Jump to content

Problém se zasíláním Emailů /vyřešeno/


Georgex1

Recommended Posts

Zdravím,
mám problém v PS (v1.2.5)s posíláním emailů. Prošel jsem české komletně a jiné fóra pomocí hladání a žádné rady nepomohly.
Při instalaci mě posílání emailů fungovalo přes mail(), ale při nastavení ručně STMP jsem to nerozchodil (hosting podporuje ruční nastavení viz. http://www.hosting-zdarma.cz/cz/obecne-nastaveni-e-mail-klientu . Nechal jsem tedy použití fce mail().
Ve FO mi posílání emailu "napište nám" funguje a přijde oběma v pořádku.
Ještě při registraci uživatele a při vytvoření objednávky přijde email (registrace OK, objednávka pouze s cenou a obsahuje text {products} {discounts})
Další emaily už bohužel vůbec nechodí, ty co se týkají "Stavů objednávek", a také posílání zpráv u jednotlivých objednávek "Nová zpráva", zde se zobrazí tento error

/!\ 1 chyba
1. chyba při posílání e-mailu zákazníkovi


Jako poslední možnost jsem zkusil nainstalovat novou instalaci v EN bez CZ a bez úprav, a dělá mi to úplně to samé...

Link to comment
Share on other sites

No mě se taky nepodařilo rozchodit nastavení SMTP. Taky jsem nic moc nenašel nebo mi to vůbec nepomohlo. Přitom posílání přes SMTP v programu LiveZilla normálně funguje. Mám 1.2.5.0 a hosting na Station (prozatím bez problémů).

Link to comment
Share on other sites

Stále ještě furt hledám a našel jsem nožné následující řešení, ale nevím, jak na něj ... nebylo to blíže popsáno.

problém byl v řetězci který slouží jako předmět emailu ($title v té fci která posílá email – Mail::Send(…);), je potřeba si do mails/cz/lang.php přidat nový řetězec který přeloží původní anglický název. Navíc mi tam blbo kódování (nějaký převod na entity a zpět), nyní to mám bez háčků a čárek (pouze předmět, email je s diakritikou) ale funguje to.

Stejný problém s předmětem zprávy byl v tom contact-form.php

http://www.prestashop.com/forums/viewthread/36130/hlavn_diskuze/chyby_pi_odesln_email_vyeeno od mklapal
Link to comment
Share on other sites

Jak jsem psal, nefunguje to ani na čisté instalaci :-( po přejmenování adminu a smazání install složky(bez úprav) na subdoméně. Tedy je tam pouze angličtina a francouština.
Ale poslání hesla na emaila pro admina taky funguje +napište nám.
Takže to asi nebude diakritikou, a ted jsem se kouknul že příchozí mail z napište nám má tento předmět "Zprávy z kontaktního formuláře" čili s diakritikou.

Link to comment
Share on other sites

Takže zjistil jsem asi důvod nefunkčnosti, zatím to funguje jdu řešit češtinu v mailu a samotnou úpravu ...
viz. http://www.prestashop.com/forums/viewthread/42815/configuring___using_prestashop/error_sending_email_when_customers_name_contains_nonstandard_characters

Chyba je to s diakritikou u adresy odesílatele zákazníka , přidává to k emailu celé jméno, musí být tedy bez ěščřýř...

Řešení :
v souboru clases/mail.php na začátek těla funkce Send připište příkazz, kter0 přepíšou českou diakritiku ...

static public function Send(...)
{
$toName=str_replace("ě","e",$toName);
$toName=str_replace("š","s",$toName);
$toName=str_replace("č","c",$toName);
.
.
.
$configuration = Configuration::getMultiple(...)


Děkuji za pomoc při řešení uživateli mklapal

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...