Jump to content

Problemy z indeksem wyszukiwarki po dodaniu produktu


webla

Recommended Posts

Witam,

Problem jest następujący:

Po dodaniu produktu coś niedobrego dzieje się z indeksem wyszukiwarki tzn znika część wyników we frontendzie. Po przebudowaniu całego indeksu wszystko wraca do normy.

Co ciekawe mam wyłączoną opcję dodawania nowego produktu do indeksu, więc nie powinien go ruszać.

Chciałbym aby ta opcja (wyłączenia dodawania do indeksu) po prostu działała, bo mogę na koniec dnia po dodaniu nowych produktów przeindeksować całą bazę ale nie mogę tego robić po każdym produkcie gdyż jest to czasochłonne.

W sklepie jest w tej chwili około 6000 produktów ale docelowo będzie ich około 15000. Ze sklepu na bieżąco korzystają klienci więc nie wskazane jest żeby nie znajdowali produktów.

Nie wiem czy to ważne ale przy indeksacji całości mniej więcej w połowie produktów wywala timeout więc potem muszę jeszcze zrobić "uzupełnij o brakujące produkty".

W wersji 1.5 prestashop w ogóle nie dawał rady zaindeksować tylu produktów, w 1.6 coś poprawili ale jak widać ciągle słabo to działa.

 

Może ktoś wie co ewentualnie zmienić w module wyszukiwarki w PHP aby nie ruszał indeksu do momentu ręcznej aktualizacji?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...