Jump to content
  • 0

Błąd w wydajności i brakujące pliki


Cebul

Question

Witam,

 

Zaczynam przenosić sklep internetowy na Prestę i mam kilka problemów. Proszę o pomoc.

 

1. Gdy wchodzę w Zaawansowane - Wydajność pojawia się taki błąd:

post-1076052-0-64438600-1439877998_thumb.jpg

Skep stoi na serwerze WPro na linuxpl

 

2. Gdy wchodzę w Zaawansowane - Informacje konfiguracyjne, na dole pojawia się komunikat:

Brakujące pliki (3)

  • CONTRIBUTORS.md
  • CONTRIBUTING.md
  • README.md

Zaktualizowane pliki (1)

  • config/defines.inc.php

 

3. Próbuję skonfigurować maila ale nie wiem jak. Wchodzę w Zaawansowane - Adres e-mail i nie ma tam podanego przy instalacji maila, nie można też dodać nowego maila. Sklep był instalowany przez Installatron. 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edited by Cebul (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

1. Na samym dole konfiguracji wydajności masz przełącznik "Użyj pamięci podręcznej". Ustaw na NIE. Cache dla php ustawia się w hostingu, w preście nie potrzeba.

2. Jest OK.

3. Ustaw "Użyj funkcji mail() w PHP (zalecane; działa w większości przypadków)" i obydwa formaty maili.

Logi maili można wyłączyć.

Dla testu pstryknij "Wyślij wiadomość testową" i sprawdź czy doszła.

 

Klienci -> Obsługa klienta

Skonfiguruj protokół IMAP dla poczty.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. Na samym dole konfiguracji wydajności masz przełącznik "Użyj pamięci podręcznej". Ustaw na NIE. Cache dla php ustawia się w hostingu, w preście nie potrzeba.

 

Dzięki za pomoc, mam ustawione na NIE. Jak w takim razie ma być ustawione cache na hostingu? Czy miał ktoś podobny problem na serwerze linuxpl?

 

Przy okazji zapytam o jeszcze jedną rzecz. Jak wydłużyć moduł Własny blok informacyjny CMS? Jeżeli w module jest zbyt dużo tekstu to teskt jest w pewnym momencie ucinany, długość modułu nie dopasowuje się do ilości tekstu.

Edited by Cebul (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ten błąd świadczy o braku definicji:

define('_PS_CACHING_SYSTEM_', 'CacheMemcache');
define('_PS_CACHE_ENABLED_', '0');

w pliku /config/settings.inc.php

 

1. Jeśli tak jest, to wywal tę instalkę z tego cudaka installtrona (bo może jeszcze sto, albo tysiąc ;) innych plików ma dziury) i zainstaluj prestę po bożemu.

Czyli pobraną z https://www.prestashop.com/download/old/prestashop_1.6.1.0.zip

 

2. W DirectAdminie masz: "PHP - zaawansowane ustawienia"

Tam ustawiasz wersję php i system cache dla php

 

3. Inny problem = Nowy wątek na forum.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

WItam,

 

Mam podobny problem (presta 1.6.1.0/szablon deafult), wczoraj połączyłam sklep z płatnościami transferuj.pl poza tym odbyła się automatyczna aktualizacja, którą cofnęłam z backupu (bo mi zeżarło wszystkie moje zmiany), przy konfiguracji płatności zgodnie z instrukcją przełączałam ustawienia cache:

Ostatnim, zalecanym etapem jest wyczyszczenie i wygenerowanie nowego Cache sklepu. W tym celu przejdź do Zaawansowane -> Wydajność: A następnie zaznacz opcje Force compilation, Cache – Nie, po czym kliknij „Zapisz”

 

Wydaje mi się, że problem wcześniej nie istniał, albo po prostu nie wchodziłam w to miejsce panelu administracyjnego, nie wiem czy wyżej wymienione działania miały na to jakiś wpływ.

Po wejściu w Zaawansowane/wydajność mam następujące błędy:
Notice w linii 605 w pliku /home/szafagra/domains/szafagra.linuxpl.eu/public_html/controllers/admin/AdminPerformanceController.php
[8] Use of undefined constant _PS_CACHE_ENABLED_ - assumed '_PS_CACHE_ENABLED_'

Notice w linii 606 w pliku /home/szafagra/domains/szafagra.linuxpl.eu/public_html/controllers/admin/AdminPerformanceController.php
[8] Use of undefined constant _PS_CACHING_SYSTEM_ - assumed '_PS_CACHING_SYSTEM_'

Notice w linii 610 w pliku /home/szafagra/domains/szafagra.linuxpl.eu/public_html/controllers/admin/AdminPerformanceController.php
[8] Use of undefined constant _PS_CACHE_ENABLED_ - assumed '_PS_CACHE_ENABLED_'

 

 

Jakie ustawienia powinny mieć poszczególne pozycje w tym miejscu?
 

 

Dodam, że też instalowałam preste przez instalatron, ale nie chce jej teraz usuwać, bo wprowadziłam w niej już wszystkie potrzebne zmiany i sklep, poza tym błędem (i brakiem produktów) jest praktycznie gotowy.

W Informacjach konfiguracyjnych też pojawia się zapis o brakujących plikach (których wcześniej raczej nie było)

Brakujące pliki (3)
  • CONTRIBUTORS.md
  • CONTRIBUTING.md
  • README.md

Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by szafagra (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Te 3 pliki są zupełnie zbędne natomiast notice to nie tyle błąd co informacja, więc w zasadzie również się tym możesz nie przejmować i po wyłączeniu trybu debugowania nie powinna się wyświetlać ta informacja.

 

Jeśli chodzi o cache to w produkcyjnym sklepie, czyli takim który jest już gotowy do rozpoczęcia sprzedaży cache powinien być włączony, a kompilacja wyłączona.

 

Instalatron ma to do siebie że automatycznie aktualizuje preste, ja osobiście nigdy z niego nie korzystam wole tradycyjny sposób w którym wszystko widzę podczas instalacji. Również posiadanie defaultowego szablonu pod nie zmienioną nazwą naraża sklep na nadpisanie zmian w przyszłych aktualizacjach.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Już znalazłem ;

 

http://doc.prestashop.com/display/PS16/Informacje+konfiguracyjne

 

Nawet  przy świeżej instalacji ta sekcja może wskazywać, że brakuje plików  ".gitattributes", ".gitignore", "CONTRIBUTING.md", "CONTRIBUTORS.md" lub "README.md". To są pliki specyficzne dla GIT i PrestaShop z nich nie korzysta, więc nie masz się czym martwić.

 

 

"specyficzne dla GIT"  --> co oznacza "GIT" ??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...