Jump to content

Rozsahy


Leoš Kohoutek

Recommended Posts

Dobrý den,

 prosím o radu ohledně rozsahů při nastavování nového dopravce. Mám verzi 1.5.4.1 na kterou jsem musel downgradovat po tom, co mi ji evidentě rozsypala nová verze presty. Jde mi o to, že nemohu nikde nastavit u nových dopravců ceny za dopravu. Pokud chci změnit cenu za dopravu u původních dříve přidaných dopravců, tak to jde bez problémů ovšem nové nelze (viz obr.1). Mám zde jen nabídku Přeprava (ikona nákladní vůz) a pod ní dvě karty Přeprava a Dopravci. Co jsem se ptal jiných uživatelů, tak ti mají na výběr z více možností, než jen zmíněná Přeprava a Dopravci. Zdá se mi, že nepravděpodobé, že by se mi některé karty vypařily... Ocenil bych i nějakou pomoc od nějaké prestaguru po FB, Skype, mail, apod. pro různé drobnosti, které pro zažínajícího s prestou mohou být oříšek...

 

Děkuji předem za všechny odpovědi

s přátelským pozdravem Leoš Kohoutek

Link to comment
Share on other sites

Přeprava a dopravci by měli být správně, nevím o tom že by těch karet bylo více. Pod kartou dopravci si kliknete "přidat" nového dopravce a tam si ho nastavíte i s cenovým rozsahem. Možná by pomohlo kdyby jste ten obrázek opravdu postnul, aby bylo vidět více :D  ;) . Pokud máte povoleny země (záložka lokalizace) tak by cenové rozsahy měli být přístupné. Více dole v prvním odkazu.

A ten [spam-filter] pro začátek by mohla být i kniha Presta Shop od Computer press cena cca 400kč, ta vás provede nastavením Presty... A taky strejda google hodně pomůže, spousta věcí se již řešilo.
odkaz: Nastavení dopravce

odkaz: PS tipy, triky, návody

odkaz: nastavení před spuštěním - seznam

odkaz: návody/fórum C4 o PS

Edited by Valkyrija (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zdravím,

ano, samozřejmě knížku ohledně Prestashopu jsem si koupil( je to stejné jako na webu a moc to u dopravce nepomáhá, protože popisují přesně to, co je všude na webu) a přeci jen zadat 3,4 slova do googlu je vážně složitější než se vypisovat s celým článkem a čekat dny, než se někdo ozve. Logické :)

Ovšem k tématu. Ohledně přidání nového dopravce: 4 printscreeny z mé obrazovky viz odkaz zobrazuji a snad věrně popisují názvem dobře http://leteckaposta.cz/111889348  rozhodně nemohu najít aspoň takto podobné u nového dopravce http://www.redakcni-systemy.com/images/stories/prestashop_doprava2.png

Co se týče zemí v kartě lokalizace mám povolenou snad již celou Evropu i mimo EU.

Mimochodem C4 forum je celkem ignorantské tam už to raději nezkouším pokud nejste jejich zákazník...

 

S pozdravem Kohoutek

Link to comment
Share on other sites

No když se na to koukám tady (musíte scrolovat trochu níže až na "older interface (ps 1.5 and earlier) http://doc.prestashop.com/display/PS15/Managing+Shipping... 

Tak níže se zmiňují o nastavení ceny a váhy které se nastavují v shipping menu (přeprava), to musí být nastaveno dříve než "carrier" dopravce.

"Carrier's weight ranges are set in the "Weight ranges" page of the "Shipping" menu.

Carrier's geographical zones are set in the carrier's own setting form, in the "Carriers" page of the "Shipping" menu.

Both ranges and zones must be configured in their respective pages in order to have this fee assignment tool work properly."

Vzhled se shoduje s obrázky, které jste postnul ;)

Pokud máte přepravu nastavenou, pak nastavujete dopravce, zvolíte zónu, zvolíte rozsah váha/cena, tak by další záložka měla teoreticky běžet, pokud neběží, tak tam bude zakopanej pes... To by pak vypadalo že komunikace mezi nastavením "shipping" a "carrier" pak neklape...

Možná by bylo dobrý to vyzkoušet naživo :)

 

Tady je to jasně popsáno - anglicky pokud tohle všechno je tak jak má být, tak jak jsem napsala mezi těmito dvěma věcmi bude zakopanej pes.

Zkuste nastavit ještě jednu novou přepravu a pak zkuste zadat nového dopravce.

Edited by Valkyrija (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...