Jump to content

API Prestashopu (WebService) a SLEVY


B@JTík

Recommended Posts

Ahoj, mám prosbu, najde se někdo, kdo se vyzná v API Prestashopu?

Potřebuju do Presty vkládat objednávky z externího, jednoproduktového mikroshopu (objednávkového formuláře). Napsal jsem si jednoduchý skript, který přes API vytvoří v Prestashopu zákazníka, přiřadí mu adresu, vytvoří košík a z něj následně objednávku, funguje to bezvadně ... ALE ...

 

Potřeboval bych do toho zahrnout nějaké slevy a to se mi vůbec nedaří. Jednak poštovné zdarma od dvou kusů, druhak ke čtyřem pátý zdarma a třeťak možnost zadat slevový kód (kupón na pevnou částku). To vše jde snadno nastavit v "pravidlech pro košík", bohužel se tato pravidla do objednávky vytvořené přes Webservice nepromítnou (když objednám přímo v prestashopu, je vše OK). 

 

V XML pro komunikaci s API (/api/orders?schema=synopsis) jsou zajímavé položky total_shippingtotal_discounts, ale ať tam při tvorbě objednávky napíšu cokoliv, Presta na to vůbec nebere ohled a přiřadí poštovné vlastní, slevu si vnutit nenechá :( ... nemáte někdo tušení, jak tyto položky fungují a zda by se nechaly nějak použít, případně jakýkoliv jiný nápad, jak to vyřešit? Předem moc díky, nějak jsem se na tom nepříjemně seknul a nevím co dál ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...