Jump to content

Problem z wysyłaniem maili z BO


KominekAteista

Recommended Posts

Witam,

 

Mam pewien problem z wysyłaniem maili do klientów z panelu sklepowego. Jeśli klient wyśle zapytanie z formularza kontaktowego to przy próbie odpowiedzi na tą wiadomość serwer zwraca błąd: Error sending SMTP message: Expected response code 250 but got code "550", with message "550 5.7.1 Client does not have permissions to send as this sender "

 

dzieje się tak podczas próby wysłania wiadomości z panelu z zakładki "obsługa klienta".

 

Do tej pory zminiłem ContactController zgodnie z radami na forum :https://www.prestashop.com/forums/topic/351313-contact-form-notification-email-to-admin-not-sent/ z tą różnicą ze zamiast null przesyłam swój adres mailowy.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Czy jest jakiś kontroler odpowiedzialny za wysyałnie maili z panelu?

 

pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

(swoją drogą nie rozumiem, czemu presta tego nie może mieć zrobionego dobrze).

 

Presta jak najbardziej ma zrobione to dobrze. Wykorzystuje mailer swift, z którego korzysta tysiące aplikacji.

Przyczyną błędów w działaniu maili ZAWSZE są błędy w konfiguracji konta pocztowego, dnsów albo serwera poczty na hostingu. Przyczyn może być wiele, dlatego trudno udzielić złotej odpowiedzi.

 

Mam takie kombinacje alpejskie, że domena zaparkowana we Francji, dnsy na FreeDNS a hosting na linuxpl. :)

I poczta w preście oczywiście działa, tylko trzeba to prawidłowo skonfigurować.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wysyłanie maili działa dobrze, tzn. że serwer poczty nie jest dobrze zabezpieczony.

Pisałem już o tym na forum, m.in. tu:

https://www.prestashop.com/forums/topic/451850-zmiana-odpowiedz-do-w-e-mailu-wysy%C5%82anym-przez-presta-shop/?do=findComment&comment=2090623

Generalnie wysyłanie maili przez prestę jest dość dziwne, bo m.in. maile z formularza kontaktu powinny być chyba wysyłane przez sklep (czyli nadawcą powinien być adres email sklepu) a dopiero w nagłówku powinno być dodane jako adres odpowiedz do - adres wysyłającego pytanie.

W obecnej postaci na dobrze skonfigurowanych serwerach może nie działać wysyłanie przez smtp - z tym, że tu trzeba chyba zmieniać kontroler odpowiedzialny za wysyłanie maili (przynajmniej do takich wniosków doszedłem po wstępnej lekturze forum).

chyba jeszcze gdzieś, ale ciężko mi idzie zadać złożone zapytanie forumowej szukajce...

Link to comment
Share on other sites

jeszcze tu: https://www.prestashop.com/forums/topic/453113-konfiguracja-sklepu-prestashop/?do=findComment&comment=2095684

 

Jak serwer jest poprawnie i bezpiecznie skonfigurowany*, to przez smtp nie wyśle - pisałem o tym już w innym wątku.

 

* Gdy nadawca jest z innego konta lub domeny niż user smtp to mail jest blokowany aby nie rozsyłać spamu (to chyba jedno z podstawowych zabezpieczeń antyspamowych na wielu serwerach).

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wysyłanie maili działa dobrze, tzn. że serwer poczty nie jest dobrze zabezpieczony.

 

Czyli najbezpieczniejsz serwer poczty to taki, który nic nie wysyła i nic nie przyjmuje? :D

 

Jak serwer jest poprawnie i bezpiecznie skonfigurowany*, to przez smtp nie wyśle - pisałem o tym już w innym wątku.

 

Kolejna bzdura. SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) to protokół bez którego nie może działać żaden serwer poczty. To czym wysyła te maile, tam-tamem?

 

W preście wystarczy poprawnie skonfigurować IMAP w Klienci -> Obsługa klienta i SMTP w Zaawansowane -> Adres e-mail.

Wtedy prestę możemy postawić sobie nawet w Mongolii na mongolskiej domenie, a ustawić w niej konta pocztowe z jakiegoś polskiego PRAWIDŁOWO skonfigurowanego hostingu.

 

Mam takie kombinacje, inna domena, a inna poczta, na linuxpl, a zapewniam Cię, że serwera poczty na linuxpl nie konfigurowały dzieci neostrady :) i nikt przez ich serwery spamu nie rozsyła.

Link to comment
Share on other sites

Czyli najbezpieczniejsz serwer poczty to taki, który nic nie wysyła i nic nie przyjmuje? :D

Bezpieczny serwer przede wszystkim nie pozwala na rozsyłanie spamu i podszywanie się.

Chyba, że Twoim zdaniem każdy serwer powinien pozwalać na wysyłanie maili z dowolnych domen, np. sejmu, prezydenta, czy jakiegoś cba czy cia itp. itd...

 

Kolejna bzdura. SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) to protokół bez którego nie może działać żaden serwer poczty. To czym wysyła te maile, tam-tamem?

Dokładnie - tam-tamem i przez znaki dymne ;)

 

Przy okazji poczytaj jeszcze o wpływie wiatru na rozchodzenie się dźwięku w Open Relay oraz e-mail spoofing ;)

Względnie skonsultuj się z jakimś ekspertem, bo ja się na tym nie znam - wyciągam tylko wnioski z tego co mi mówią ludzie, którzy się w mojej ocenie na tym znają.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Widzę temat ucichł a sprawa chyba nie jest rozwiązana.

Jeżeli imap i smtp są skonfigurowane w prestashop dla adresu [email protected] to kazdy normalny serwer mailowy pozwoli na wysłanie maili tylko z tego adresu. Więc wszystko co wychodzi z presty musi być wysyłane z adresu jw.

Natomiast jeżeli ktoś sobie skonfiguruje w dziale -- > klienci / kontakty różne adresy dla webmaster i obsługa klienta niż ten adres powyżej to wiadomości nie będą wysłane.

Musiałaby być opcja ustawień odrębnych ustawień smtp dla każdego z adresów które mają służyć do wysyłania wiadomości z obsługi klienta a tego zrobić się chyba nie da?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...