Jump to content

Slevová politika


pekuve

Recommended Posts

Pochopil jsem správně slevovou politiku Prestahopu? Příklad ... Mám zákazníka, kterého zařadím kromě výchozí i do skupin s 10% a 20% slevou. Mám vytvořeno "několik" kategorií zboží, kterým jsou přiřazeny příslušné slevové skupiny. Po přihlášení zákazníka se ale u kategorie s 10% slevovou skupinou zobrazuje nejvyšší slevová skupina přiřazená zákazníkovi.
V praxi tedy zákazník koupí zboží se slevou 20% místo slevy 10%. Pochopil jsem špatně princip nebo jsem se někde uklepl nebo nedoklepl?

Link to comment
Share on other sites

Nevím jestli jsem se dobře vyjádřil ...

1) V administraci mám možnost u zákazníků vytvářet skupiny - s konkrétní slevou.
2) Do těchto slevových skupin pak můžu přiřazovat jednotlivé (vybrané) zákazníky.

3) Následně se mi však tyto skupiny zobrazují i u administrace jednotlivých kategorií. A právě tady bych hledal souvislost - pokud je zákazník mj. zařazen do skupiny s 10% slevou a pohybuje se v kategorii s 10% slevou, tak nakoupí se slevou 10%. Mně se zobrazuje sleva 20%, protože jsem mj. také zařazen do skupiny s 20% slevou.

Roztřídil jsem jabka a hrušky?

Link to comment
Share on other sites

Škoda tedy, že to administrace umožňuje ... :-( Už jsem si myslel, že budu mít vyřešený problém s různými slevami v různých kategoriích. Jde to nějak podobně udělat?

Zákazník má např. 5% slevu v této kategorii, 10% v jiné kategorii a třeba 20% v úplně jiné kategorii. A vždy jde o zákazníka, který by měl nakpoupit o prát % levněji než řadový zákazník.

Díky předem za radu!

Link to comment
Share on other sites

přiznám, že jsem se na to pořádně ještě nesoustředil, prohlížel jsem sice vše, ale ne do detailu, nicméně takto jsem to pochopil.

V tvém případě je asi jediné řešení dát té skupině zákazníků slevový kupón, kde lze nastavit, ve které kategorii a kolik má dát slevu. Přiznám, že nevím, jestli když máš usera ve slevové skupoině 10%, jestli v té kategorii, kde mu dáš slevu kupónem 20%, mu to dá slevu těch 10%+20%, nebo celkově 20%, to bys pak musel přepočítat na správné procento, tak, aby to celkově bylo 20% (pozor, neznamená to, že to bude 10+10, bude to 10+méně než 10)

Link to comment
Share on other sites

Škoda tedy, že to administrace umožňuje ... :-( Už jsem si myslel, že budu mít vyřešený problém s různými slevami v různých kategoriích. Jde to nějak podobně udělat?

Zákazník má např. 5% slevu v této kategorii, 10% v jiné kategorii a třeba 20% v úplně jiné kategorii. A vždy jde o zákazníka, který by měl nakpoupit o prát % levněji než řadový zákazník.

Díky předem za radu!


Vysvětli mi,
jak potom budeš vše monitorovat a obhospodařovat? Uděláš si v tom jen totální bordel s nedohledatelnými parametry! Jednoduše, zavést zakoupitelné vouchery, tzv. kupony, např. 500,- 1000,- 1500,- 2500,- atd. a ty uplatnit do určitých kategorií či produktů, jednoduše extrahovaný kod vyprší momentem použití...
Link to comment
Share on other sites

Počkat, počkat... když v základu nastavíš u cenové skupiny slevu 10%, tak ten zákazník má prostě slevu 10% na kategorii, ve které to povolíš.

Jestliže tam máš nějakej externí modul, kterej ti přiřazuje ještě určitou slevu pro určitou kategorii, tak je jasný, že to bude dělat bordel...

Pokud teda chceš, aby v každý kategorii měl jinou slevu, tak si to tam nastav jak potřebuješ u kategorií pro tu jednu cílovou skupinu a tý skupině ale už nenastavuj žádnou jinou slevu, než je nastavená u těch kategorií.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No pokud jsem pekuve-a pochopil správně, tam mám stejný problém:

Mam prestu 1.2.5 a potřebuju dát zákazníkům rozdílené slevy pro kategorie pomocí různých skupin.

Obyčejný_Zákazník - defaultní_kategorie (0%_sleva)
firemní_zákazník - defaultní_kategorie + skupina_velkoobchod_10 (10%_sleva) + skupina_velkoobchod_20 (20%_sleva)

Přístupy skupin
kategorie1: defaultní_kategorie + skupina_velkoobchod_10 = 10%_sleva pro firemní_zákazník
kategorie2: defaultní_kategorie + skupina_velkoobchod_20 = 20%_sleva pro firemní_zákazník

Zákazník má ale na vše vždy nejvyšší slevu i když nemá v té vyšší slevové skupině povolen přístup do kategorie :-((
Nevíte někdo co s tím?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...