληρωμής
  • Εύκολη αλλαγή μεγέθους πλαισίου της πληρωμής
  • Διαχείριση / Ρύθμιση για της δόσεις. πχ. μπορείτε να βάλετε όρους, δηλαδή απο 50€ μέχρι 100€ 5 επιτρεπόμενες δόσεις, απο 100€ μέχρι απεριόριστο 12 δόσεις.

Υ.Γ2 Επιδή οι αλλαγές αυτές μας κόστισαν πολλές ώρες εργασίας η τιμή του πρόσθετου θα ανέβει κατα 10€ οπότε βιαστείτε τώρα προς την αγορά πριν την δημοσίευση της νέας έκδοσης. Όσοι έχουν αγοράσει το πρόσθετο πριν την έκδοση η αναβάθμιση είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, 

 

αυτό ίσως να σου κάνει τη δουλειά

 

Αυτό είναι το μοναδικό αυτή την στιγμή για eurobank. 

 

Πάραυτα έχω μία πρόταση για module πληρωμών(Εθνικής, Eurobank) και συνεργασίας.

 

Η επιχείρηση μου έχει ανάπτυξη 2 module πληρωμών ως τώρα για Alpha Bank και Πειραιώς, θα μπορούσαμε να ξεκινήσουμε μία συνεργασία, εσείς κάνετε αίτηση στην τράπεζα ότι ενδιαφέρεστε για πληρωμές eshop και φτιάχνουμε το module πληρωμής για εσάς δωρεάν. Φυσικά αυτό το module έπειτα θα διατεθεί στην αγορά του prestashop από την επιχείρηση μου.

 

Όποιος ενδιαφέρεται για μια τέτοιου είδους συνεργασία μπορεί να με στείλει προσωπικό μήνυμα.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Καινούργιο για την Πειραιώς

 

http://addons.prestashop.com/en/payments-gateways-prestashop-modules/21279-pireospay.html

 

Φίλε intershop λογικό να έχεις αμφιβολίες.

 

Ως τώρα το alphapay έχει πουληθεί σε 12 prestashop και έχει εγκατασταθεί σε προσωπικούς μου πελάτες 5+ και ως και σήμερα λειτουργεί άψογα. 

 

Φυσικά για όποιο πρόβλημα αντιμετωπίσεις θα είμαστε πάντα δίπλα σου. 

 

Υ.Γ. Καινούργια έκδοση είναι υπό έκδοση του AlphaPay με έξτρα λειτουργίες έπειτα από ζήτηση των χρηστών του. 

  • Επιλογή χρεώσεις συναλλαγών στον πελάτη ή στο κατάστημα. 
  • Εύκολη αλλαγή εικόνας στην σελίδα πληρωμής
  • Εύκολη αλλαγή μεγέθους πλαισίου της πληρωμής
  • Διαχείριση / Ρύθμιση για της δόσεις. πχ. μπορείτε να βάλετε όρους, δηλαδή απο 50€ μέχρι 100€ 5 επιτρεπόμενες δόσεις, απο 100€ μέχρι απεριόριστο 12 δόσεις.

Υ.Γ2 Επιδή οι αλλαγές αυτές μας κόστισαν πολλές ώρες εργασίας η τιμή του πρόσθετου θα ανέβει κατα 10€ οπότε βιαστείτε τώρα προς την αγορά πριν την δημοσίευση της νέας έκδοσης. Όσοι έχουν αγοράσει το πρόσθετο πριν την έκδοση η αναβάθμιση είναι δωρεάν.

 

Εχω εγκαταστήσει το συγκεκριμένο Plugin Και έχω δυσκολία να καταλάβω την διαδίκασία. Συγκεκριμένα το SOAP web service που ζητάει για τον ticketing μηχανισμό. Εχω κανει το πρώτο μέρος της διαδικασίας και εχω παρει απαντητικό email με τα στοιχεία του test account. Επιπλέον αντιμετωπίζω το εξής. Οταν βρίσκομαι στο τελευταίο βήμα και πατάω Πληρωμή με Πειραιώς μεταφέρομαι σε λευκή σελιδα με το firebug να εμφανίζει "NetworkError: 500 Internal Server Error

. Μπορείτε να βοηθήσετε? Ευχαριστώ
Edited by kapalab (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

 

 

Εχω εγκαταστήσει το συγκεκριμένο Plugin Και έχω δυσκολία να καταλάβω την διαδίκασία. Συγκεκριμένα το SOAP web service που ζητάει για τον ticketing μηχανισμό. Εχω κανει το πρώτο μέρος της διαδικασίας και εχω παρει απαντητικό email με τα στοιχεία του test account. Μπορείτε να βοηθήσετε? Ευχαριστώ

 

 

Καλησπέρα,

 

Είμαι ο κατασκευαστής. 

