Jump to content
  • 0
juscik

Kilka sklepów, wspólny magazyn

Question

Cześć. Mam pewien problem - posiadam trzy sklepy internetowe w oparciu o Prestashop. Załóżmy, że jest to sklep:

OBUWIE.pl

KLAPKI.PL

OBCASY.PL

W tych trzech sklepach internetowych mam kilka wspólnych produktów. Problem jest taki, że nie raz ktoś zamówi produkt w Obcasy.pl, ja nie zaktualizuję stan magazynowy na Obuwie.pl, ktoś w tym sklepie zamówi produkt i robi się bałagan bo produktu nie ma na magazynie. 

Patrzyłem to rozwiązanie multi store, ale dla mnie jest ono za ciężkie i niepotrzebne. Poza tym posiadam sklepy na różnych serwerach. Da się jakoś skonfigurować jedynie wspólny magazyn?

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

jak najbardziej wlasnie multistore jest ci potrzebne. ciezkie? do czasu jak sie go pozna ;) pozniej staje sie niewyobrazalnie potrzebnym i pomocnum narzedziem.

obecnie, jak masz sklepy na roznych serwerach bedzie ciezko to powiazac magazynowo... jedynie co mi przychodzi do glowy to wraz z zamowieniem w jednym sklepie generowanie exportu (CSV) i przez crone wywlonie importu w poszczegolnych nastepnych sklepach... jednak musisz liczyc sie z tym, ze w tym czasie sklep bedziestraszniezwalnial... znaczy, wszystkie trzy sklepy... no i  roboty z tym by troche bylo. prosciej, szybciej i na pewno przyszlociwym rozwiazaniem byloby wprowadznie multistore.

• 0

a jak działa multistore na 2 sklepach w rożnych językach? jeszcze nie miałem okazji nawet go włączyć i chciałbym zapytać czy w ogólę, jest sens się w to zagłębiać?  

Edited by paplo22 (see edit history)

• 0

jak dziala multistore? no jak multistore... no jak mam na pytanie odpowiedziec? masz paresklepow w jednym sklepie z dzielonym lub nie magazynem, towarem, skorka... zasadnoczo kazdy z podsklepow moze bycustaiony "po swomemu" jakby byl calkiem niezalezny. udogonienie takie, ze wszytkuimi sklepami na raz administrujesz z poziomu jednego panelu administracyjnego.

raczej, jezlie nie miales stycznosci z multisore i chcialbys sie nim "pobawic" - zaznajomic z moliwosciami to polecalbym raczej takie "odkrywanie" albo na kopii albo na czystej instalacji, nie na dzialajacym sklepie.

• 0

Witam, ja mam trochę inne pytanie. Jak ustawić zakupy łączone na kilku sklepach? Klient kupuje produkty z 2 sklepów i ma darmową wysyłkę. Czy istnieje możliwość aby rejestrował się tylko w jednym sklepie a zrobił zakupy w 2 ?

• 0

Tez szukam rozwiązania innego niż multistore, ponieważ korzystam z multistore od 2016 roku mam preste 1.6.1.1 i mnóstwo błędów generuje ta funkcja. Mam dwa sklepy i ceny w innej walucie w obu, często cena z jednego kopiuje się sama do drugiego sklepu i wychodzą takie kwiatki, ze produkt kosztujący 60 zł kosztuje nagle 15 zł. Czasem sklep zaczyna pokazywać na liście produktów, ze produkt jest w magazynie w ilości np 5 szt, a po wejściu w produkt w każdej kombinacji jest 0 - dopiero pomoc informatyka (płatna) jest w stanie mi to wyzerować. Albo przy wstawianiu do sklepu nowej kombinacji, po zapisaniu ona znika. 🤷🏼‍♀️

Teraz robimy nowy sklep od początku stawiany przez firmę, która jest oficjalnym partnerem presty (1.6.1.2) i jeszcze sklepu nie włączyliśmy, a już są tam te same błędy. Pojawiają się np produkty, których nie da się skasować z listy produktów. Albo takie, których nie da się włączyć jedynym kliknięciem z listy produktów. Firma twierdzi, ze są to problemy wynikające z użycia multistore, powszechne. Powiedzieli, ze wszyscy ich klienci maja takie problemy, ze rekomendują zrezygnować z multistore, ale u mnie magazyn jest wspólny dla obu sklepów tylko jest inna waluta i nie mogę zastosować tez po prostu przelicznika walut, ponieważ ceny zagraniczne nie odpowiadają tym polskim, są wyższe. Nie ma tez jednej reguły, zgodnie z która następuje zmiana ceny.