Jump to content

Default Tema Düzenleme

Can Memiş

Recommended Posts

Merhaba, arkadaşlar default temayı çok seviyorum sadece yapmak istediğim bir deiğişiklik mevcut. Prestashop default ile birlikte gelen footer alanının üzerindeki resimleri 2'şer li olacak şekilde yukarıdan aşağıya sıralamak istiyorum fakat uğraşmama rağmen yapamadım. css dosyalarında oynama yaptım bu seferde footer alanı komple genişledi sadece resimleri genişletmek için hangi dosyaya müdahele etmeliyim ?

ilPNJbv.png

Edited by Can Memiş (see edit history)

Ramazan bey dediğiniz kodu bulamadım :( col-sm-3 yerine   col-md-3 kodunu buldum ? bunuda 6 ile değiştirdim ama sonuç alamadım .modules/themeconfigurator/views/templates/hook/hook.tpl dosyasında ki  class="htmlcontent-item-1 col-xs-4" ile ilgili bir düzenleme yapılması gerekmez mi?

product-list.tpl dosyası bu şekilde.

<li class="ajax_block_product{if $page_name == 'index' || $page_name == 'product'} col-xs-12 col-sm-4 col-md-3{else} col-xs-12 col-sm-6 col-md-4{/if}{if $smarty.foreach.products.iteration%$nbItemsPerLine == 0} last-in-line{elseif $smarty.foreach.products.iteration%$nbItemsPerLine == 1} first-in-line{/if}{if $smarty.foreach.products.iteration > ($smarty.foreach.products.total - $totModulo)} last-line{/if}{if $smarty.foreach.products.iteration%$nbItemsPerLineTablet == 0} last-item-of-tablet-line{elseif $smarty.foreach.products.iteration%$nbItemsPerLineTablet == 1} first-item-of-tablet-line{/if}{if $smarty.foreach.products.iteration%$nbItemsPerLineMobile == 0} last-item-of-mobile-line{elseif $smarty.foreach.products.iteration%$nbItemsPerLineMobile == 1} first-item-of-mobile-line{/if}{if $smarty.foreach.products.iteration > ($smarty.foreach.products.total - $totModuloMobile)} last-mobile-line{/if}">
			<div class="product-container" itemscope itemtype="http://schema.org/Product">
				<div class="left-block">

şimdi yaptıklarınızı geri alın şu kodları ekleyin

ul.product_list.grid > li.ajax_block_product {width:50% !important}

/*** Mobilde Sıkıntı vermesin diye ***/

@media (max-width: 768px) {

ul.product_list.grid > li.ajax_block_product {width:100% !important}

}

bu kodları global.css veya product-list.css ye yazın sıkıntı çıkmaz

Hocam Allah sizden razı olsun forumda sormadığım ülkenin destek bölümü kalmadı. duyarlılığınız için teşekkürler hocam.

peki Ramazan  Bey,

Fakat istediğim görünüme kavuşturamadım şuanda orantılı şekilde büyümüyor bannerler ve alttaki 2 adet bannder ne yaparsam yapım dikey olarka genişlemedi ince kaldı.

yapmak istediğim olay bu .

r8nxZtj.png

Rabbim Yar ve Yardımcınız Olsun. Büyük Bir Derdime Derman Oldunuz. Allah'ta sizin zor zamanınızda yanınızda olur inşallah.

• 4 weeks later...

şimdi yaptıklarınızı geri alın şu kodları ekleyin

ul.product_list.grid > li.ajax_block_product {width:50% !important}

/*** Mobilde Sıkıntı vermesin diye ***/

@media (max-width: 768px) {

ul.product_list.grid > li.ajax_block_product {width:100% !important}

}

bu kodları global.css veya product-list.css ye yazın sıkıntı çıkmaz

ramazan bey sorunu nasıl çözdünüz bende bu şekilde yapmak istiyorum