Jump to content

Prestashop xml veya csv ile toplu ürün ekleme yardım.

Yusuf Kaya

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, 

Ben siteme başka  Prestashop olmayan bir bir sitedeki ürünleri toplu olarak eklemek istiyorum. Kod bilgim hemen hemen hiç yok. Araştırma yaparken Opencart ta böyle bir İmkanın olduğunu gördüm. Acaba prestashop ta da böyle bir imkan varmı. Yardımlarınızı bekliyorum. 

Ya da daha basit bir şekilde toplu ürün ekleyebileceğim bir yöntem bilen yada modül varsa modül adı ne bileyim işte bu konuda çok bilgisizim ve acilen bu işi bitirmem gerekiyor. 

*****not: ürün almak istediğim site ile ilgili veritabanı vs hiçbir dökümanım yok. 

• 4 months later...
  • 3 weeks later...

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, 

Ben siteme başka  Prestashop olmayan bir bir sitedeki ürünleri toplu olarak eklemek istiyorum. Kod bilgim hemen hemen hiç yok. Araştırma yaparken Opencart ta böyle bir İmkanın olduğunu gördüm. Acaba prestashop ta da böyle bir imkan varmı. Yardımlarınızı bekliyorum. 

Ya da daha basit bir şekilde toplu ürün ekleyebileceğim bir yöntem bilen yada modül varsa modül adı ne bileyim işte bu konuda çok bilgisizim ve acilen bu işi bitirmem gerekiyor. 

*****not: ürün almak istediğim site ile ilgili veritabanı vs hiçbir dökümanım yok. 

xml ürün yükleme yapabilmen için serverin ayarları şu şekilde olmalı denilen bir yazıyı paylaşayım.

Çünkü standart server ayarları düşüktür.

Php.ini minimum ayarları:

memory_limit = 256M; // 512MB tavsiye edilir.
max_execution_time = 1800; //3600 sn. tavsiye edilir.
upload_max_filesize = 32M;
mysql.connect_timeout = 60;
allow_url_fopen = on;
max_input_time = 300; // 600 tavsiye edilir.
default_socket_timeout = 300; // 600 tavsiye edilir.

bunlar dışında CURL kütüphanesi kurulu wrapper aktif olmalıdır.