Jump to content

problém s nastavením kombinace atributů (barva a velikost)


Borsa

Recommended Posts

Ahoj, po chvíli dumání se mi podařilo zprovoznit výběr barvy a velikosti k produktu, nicméně jsem doufal, že když nějaká kombinace neexistuje, tak se to taky nebude zobrazovat.
Příklad. U velikosti S mám trička červené a černé barvy. U velikosti M mám trička zelené a černé barvy. Ať už ale vyberu jakoukoliv velikost, tak vždycky mám ukázány všechny 3 barvy, i když kombinaci M a červená jsem nenastavoval. Pouze se mi zobrazí řádek "Dostupnost:Zboží s těmito vlastnostmi neexistuje. Prosím vyberte jiné." Jak se toho můžu zbavit?
Kouknout se můžete na http://www.e-grif.cz/indexx.php - sekce dámská trika, model adrenalin.

Link to comment
Share on other sites

Najdi si tu manuál pro konfiguraci atributů, když to nezmákneš logicky. A hlavně nepiš, že tu žádnej není a že si ho nenašel, osobně sem to sem psal asi 5x.

OK, tak jdu to udělat, když už jsi to sem psal 5x... Díky (a to jako fakt)
Link to comment
Share on other sites

Fajn, tak zřejmě tady moje logika stačit nebude, nicméně i po přečtení manuálu pro konfiguraci atributů jsem stále tam, kde jsem byl. Je mi jasný že mi uniká nějaká blbost, ale bohužel.

Co dělám:
1) rozkliknu si záložku Combinations ve správě konkrétního produktu.
2) Group barva - červená - Add, Group velikost - S - Add --> Add this combination
3) Group barva - hnědá - Add, Group velikost - S - Add --> Add this combination
4) Group barva - žlutá - Add, Group velikost - M - Add --> Add this combination
5) Group barva - růžová - Add, Group velikost - M - Add --> Add this combination

Předpokládám, že tímto bych měl mít nastaveno, že když v FO označím velikost S, barvy budu mít k dispozici červenou a hnědou. A naopak když označím M, dostanu možnosti žlutá a růžová.
Jenže nedostanu, resp. dostanu u obou velikostí všechny 4 barvy. Proč ?

Podobně se mi chová generátor atributů -
1) S, červená, hnědá - Add - Generate ... vypíše 2 product(s) successfully created.
2) M, růžová, žlutá - Add - Generate ... vypíše 8 product(s) successfully created. (Tady bych čekal že vytvoří zase jen 2 kombinace)

Tak minimálně mi prosím někdo řekněte že jsem debil a presta se chová standardně dle mého postupu, nebo že je něco špatně.
Děkuji

Link to comment
Share on other sites

V prvních pokusech jsem to dělal, u každé položky to máme jinak. Teď, když to zkouším pořád dokola už se mi s tím nechtělo pořád dokola blbnout, takže už ne. V každém případě chová se to pořád stejně, i když to tam zadám, i když tam nechám defaultní 1

Link to comment
Share on other sites

Ahoj, mám naprosto stejný problém...Potřebuji například mít v černé barvě - 5 velikosti, a v červené 4 na front endu v selectu velikost se mi ale stale zobrazi vsechny. Nevíte nekdo co s tím? Potřebuji například vybrat barvu a aby se mi zobrazily jen velikosti od jedné barvy ne od vsech...

Link to comment
Share on other sites

Nastavil jsem to ted po jedne jak jsi rekl a stejne v selectboxu na frontendu proste vidim vsechny velikosti...jde mi o to jestli se to musi upravit nekde v sablone nebo ne..Nemohl by jsi nam vytvorit nekde ukazkovy produkt jak ti to funguje ci poslat screenshot?

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem teď trochu zalamil, já myslel, že vám ty atributy vůbec nefungujou a vy jen nechcete zobrazit ty, co nejsou k dispozici. Ale to by mělo jít vypnout v administraci přes "Zobrazovat na stránkách produktu nedostupné varianty zboží (s nedostupnými atributy):" Což je ale nějaký zabugovaný.

Tak to se omlouvám, že sem vás uvedl v omyl. Mrknu se po nějakým fixu na to.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...