Jump to content
  • 0

sprzedaż plików


krzychkam55

Question

Witam 
Mam taki problem:

- przy sprzedaży sklep wysyła do klienta z automatu maila z potwierdzeniem zamówienia i w zależności od wybranego sposobu płatności - np. płatność przelewem - kolejny mail że czekamy na wpłatę na podany numer konta i takie tam - i wszystko jest ok :)

w moim sklepie przy sprzedaży plików (produkty wirtualne) z automatu idzie jeszcze jeden mail - "Zakupiony przez Ciebie produkt wirtualny jest dostępny do pobrania" i pod spodem jest link do pliku - wszystko by było ok jak by wysyłka tego maila następowała po zmianie statusu na "wysyłka pliku" - czyli po opłaceniu, a w tym przypadku mail jest wysyłany bez względu na status zamówienia  :(

coś źle poustawiałem czy bład leży gdzieś w kodzie ??
Dzięki za każdą pomoc 

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Używasz standardowego modułu presty "bankwire"?

Przyczyną może być nieprawidłowa konfiguracja statusu zamówienia ID 10 "Oczekiwanie na płatność przelewem".

Status ten nie powinien mieć włączonej opcji "Ustaw zamówienie jako opłacone".

Mail "download_product" jest wysyłany tylko dla takich statusów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sprawdziłem - nie mam ustawionych "opłacone" i co dziwne aktywny link pojawia się od razu również w historii zamówień  :(

 

Wykonałem kilkanaście testów w różnej konfiguracji PS - przy takich samych ustawieniach modułu "bankwire" i statusu zamówienia "download file" 
Presta 1.6.0.14 - działa prawidłowo, link do ściągnięcia zakupionego pliku w historii zamówień pojawia się po "akceptacji płatności" a mail z linkiem wysyłany jest po zmianie statusu na "wysłanie pliku".
Przy tych samych ustawieniach PS 1.6.1.1. w chwili gdy klient potwierdzi zamówienie, system automatycznie wysyła mail z linkiem do ściągnięcia zakupionego pliku i ustawia ten link jako aktywny w historii zamówień.
Próbowałem zamieniać fizycznie katalogi "bankwire" z systemu działającego do nie działajacego i odwrotnie ale bez rezultatów - zmieniałem również pliki classes/ProductDownload.php (myślałem że będzie miało jakiś wpływ na pracę sklepu).
Niestety moja wiedza i pomysły się skończyły - czy może mi ktoś pomóc ? Bardzo proszę 
Edited by krzychkam55 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...