Jump to content

shop másolása


Palyika

Recommended Posts

Sziasztok,

Miel?tt frissíteném az 1.4.8.2-es verziójú webshopomat a legfrissebbre, szerettem volna készíteni egy tesztet, hogy a template m?ködik-e vele rendesen. Folyamata:
- Fájlszint? másolás a domainem.hu/0831 mappába
- setting.inc.php átírása (új adatbázist kapott), ahol is a 'DB_NAME; DB_USER; DB_PASSWD, illetve a __PS_BASE_URI_','/0831/'-re ' bejegyzéseken változtattam.
Az adatbázisban még nem írtam át a PS_Configuration tábla PS_SHOP_DOMAIN és PS_SHOP_DOMAIN_SSL paramétereit.

Az admin felület megnyílik, ahogyan kell, azonban nem enged belépni az oldalra. Ha jó a FH/PSW combó, akkor semmi nem történik (visszakapom a felületet), ha nem stimmel a combó, akkor "Érvénytelen jelszó"-t kapok.  undecided.gif

Jól csináltam a teszthez a másolást, vagy valamit kifelejtettem?
modify_inline.gif
 
 

 

Link to comment
Share on other sites

Kiküldi, de az új jelszóval is hasonló a tünet.

A fájlszintű másolás kihagyás nélkül végbement, így az sem lehet a hiba.

 

Arra gondoltam még kipróbálom, hogy nem a domainnevem.hu/0831 mappába hozom létre a másolatot, hanem egy domainnevemxyz.hu domain alá készítem el a másolatot.

Link to comment
Share on other sites

Más a gond. Régi verziókkal nekem is volt ilyen gondom (tehát ha jó volt a kombó akkor semmi sem történt). Egyfolytában azon agyalok, hogy ezt hogyan oldottam meg.

 

Megpróbáltad már azóta adatbázisban átírni amit át kell? Lehet, hogy az lesz a megoldás.

Link to comment
Share on other sites

A DB-ben a jelszóváltoztatást próbáltam, illetve a PS_COMMON... -nál kiegészítettem a shopot /0831/ -re. Sajnos semmi

Hamarosan átrakom az új domainre, és ott letesztelem a dolgot.

 

Amúgy ez lenne a helyes útja annak, hogy tesztelhessek különböző funkciókat egy replikán?

Link to comment
Share on other sites

Átnéztem mind a két adatbázist (eredetit, és a másoltat), de még más shopjaim DB-jét is megnéztem. Egyikben sem találtam meg a PS_SHOP_URL táblát. 

Csak ezt a bejegyzést adtam hozzá a settings.inc.php-hoz: define('__PS_BASE_URI_','/0831/');

 

Milyen tartalommal kéne rendelkeznie?

Link to comment
Share on other sites

Azért leellenőriztem amit írtál :-)

 

Sajnos nem. Ahogyan észrevettem a frissített shopjaim esetén van PS_SHOP_URL, azonban az 1.4.x-esek esetén nincs. Többet is ellenőriztem.

 

Szóval patthelyzet, élesteszben kell folytatnom! :-(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...