Jump to content

Aktualizacja zmodyfikowanego tematu i modułów


Stahoo

Recommended Posts

Witam!

 

Mam bardzo podstawowe pytanie dotyczące działania Prestashop.

 

Od jakiegoś czasu pracuję nad sklepem i w sumie bez zastanowienia wprowadzam modyfikacje, które znajduję na forach i w tutorialach. Ponieważ mam też jakieś doświadczenie w Wordpressie naszła mnie taka oto refleksja - jak na wszystkie moje modyfikacje tematu i modułów wpłynie ewentualna aktualizacja??

Stosując analogię do Wordpressa, w Preście nie ma przecież tematu child i wszelkie modyfikacje przeprowadzam na istniejącym kodzie. Na logikę aktualizacja powinna zniwelować moje wszystkie zmiany. Jak sprawa wygląda w rzeczywistości??

 

Temat pewnie już był poruszany ale jakoś nie dokopałem się do niego mimo poszukiwań.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Tak temat był już poruszany, na twoje zmartwienie zmiany zostaną nadpisane jeśli działasz na szablonie pod nazwą default-bootstrap, aby się od tego uchronić należy wyeksportować szablon pod zmieniona nazwą i na nim pracować. Dodatkowo zmian w modułach dotyczące plików tpl, css i js, również powinieneś dokonywać przy użyciu katalogu szablonu.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zmiany dokonywałeś głównie w katalogu szablonu, to raczej zmiany dokonane aktualizacją modułów nie powinny zaburzyć ich obecnego wyglądu, oczywiście może się zdarzyć tak że aktualizacja modułu przyniesie za sobą bardziej radykalne zmiany kontrolerów a w nich np. zmiany klas etc. ale jest to bardzo rzadko spotykane.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...