Jump to content

Tavsiye edeceğiniz hosting ve ssl sertifikası

ibrahim038

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba;

Prestashop'a yeni başladım.Yeteri kadar ürünlerimi girdim ve altyapıyı oluşturdum.Artık sitemi yayınlamak istiyorum.Alan adı,hosting ve ssl sertifikası alacağım.Bunları alırken nelere dikkat etmeliyim? Tavsiye ettikleriniz varmı? 

Örneğin windows ve linux diye bi ayrım var.Ben prestashop için hangisini seçmeliyim?

ssl sertifikasını sanal pos alacağım firma istiyor.Ssl sertifikasının birçok çeşidi var.Hem uygun hemde işimi görecek hangisini alabilirim.

Kısacası bu işe yeni başladığım için pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam fikrimi söylemek gerekirse SSl için rapid sslyi bir çok firma kullanıyor ve bankalar açısından da herhangi bir sıkıntı yaşayanı görmedim. Hosting planına gelince prestashop için linux olarak alman gerekli ve hosting firması içinde İyonhost firmasını tek gecerim. kendim şuanda farklı bır hostıng fırması ıle caslıyorum fakat 1 ay kadar sonra iyonhosta geçiş yapacagım İyonhost'un kurucusu Eticsoft.com 'un da kurucusu olan Mahmur Gülerce Aynı zamanda Tükiye'de Prestashop altyapısının gelişmesinde önemli derece faydası olan birisi ve o kadar iyi bir ekibe sahip ki gönüllü olarak onlardan hizmet al yada alma her turlu sorununu mail olarak gönderip 10 dk ıcerısınde cevabını alabilirsin.

Not : Kendi nacizhane fikrimdir. Eticsoft.com ile hiçbir ilişkim bulunmamaktadır. Sadece hizmetlerini çok beğendiğimden dolayı öneride bulunmak istedim.

öncelikle yıllarca forumda yönetici olan biri olarak söylüyorum.

herkes hosting konusunda kendi firmasını yada çalıştığı firmayı över çoğu zaman :)

türkiyedeki hosting firmalarının hepside bu konuda lider olduğunu idda eder. :)

aslında birçoğunun yaptığı şey aynı . bir yerden sunucu kiralayıp bunu parçalara bölerek satmak .

öyleki benim günlük tekil ziyarteçisi 10 bin olan bir siteye kullandığım sunucu ya ortalama 100 tane siteye paylaştıranı gördüm.

hosting alırken eğer işinizi büyük düşünüyorsanız en azından bir vps alın. ve kaynakları bütçenize göre yükseltebileceğiniz kadar yükseltin.

işi bilenler hangi firmadan alacağını bilir hosting i siz siz olun hostingçilerin boş laflarına inanmayın

datacenter nerde ? bağlantı hızınız kaç ? panel bilgileriniz nelerdir diye araştırma yapın.

e-ticaret işini şakaya almayın aksi halde bir sene sonra hostinginizin süresi dolduğunda yenilemessiniz iş olmuyor diye.

6 yıldır gördüğüm yaşadığım binlerce  prestashop tecrübelerinden birkaç nacizane tecrüblerim .

Edited by safa (see edit history)
  • Like 1

valla dostum isim tescilden almada kimden alırsan al birde google a reklam vermeyi düşünüyorsan ssl sertifikası aldığın yere siteni incelemelerini ve sertifikayı kurduktan sonra adres çubuğunda ssl ikonunun yeşil olup olmayacağını sor aksi taktirde google reklamını onaylamayacak hosting firmalarının çoğu sertifikayı sunucu üzerinden veriyor malesef prestashop sunucu üzerinden verilen sertifikaları desteklemiyormuş malesef .

• 3 months later...

Prestashop için linux hosting seçin, hosting alacağınız firmaya dikkat edin çünkü ucuz hosting satıp ortadan toz olan çok insan var. Eticaret yapacağınız için önceliğiniz kalite olsun. Ssl sertifikası için de eğer bütçeniz yeterliyse yeşil adres çubuklu olan ev ssl kullanın. Ev ssl normal ssl sertifikalarına göre daha pahalı ama e ticaret yapacağınız için yeşil adres çubuğu müşterilere iyi hissettirir. Mesela bankalar ev ssl kullanıyor,yada büyük eticaret sitelerindede ev ssl kullanılıyor. 

Ev ssl sertifikaları için https://www.ssl.net.tr/ev-ssl.php

Yeşil adres çubuğunu görmek için bu http://prntscr.com/8yra4b