Jump to content

[ÇÖZÜLDÜ] Türkçe Çevirilerde Hata

Recommended Posts

Arkadaşlar prestashop 1.6.1 sistemini kullanmaktayım eksik olan ceviriler mevcuttu bunlarıda kendım tamamladım fakat Fatura bölümünde ki 100 tl üzerinde ücretsiz olarak ayarladıgım kargo bölümünü çözemedim Ücretsiz kargo yazacak olan yer ingilizce kaldı ceviri yapmadıgım turkce dosyası kalmadı her yere baktım ama yok bulamıyorum yardımcı olur musunuz ?

DTz9Sgt.png

Edited by Can Memiş (see edit history)

• 2 weeks later...

Arkadaşlar Kusura bakmayın Joomla, Wp Kullandım bu sistem biraz karışık geldi. Yönetim panelini türkçeleştirme işini halledemedim. Gerikalan kısımda ise aslında sitenin türkçeleştirme işi manuel olarak yapılabiliyor sanırım. Sistemde yönetim paneli nasıl türkçe dil paketine entegre ediliyor yardımcı olabilirmisiniz?

Arkadaşlar Kusura bakmayın Joomla, Wp Kullandım bu sistem biraz karışık geldi. Yönetim panelini türkçeleştirme işini halledemedim. Gerikalan kısımda ise aslında sitenin türkçeleştirme işi manuel olarak yapılabiliyor sanırım. Sistemde yönetim paneli nasıl türkçe dil paketine entegre ediliyor yardımcı olabilirmisiniz?

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Umut Bey Merhabalar,

• Yönetim Paneli -> Administration -> Menus adımlarını takip ederek tercüme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Admin kullanıcısının dili İngilizce seçilmiş olabilir, sağ üstten isminizin üzerine tıklayın My Preferences aşağıya doğru takip ettiğinizde language kısmı var buradan Türkçe'yi seçebilirsiniz. Türkçe dil seçeneği mevcut değilse de,
  • Localization -> Languages kısmından ekleyebilirsiniz.

Başarılar.

Hocam dediğiniz yerlerin hiçibirisinde Free Shipping yazısı bulamadım. tpden de translate dosylarını ınceledım onlarda da yok. olanlarda çevirilmiş zaten.

Can Bey Selamlar,

Sizi forumda görmek güzel.. :) "Tercümeleri tamamladım ama hala sorun devam ediyor" diyorsanız, özelden bilgilerinizi gönderin, müsait bir anda bakalım.

Başarılar, iyi çalışmalar.

Teşekkürler Şahin Bey, sizi görmekte güzel buralarda sorunu hâla anlamış değilim  :)  çeviriler kısmında ki tüm çevirileri hatta normalde türkçe dil dosyasında eksik olanların bile birçoğunu tercüme ettim. Fakat, müşterinin sipariş faturasında ki Free Shipping yazısını bir türlü bulamadım. Bütün Free Shipping terimlerini Ücretsiz Kargo şeklinde düzenledim  aslında ama olmadı :) 

Hocam konu günceldir. sorun hala devam ediyor. Faturada 100 tl üzerinde Ücretsiz kargo yazması gereken yerde Free Shipping yazmakta. Fakat, Ceviriler kısmında Pdf çevirlerinde ne Free Shippinh nede Ücretsiz kargo uyarısı yok. Ama ftp ye girince Tanslation/tr/pdf.php dosyasında Ücretsiz Kargo çevirisi bulunmakta.

$_LANGPDF['PDF96b0141273eabab320119c467cdcaf17'] = 'Toplam';
$_LANGPDF['PDF3dd42bfc8345e82c43b4a40a3426ec49'] = 'Referans:';
$_LANGPDF['PDF7926243ab60a08b15932021bf108c578'] = 'Ürün Toplamı (Vergi Hariç)';
$_LANGPDF['PDF984a93f9899bf0b0a250ba66f022c630'] = 'Ürün Toplamı (Vergi Dahil)';
$_LANGPDF['PDF5082245495aa792b3d0874088d2b111b'] = 'Ürün Toplamı';
$_LANGPDF['PDF19abe6c02a26dcd93020396df8d0721c'] = 'Toplam Kuponlar';
$_LANGPDF['PDFced2da7b2baf942c0ffd4b8e45ec0fad'] = 'Paketleme Maliyeti';
$_LANGPDF['PDFa5e35abc0c9e2d2784d0ef619b36448b'] = 'Kargo Ücreti';
$_LANGPDF['PDFb00b85425e74ed2c85dc3119b78ff2c3'] = 'Ücretsiz Kargo';
$_LANGPDF['PDFb602e0d0c6a72053d0a5be60cb2f8126'] = 'Toplam Vergi';

Edited by Can Memiş (see edit history)

Arkadaşlar sorunu kendi çabam ile çözmüş bulunmaktayım. sorunun çözümüne gelince /public_html/pdf/invoice.total-tab.tpl dosyasında ki 

Bu kodu 

<td class="white" width="30%">
            {if $footer.shipping_tax_excl > 0}
                {displayPrice currency=$order->id_currency price=$footer.shipping_tax_excl}
            {else}
                {l s='Free Shipping' pdf=true}
            {/if}
        </td>
    </tr>
    {/if}

Bu kod ile değiştirerek çözdüm. Kodda sadece  Free shipping yazan yer Ücretsiz kargo olarak değiştirilmiştir.

<td class="white" width="30%">
            {if $footer.shipping_tax_excl > 0}
                {displayPrice currency=$order->id_currency price=$footer.shipping_tax_excl}
            {else}
                {l s='Ücretsiz Kargo' pdf=true}
            {/if}
        </td>
    </tr>
    {/if}
  • Like 1