Jump to content

[REZOLVAT] Produse per pagina pe manufacturer.tpl


Recommended Posts

Salut,

Am si eu o mica problema careia nu i-am gasit rezolvarea inca. Vreau ca pe pagina manufacturer sa fie listate toate produsele acelui producator fara paginare, daca paginarea este setata pe 10 pentru category products vreau ca aici sa pot pune 50 de ex. sau 1000 pentru listarea tuturor produselor. Am incercat sa scot din supplier.php includerea paginarii dar tot nu merge, chiar si fara paginare prestashop imi arata in pagina numarul definit in panou (10 produse) per pagina. In loop-ul de listare al produselor am pus un counter care are valoarea de maxim 10 la fiecare test (numarul de produse setat in panou), deci tind sa cred ca loop-ul foreach trebuie "ajustat" pentru a include toate produsele acelui producator. Am inclus product-list-ul direct in pagina producatorului pentru a organiza datele altfel decat in category products, dar si in varianta aceasta loop-ul de listare nu trece de valoarea definita (chiar daca producatorul are peste 20 de produse).

Are cineva vreo idee in legatura cu aceasta chestiune?


Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

N-ai spus ce versiune folosesti.

Din cate inteleg vrei ca numarul de produse per pagina sa nu se schimbe decat pt manufacturer/supplier.
In 1.2.5.0, dupa linia 33 din supplier.php

        include(dirname(__FILE__).'/pagination.php');



adaugi linia

        $n = 1000;



Practic atribui local variabilei $n valoarea dorita de tine.

Sanatate si virtute.

[Nu uita sa adaugi [REZOLVAT] daca s-a rezolvat.]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...