Jump to content

Początki


Taz1235

Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Zaczynam pracę z Prestą i poszukuje czegoś w rodzaju przewodnika. Polska dokumentacja jest bardzo uboga, a z angielskiej wolałbym przy nauce nie korzystać. W przypadku wordpressa czy joomli można korzystać z video kursów na Youtube jednak w przypadku PrestaShop nic nie znalazłem.

 

Chciałbym się dowiedzieć więcej na temat implementacji poszczególnych klas itd. Stworzenie samego szkieletu sklepu internetowego w HTML i CSS opanowałem już przy wordpressie jednak nie mogę ruszyć dalej bez delikatnej pomocy. Może ktoś zna jakieś strony - poradniki na których znalazłbym potrzebne informacje?

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Po wpisaniu "Tworzenie szablonu PrestaShop" (przykład) również wyszukało 453 filmiki jednak większośc z nich ma tytuły "Tworzenie i konfiguracja sklepu internetowego","PrestaShop tworzenie i zarządzanie sklepem" . Nie ma nigdzie tego czego szukam. Dla porównania wordpress, pierwsze 3 pozycje po wpisaniu "Tworzenie szablonu wordpress" :

- Kurs Wordpress - tworzenie szablonu

- Artisteer - Tworzenie szablonu Wordpress - część 1

- Kurs Wordpress - tworzenie szablonu - index,function

Jak widać wordpress jest dostępniejszy.

Link to comment
Share on other sites

no wiesz co.... jak napiszesz "gotowiec do wordpresa" to tez nie dostaneisz wielu/zadnych wynikow..... z niespelna 60tys filmikow o PS na pewno znajdzie sie dziesiatki tego czego potrzebujesz, kwestia tylko odpowiednigo "zapytania" YT o to czego wymagamy. co do tego, ze w wiekszosci wywala sama konfiguracje, to wynik tylko tego, ze w WP za barzo nie ma czego konfigurowac, w PS jest tego o wiele wiecej. w pierwszej kolejnosci zapoznalbym sie wialsnie w tymi zagadnieniami. poza tym, jak sam piszesz juz nawet w temacie, sa to Twoje "Poczatki". tutuaj polecalbym 'serial' "101 days" - moim zdaniem rewelacja, sam sie z niego uczylem i w sumie dalej ucze... Presty nie da sie poznac w 100% ;)

 

a co do szablonow, tutaj za wiele tez nie znajdziesz. WP w wiekszosci opisra sie na shortcode i tylko te sa przestawiane w takich kursach miejscami. w PS sa to odpowiedniki hook, jednak zeby dodac cos od siebie to juz trzeba by zaczynac takie kursy nie tyle od kursow PS co PHP/Smarty/HTML/CSS/jQuery/javascript (kolejnosc nieprzypadkowa)

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :)

Rozumiem, że raczej ciężko będzie dostać to czego szukałem jednak dałeś mi do zrozumienia, że jednak może warto przejrzeć te filmiki dot. konfiguracji presty. Szkoda, że tworzenia szablonów będę musiał nauczyć się raczej na własną rękę.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :)

Rozumiem, że raczej ciężko będzie dostać to czego szukałem jednak dałeś mi do zrozumienia, że jednak może warto przejrzeć te filmiki dot. konfiguracji presty. Szkoda, że tworzenia szablonów będę musiał nauczyć się raczej na własną rękę.

od nauki konfiguracji, dostosowannia pod SEO, optymalizacji powienies zaczac, to nie podlega zadnej dyskusji. szablon to juz tylko dodatek do naszej pracy. a sformuowanie "uczyc sie na wlasna reke" to mnie tez nie ulega zadnym watpliwosciom. nie wiem, pewny nie jestem, ale raczej duza wiekszosc na tym forum musiala sie uczyc na wlasna reke, nikt (najprawdopodobniej) z umiejetnosciami budowania Presta sie nie urodzil.... kazdy z nas musial sie uczyc, i zapewne non stop sie uczy... na wlasna reke, nikt nam tego nie daje.

 

nauczysz sie konfiguracji i optymalizacji bierz sie za szablon. podgladnij jakies szablony, pytaj... od tego jest to forum. samej budowy szablonu nie da sie wytlumaczyc, kazdy chce miec cos innego, kazdy szablon jest inny. kazdy ma w sobie jakies nowe, indywidualne moduly.... no zywcem, nie da sie tego wytlumaczyc jakos krok po kroku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...