Jump to content

Błąd SPF i dziwne tytuły wiadomości


konder82

Recommended Posts

Po (prawdopodobnie) aktualizacji masowej wszystkich modułów pojawił się problem z pocztą ustawiona Użyj funkcji mail() w PHP (zalecane; działa w większości przypadków) i dostawałem taką wiadomość na wirtualnej poczcie

 

"Uwaga!
Jeden z Twoich listów nie dotarł do adresata.
Wiadomość adresowana do użytkownika [email protected] nie została dostarczona z powodu błędu SPF."

 

to zadzwoniłem do serwerowni - ustawili mi SMTP i dostałem taką wiadomość:

 

"Utworzyłem skrzynkę - jest ona podana jako adres e-mail sklepu i ten adres widnieje jako adres nadawcy - wysłanie e-maila na ten adres powoduje przekierowanie na Pana skrzynkę w domienie @wp.pl"

 (nie wiem czy tak powinno być)?

I działa tylko jak wysyłam (kontakt z nami - obsługa klienta) w tytułach dostaje: 

 

"Wiadomość od [no sync]"  

albo 

"Twoja wiadomość została prawidłowo wysłana #ct18 #tcv4ZYDOrY4VEg"

 

wszystko jest poprawne???

Edited by konder82 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

W konfiguracji DNS swojej domeny powinien być ustawiony rekord SPF.

Nie jest to jakiś uniwersalny rekord identyczny dla wszystkich. Dane te powinieneś otrzymać od swojego hostingu.

Np. dla linuxpl wygląda on tak: "v=spf1 a mx include:spf.linuxpl.com ip4:88.198.53.72 ~all"

 

Korzystanie z maili spoza domeny na której mamy zainstalowaną aplikację jest problematyczne (dotyczy to wszystkich aplikacji wykorzystujących funkcję phpmail).

Wiele tych darmowych serwisów blokuje maile wysłane spoza ich domeny.

Zresztą nie po to mamy własną domenę, żeby korzystać z jakichś darmowych spam-skrzynek typu wp, onet itp. Serwisy te tolerują tylko spam reklamowy, który same rozsyłają :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...