Jump to content

Ödeme sayfasında paypal çalışmıyor

takmaisim

Recommended Posts

Bir noktada çakışan bir kod vardır...şablonu aldığınız firma ile görüşmeniz gerekir...

Arkadaş modül ayarlarında 

Use PayPal In Context Checkout

Make your client pay without leaving your website

Evet

Hayır

Merchant ID   seçeneği var burada İD kısmı boş kaldığı için java çalışmıyor Hayır seçeğini seçicek olay sorun kalmıcak.... 

Edited by safa
edited (see edit history)
  • Like 1

Arkadaş modül ayarlarında 

Use PayPal In Context Checkout

Make your client pay without leaving your website

[/size]Evet

[/size]Hayır

Merchant ID   seçeneği var burada İD kısmı boş kaldığı için java çalışmıyor Hayır seçeğini seçicek olay sorun kalmıcak....

Prestashop paypal modülü kurulumunda default olarak söylediğin ayarlar zaten hayır olarak gelir...

I4hFt9EMYRKNmNPqXKX55QG7X31Ghv.png

Edited by safa
edited (see edit history)

Paypal'ın sitesine gitmeden site içerisinde popuple ödeme yapması için o seçeneği evet yapmıştım. Merchant id'mi de yazdım fakat popup'u açmıyor. Niye açmıyor acaba?

Onu hayır yapınca paypal'a giderek ödeme yapmak mümkün ama ben sitemden çıkmadan yapmasını istiyorum. Templatemonster ile de görüştüm. Onlar da modulle alakalı diyor anlamadım gitti.

Yahu biraz önce paypal sayfasına gittiğinde hesap aç ya da açmadan bilgileri girerek ödeme seçeneği vardı. Şimdi hesap açmadan ödeme girme seçeneği kaybolmuş. Ödeme yapmak için hesap açılmasını istiyor paypal sayfasında. Paypal hesabı açmadan sadece kk bilgilerini girerek ödeme yapmasını istiyorum. Ayarlarda bir şeyi değiştirmememe rağmen birdenbire böyle oldu. Paypal'la mı presta'yla mı alakalı sorun?

Edited by takmaisim (see edit history)

• 1 month later...

sorun çözüldümü bilmiyorum ama bende aynı sorunu yaşadım admin panelinde gelişmiş/performans bölümünde CCC (BİRLEŞTİR,SIKIŞTIR VE ÖNBELLEK) Alt başlığında bulunan ayarları kapatınca düzeldi sistem... böyle bir sorunda yaşıyor olabilirsin...

Merhaba

Beyler sorunun kaynağını buldum. @sukrun'un de dediği gibi CCC ile ilgiliymiş.

Performans ayarlarında Javascripti sayfanın altına gönderme ve html küçültme seçenekleri var. Bunlar satır sonları ve tab boşluğu olan "\t" "\n" değerlerini siliyor.

Benzer şekilde İngilizce forumda dolar ile alışveriş yapılırken "$" gibi özel karakterler hem para birimi hem değişken belirttiği için sorun oluyor.

CCC (combine compress cache) seçenekleri bir çok modül ve tema hatası yapabiliyor. Bütün CCC ayarlarını off yapmanıza gerek yok. Ama javascrtipt taşıma ve minify html seçeneklerini kapalı yapabilirsiniz.

CCC seçenekleri ile ilgili http://prestashoptr.com/prestashop-performans-ayarlari-bolum-1-ccs-ve-smarty/ adresinde kısa bir makale yazmıştım. Yararı olabilir.