Jump to content
  • 0

Po aktualizacji do 1.6.1.1 ceny produktów bez rabatów


seba4leon

Question

Witam,

 

Mam problem z cenami produktów,  nie widac w ogóle obniżek cen.

Robiłem aktualizację z wersji 1.6.0.5  do 1.6.1.1  i ogólnie wszystko wydawało się OK ale zauwazyłem, że produkty w promocji maja normalną nie obnizona cenę.  Ustawienia sa prawidłowe,  ceny specjalne sa widoczne w "katalog/produkty/ceny".

W "preferencje/produkty/strona produktu"  jest zaznaczone wyswietl cenę po rabacie.

Niestety we wszystkich miejscach w sklepie gdzie jest prezentowana cena nie uwzglednia przypisanego rabatu.

Natomiast modół promocji jak najbardziej rozpoznaje które produkty sa obnizone natomiast równiez nie pokazuje nizszej ceny.

Moze problem wynika z tego ze to jest multishop ?

Mam drugi sklep który zaktualizowałem tez do najnowszej wersjii i tutaj ceny wygladaja prawidłowo.

 

Prosze o pomoc bo już mi brakuje pomysłów gdzie mam szukac przyczyny  a w sklepie sie jakoś drogo zrobiło :-((

 

Pozdrawiam - Seba

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam,

U mnie kropka w kropkę te same objawy, wersje Presty te same. Multistore co prawda w tej chwili nieaktywny, ale kiedyś na tej bazie działał drugi, testowy sklep.

Jedynym sposobem na udzielenie jakiegokolwiek rabatu jest przypisanie ogólnego rabatu dla grupy klientów, ale to dosyć prymitywny sposób, choć muszę się nim ratować póki co.

Będe bardzo zobowiązany za jakiekolwiek sugestie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problem dotyczy tabeli ps_specific_price a konkretnie indeksowania

przez np. php my admin podglądamy:

SHOW INDEXES FROM `ps_specific_price`  

chodzi o index id_product_2

prawdopodobnie w bazie są powtórzone wiersze dla tego indeksu

 

lekarstwo:

dla tabeli ps_specific_prices  trzeba zmienić engine na myisam

robimy to  w phpmysql  wybierając nasza felerna tabelę a następnie zakładke operacje i tam zmieniamy "mechanizm składowania z Innodb  na MyIsam.

albo to samo  poleceniem:   ALTER TABLE `ps_specific_price` ENGINE=MyISAM

 następnie wykonujemy polecenie:

ALTER IGNORE TABLE `ps_specific_price` ADD UNIQUE KEY `id_product_2` (`id_cart`, `id_product`,`id_shop`,`id_shop_group`,`id_currency`,`id_country`,`id_group`,`id_customer`,`id_product_attribute`,`from_quantity`,`id_specific_price_rule`,`from`,`to`);

 

opcja IGNORE powoduje ze są usuwane zduplikowane wiersze dla tego samego indeksu.

 

No i już powinno działać, możemy się cieszyć ponownie rabatami w naszym sklepie.

 

Można z powrotem zmienić engine dla tej tabeli na Innodb ale to chyba nie jest konieczne.

Edited by seba4leon (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...