Πιθανόν είστε ο ίδιος όπου με έστειλε μήνυμα. 

Και σας απάντησα ότι δεν μπορώ να σας βοηθήσω γιατί το σύστημα μου εμφανίζει οτι δεν το έχετε αγοράσει τουλάχιστον απο το συγκεκριμένο λογαριασμό όπου είστε συνδεδεμένος! 

 

Για να σας βοηθήσω πρέπει να συνδεθείτε με τον λογαριασμό που το αγοράσατε ώστε να επιβεβαιώσω και την αγορά σας και να σας παρέχω τεχνική υποστήριξη. 

 

Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αλλαγη φπα σε όλα τα προιοντα 

1) πρωτα πηγαίνεις στα tax rules και δημιουργείς ένα tax rule με φπα 24%

 

και μετα πηγαινεις στην mysql και δίνεις την εντολή:

UPDATE ps_product SET id_tax_rules_group = $yourtaxruleid

 

οπου $yourtaxruleid το tax rule id του tax rule που δημιουργησες

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη φπα σε όλα τα προιοντα 

1) πρωτα πηγαίνεις στα tax rules και δημιουργείς ένα tax rule με φπα 24%

 

και μετα πηγαινεις στην mysql και δίνεις την εντολή:

UPDATE ps_product SET id_tax_rules_group = $yourtaxruleid

 

οπου $yourtaxruleid το tax rule id του tax rule που δημιουργησες

Ok όλα καλα τα καταφερα. Ευχαριστώ

www.sdsystems.gr

Edited by lakisss77 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έβαλα το http://addons.prestashop.com/en/21279-pireospay.html για πληρωμές μέσω της Πειραιώς και λειτουργεί μια χαρά.

Σε ότι χρειάστηκα υπήρξε πλήρης υποστήριξη, οπότε προτείνεται ανεπιφύλακτα.

Edited by Kefa (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το mod

 

Αυτό υποστηρίζει δόσεις?

Με την τελευταία αναβάθμιση μπορείτε να φτιάξετε και σενάρια δόσεων π.χ. από 0 - 100€ 5 δόσεις max, από 100€ ως 500€ 20 δόσεις max. κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Για σύνδεση με Eurobank, αγόρασα αυτό: http://www.webit.bz/prestashop-eurobank-%CE%BC%CE%B5-%CE%B4%CF%8C%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-p-29.html

 

Η αλήθεια είναι ότι η τιμή του έχει ανέβει αρκετά απ' όσο βλέπω τώρα, τον Νοέμβριο το είχα πάρει 55 ευρώ (με τον ΦΠΑ), αλλά έχει πολύ καλή υποστήριξη και άμεση ανταπόκριση ο δημιουργός του. Μέχρι που έκανε edit σε ένα από τα αρχεία του module και μου το ξανάστειλε, όταν το χρειάστηκα για κάποιο θέμα ασυμβατότητας που είχα λόγω αλλαγών στο theme μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Θέλω να αγοράσω το module που φτιάξατε για πειραιώς ή alpha. 

Εκτός από το module τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω?

Τι χρειάζεται ο πελάτης μου να κάνει στην τράπεζα? Τι στοιχεία θέλω?

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Θέλω να αγοράσω το module που φτιάξατε για πειραιώς ή alpha. 

Εκτός από το module τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω?

Τι χρειάζεται ο πελάτης μου να κάνει στην τράπεζα? Τι στοιχεία θέλω?

 

Ευχαριστώ,

Αυτές οι ερωτήσεις για άμεση απάντηση είναι καλά να γίνονται μέσω ενός ticket στο πρόσθετο όπου ενδιαφέρεστε γιατί το φόρουμ μερικές φορές περνάει απαρατήρητο λόγο φόρτου εργασίας.

 

Τώρα μπορεί να έχεις βρει τις απαντήσεις μα θα απαντήσω για τους υπόλοιπους. 

 

Πρέπει να επισκεφτείτε ένα κατάστημα και να δηλώσετε  ότι ενδιαφέρεστε για να ενεργοποιήσετε της συναλλαγές μέσω το ηλεκτρονικό σας κατάστημα. 

Από εκεί και πέρα κάθε τράπεζα έχει διαφορετική δουλεία αλλά τα πρόσθετα έχουν φτιαχτεί έτσι για να σας βοηθάει σε αυτό παρέχοντας όλες τις πληροφορίες που χρειάζεστε. 

