Jump to content

ajutor instalare tema


marcko

Recommended Posts

Descarci tema de aici:
http://dgcraft.free.fr/blog/index.php/themes-prestashop/element-theme-prestashop/
O dezarhivezi
O urci in siteultau.ro/themes
Urci si tot ce e in folderul modules, mai exact inlocuiesti modulele de pe site cu cele date in arhiva.
Verifici apoi daca sunt active modulele.
Iti organizezi din Positions toate modulele si gata.
Daca nu te descurci contacteaza-ma, eu am testat tema si e ok pe site-ul meu

Later edit:
Mi am pus tema element ca si default, e online. www.orhion.ro

Link to comment
Share on other sites

salutare, multumesc de ajutor.
ideea este ca am facut exact asa cum mi-ai scis si tu, si cum scria si in fisierul install, de altfel.
dar paginatia imi iese total aiurea. mi-am facut un server local wamp si lucrez pe calculatorul personal, pacat ca nu iti pot arata online.
si totusi imi pun cateva intrebari> se impune doar activarea modulelor din tema? celelalte, care vin cu tema default, se dezactiveaza? avand in vedere ca e o tema cu 2 coloane, se impune eliminarea, din Positions, a elementelor din coloana dreapta?
Nu trebuie modificat niciun fisier, vreun tpl sau css?

eu am instalat acasa ultima versiune de presta, 1.2.5.

multumesc, astept raspunsul tau.

Link to comment
Share on other sites

eventual fa un printscreen.
Nu am modificat absolut nimic in scripturi.
Singurele modificari au fost legate de pozitionarea modulelor, tot ce tinea de right collumns trebuiau sterse si repozitionate in lefgt collumn blocks.
Incearca sa folosesti xampp, ala l am folosit si eu intr-o perioada si era ok. Totusi cel mai recomandat e sa ai o parte beta a site-ului unde sa testezi noutatile, eu asa fac

Link to comment
Share on other sites

uite o mai instalez inca o data.am ajuns la pasul cu organizarea in Positions. aici, elimin right column?
atasez si un printscreen cu imaginea site-ului, asa cum arata el pina la pasul cu reorganizarea modulelor in Positions.

19764_TPeAYEzpmVNzvHMFuFIH_t

Link to comment
Share on other sites

am mutat modulele exact ca in poza hook.png care vine odata cu tema element. repet, toate modulele sunt asezate exact ca in poza-tutorial, iar site-ul nu arata deloc bine. atasez print screen, poate totusi aveti o rezolvare. precizez ca rulez local, pe platforma PS1.2.5
thanks

19772_IRFU4FyO8ievVAiKKJVk_t

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca merge pe localhost, asa imi este concluzia.am facut totul by the book si nu merge. mai mult se pare ca si altii se confrunta cu problema asta, dupa cum rezulta de pe siteul lui dgcraft..."I’ve tryed it, but I think there’s something wrong. I’ve installed it but horizontal bar and topmenu don’t works (on localhost) and homefeatured, Specials, Top Sellers show images of the old versions (original prestashop theme) but only in homepage…"

o sa incerc sa il instalez pe www, sa vad cum merge. multumesc pentru ajutor.
propun moderatorilor inchiderea topicului.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...