Jump to content

Błędna ścieżka w sekcji head


haniwald

Recommended Posts

Witam

 

Jestem w trakcie przenoszenia sklepu w wersji 1.6.0.14 na hosting Home.pl - wszystko praktycznie działa z wyjątkiem jquery oraz niektorych plików css  (nie działa sortowanie produktów po kliknieciu na checkbox-y w "bloku filtrów nawigacyjnych, brak animacji na koszyku - "ajax").

 

Zauwazylem ze w sekcji head sa wygenerowane nieprawidłowe ścieżki do niektórych plików:

 

<link rel="shortcut icon" type="image/x-icon" href="/img/favicon.ico?1439276464" />
<link rel="stylesheet" href="/themes/NowySzablon/css/global.css" type="text/css" media="all" />
<link rel="stylesheet" href="//themes/NowySzablon/css/autoload/highdpi.css" type="text/css" media="all" />
<link rel="stylesheet" href="//themes/NowySzablon/css/autoload/responsive-tables.css" type="text/css" media="all" />
<link rel="stylesheet" href="//themes/NowySzablon/css/autoload/uniform.default.css" type="text/css" media="all" />
<link rel="stylesheet" href="/js/jquery/plugins/fancybox/jquery.fancybox.css" type="text/css" media="all" />
<link rel="stylesheet" href="/themes/NowySzablon/css/product_list.css" type="text/css" media="all" />
<link rel="stylesheet" href="/themes/NowySzablon/css/scenes.css" type="text/css" media="all" />
......
 
 
<script type="text/javascript" src="/js/jquery/jquery-1.11.0.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="/js/jquery/jquery-migrate-1.2.1.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="/js/jquery/plugins/jquery.easing.js"></script>
<script type="text/javascript" src="/js/tools.js"></script>
<script type="text/javascript" src="/themes/NowySzablon/js/global.js"></script>
<script type="text/javascript" src="//themes/NowySzablon/js/autoload/10-bootstrap.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="//themes/NowySzablon/js/autoload/15-jquery.total-storage.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="//themes/NowySzablon/js/autoload/15-jquery.uniform-modified.js"></script>
<script type="text/javascript" src="/js/jquery/plugins/fancybox/jquery.fancybox.js"></script>
<script type="text/javascript" src="/themes/NowySzablon/js/category.js"></script>
<script type="text/javascript" src="/themes/NowySzablon/js/modules/blockcart/ajax-cart.js"></script>
 

 

Czy ktoś wie jak temu zaradzić ? Co powoduje takie problemy? Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu sprawy. Jak to poprawić ?

 

PS. Na poprzednim serwerze wszystko chodziło jak należy.

Edited by haniwald (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zmniejąc hosting na home.pl popełniłeś ogromny błąd, gdyż jest to hosting nie spełniający ogromnej ilości standardów.

W home.pl był sobie nadinteligenty informatyk. Wziął sobie standarowego apache i pomyśłał "Popapram go tak, że nikt się do mnie nie włamie", przekompilował apache przezywając go "idea-web-serwer".

Po tym eksperymencie nadinteligenta nie działają wszystkie aplikacje oparte o STANDARDY obowiązujące w internecie.

 

Zrozumiał bym działanie tego nadinteligentego informatyka z home.pl, gdyby napisał swój własny serwer typu nginx czy lighttpd, ale to był prostacki głupek, który tylko napaprał w apache myśląc, że będzie cool :).

Link to comment
Share on other sites

Teraz już wiem, że był to mega duży błąd, więcej tam moja noga nie powstanie - cały dzień się męczyłem o co w tym wszystkim chodzi :) Sprawa z błędami w serwisie faktycznie została rozwiązana jak przeniosłem presta na innych serwer - teraz już mam zero błędów, boshe nie wiem jak można była tak spieprzyć hosting :P

Dzięki za odpowiedź, teraz sam mogę wszystkich ostrzec ze home.pl pod prestashop to jakieś nieporozumienie.

PS. Dla zainteresowanych, po przeniesieniu mojego serwisu i wykryciu mega dużych błędów zainstalowałem od nowa prestashop 1.6.1 na home.pl w celu zweryfikowania czy to własnie chodzi o hosting. O dziwo wszystko chodziło jak należy - przynajmniej takie było moje pierwsze  wrażenie.
Wychodzi na to, że jak chcesz używać prestashop na home.pl to od samego początku należy tworzyć szablon w oparciu o ta firmę. Tylko problem prawdopodobnie wystąpi jeżeli ktoś będzie chciał przenieść sklep z home.pl do innej firmy hostingowej. :D

Edited by haniwald (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Czy to jednak nie miało związku z tym:

 

W nowej instalacji PS 1.6.0.14 jest błąd, który powoduje problemy w prawidłowym działaniu wielu modułów.:

https://www.prestashop.com/forums/topic/434713-bug-nowej-instalacji-ps-16014-nie-dotyczy-wersji-aktualizowanych/?do=findComment&comment=2020363

 

 

 

?

Edited by q3d (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...