Jump to content

Upload obrazkov prestal fungovat, kde hladat chybu? /VYRIESENE/


bomo

Recommended Posts

Ahojte, nahle nam prestal fungovat upload obrazkov, hlasi to chybu "formát obrázku nebol rozpoznaný, povolené formáty: .gif, .jpg, .png".

Viem, ze tato chyba sa uz vo fore objavila, ale nas pripad je specificiky tym, ze upload obrazkov bol doteraz bez akychkolvek problemov a od posledneho nahratia obrazkov (cca 2 tyzdne dozadu) nebola vykonana ziadna zmena v backoffice, na ftp ci na serveri.

Mate prosim niekto tip, kde hladat chybu, alebo ako to vyriesit?

Dakujem velmi pekne.

(Prestashop 1.1.0.5)

Link to comment
Share on other sites

1. Sam som hned pisal, ze som nasiel niekolko postov ohladom podobneho problemu a zaroven som pisal, ze nas problem specificky. To znamena, ze ziadna z podobnych tem, ktoru som predtym nasiel, nepomohla vyriesit problem. Predtym, nez napisem o pomoc, vzdy hladam odpoved sam, a ziadost o pomoc pisem az vtedy, ked nenajdem odpoved.

2. Tvoja odpoved nemala ziadnu informacnu hodnotu, bola naprosto zbytocna. Neodpovedala na moju otazku, nevyriesila problem.

3. Aj tvoja dalsia odpoved nie je relevatntna, pretoze som napisal ze mam verziu 1.1.0.5. a stranka, na ktoru odkazujes (na ktoru som narazil uz predtym), ma hned v prvej vete napisane This fix is for prestashop version 1.2.5 ONLY.

Prosim, odpovedzte len ak poznate odpoved na popisovany problem alebo mate k nemu nieco konstruktivne, dakujem!

Link to comment
Share on other sites

Kde hostuješ?
www.webdisk.sk


Imho, jestli to fungovalo a náhle nefunguje, tak se vsadim, že na serveru upgradovali PHP a maj namrdaný GD knihovny...
Co to pre mna znamena - je nejaka cesta ako to znova spojazdnit bez reinstalacie?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Alternativnou cestou je urobit upgrade na 1.2.5.0. Pred tym by som ale otestoval novou instalaciou v ramci webhostingu.


A když mě se to stalo dneska na 1.2.5 tak mám jít na 1.3 :D Jestli opravdu řeší změna hostingu 95% problémů tak o tom pouvažuji.
Link to comment
Share on other sites

Na hostingu tvrdili, ze ziadne zmeny nerobili, aj ked im neverim :)

Problem som nakoniec odstranil po svojom.

V subore images.inc.php som okomentoval tuto podmienku:

//    if (!isPicture($file))
//        return Tools::displayError('image format not recognized, allowed formats are: .gif, .jpg, .png');



A upload obrazkov funguje znova.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...