 

Τέλος να σημειώσω πως ως συνήθως πρέπει να υπάρχει τραπεζικός λογαριασμός όψεως για να προχωρήσει η συνεργασία με την τράπεζα. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σας, 

 

...προς όσους έχουν εγκαταστησει το module πληρωμής Alpha Pay. 

 

Έχω ένα μικρό θεματάκι και θα θελα να δώ αν το έχουν και τα  αλλα e-shop που έχουν εγκαταστησει το module αυτό για να επικοινωνήσω με τον developer. 

 

Συγκεκριμένα, αν ο πελάτης προσπαθήσει να αγοράσει παραπάνω από 3 προιόντα και πάει να πληρώσει με κάρτα,  το site της Alpha Bank, βγάζει error Invalid order desciption 17091xxxxxxx (too long) . 

 

Έχετε δοκιμάσει ποτέ τη παραπάνω δοκιμή και σας δουλευει κανονικά?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, 

 

...προς όσους έχουν εγκαταστησει το module πληρωμής Alpha Pay. 

 

Έχω ένα μικρό θεματάκι και θα θελα να δώ αν το έχουν και τα  αλλα e-shop που έχουν εγκαταστησει το module αυτό για να επικοινωνήσω με τον developer. 

 

Συγκεκριμένα, αν ο πελάτης προσπαθήσει να αγοράσει παραπάνω από 3 προιόντα και πάει να πληρώσει με κάρτα,  το site της Alpha Bank, βγάζει error Invalid order desciption 17091xxxxxxx (too long) . 

 

Έχετε δοκιμάσει ποτέ τη παραπάνω δοκιμή και σας δουλευει κανονικά?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Καλησπέρα,

 

Ο developer είμαι του alphapay άνοιξε ticket μέσω του addons της prestashop για τεχνική υποστήριξη.

Υπάρχει λύση στο πρόβλημα το οποίο παρουσιάζεις.

Στην επόμενη αναβάθμιση θα έχει επιλυθεί κιόλας. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ο developer είμαι του alphapay άνοιξε ticket μέσω του addons της prestashop για τεχνική υποστήριξη.

Υπάρχει λύση στο πρόβλημα το οποίο παρουσιάζεις.

Στην επόμενη αναβάθμιση θα έχει επιλυθεί κιόλας. 

Καλησπέρα,

 

ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση  & επίλυση.

Edited by DontWonnaTellYou (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλημέρα ...

ενδιαφέρομαι για το module της Πειραιώς αλλά δεν βρίσκω απάντηση στο βασικό ππρόβλημα του επιτοκίου...

Τι να τις κάνω τις δόσεις αν μπαίνω μέσα 6~8% σε κάθε συναλλαγή?

όλα τα πρόσθετα που βρίσκω κάνουν μισή δουλειά για να μην πώ ότι η λεπτομέρεια αυτή τα καθιστά  άχρηστα..

Οπότε θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να ενσωματωθεί πριν την αγορά αλλά με την επιλογή της πληρωμής με δόση ..

1) επιτόκιο που θα ρυθμίζετε από το διαχειριστικό περιβάλλον του πρόσθετου.

2) calculator που θα εμφανίζει στον πελάτη την διαφοροποίηση του total cost ανάλογα τις δόσεις συμπεριλαμβανομένου και του επιτοκίου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

@Iriathen Το έχω στο πρόγραμμα να το ενσωματώσω αυτό που ζητάς αλλά όχι στο πολύ κοντινό μέλλον.

Ξέρω πως είναι μια λειτουργία όπου χρειάζεται αλλά δυστυχώς για να επιτευχθεί χρειάζονται αρκετά overrides που σημαίνει ότι θα αντιμετωπίσουμε και πολλά bugs ανά PS version 

Να επισημάνω πως όταν βγεί αυτή η λειτουργία θα χαρακτιριστεί ως major update του πρόσθετου και οι πελάτες όπου έχουν αγοράσει το πρόσθετο θα πρέπει να το ξανά αγοράσουν για να έχουν και αυτή την λειτουργία. Καθώς θα αλλάξει και η τιμή. 

Μπορεί για αυτό τον λόγο να βγει ένα PireosPay Pro όπου απλά θα προσφέρει αυτή την παραπάνω λειτουργία ώστε όποιος την χρειάζεται να αγοράζει αυτό και όποιος δεν την χρειάζεται να αγοράζει το είδη υπάρχον. 

Ευελπιστώ μέσα στον Ιούνιο να κυκλοφορήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...