Jump to content

Rozdíl v theme mezi PS 1.1. a 1.2.5 ?


Aramon

Recommended Posts

Zdravím,

nejsem moc kamarád s angličtinou, takže si nedokážu najít potřebné informace, třeba mi to vysvětlí někdo jiný:

Našel jsem si vzhled, od kterého bych se chtěl odpíchnout, upravit si jej, v podstatě předělat s tím, že kostra je hotová. Jenže ten vzhled je pro PS 1.1 a já mám 1.2.5.

Jaký je rozdíl mezi vzhledy u jednotlivých verzí? V administraci jsem si zapl kompatibilitu s 1.1 vzhledy a běží to, ale proč je nutný tento krok? Hrozí nějaké nebezpečí? Mám tím na mysli třeba hack? Dá se vzhled upravit tak, aby běžel i na 1.2.5 bez nutnosti mít tu kompatibilitu zapnutou?

Není někde jednoduchý návod, jak si třeba vzhled upravit? Třeba rozmístění položek v chlívečku (nevím jak to nazvat) v kategorii, nebo: našel jsem v kódu, kde změnit 4 položky na řádku na 4, ale už jsem nenašel, kde nastavím šířku toho chlívečku, a podobné drobnosti...Jen potřebuju nakopnout správným směrem...Ne do choulostivých míst :-)

Děkuju všem za rady. Zatím jsem tu našel téměř vše, co sjem potřeboval vědět, upravit, opravit, tak snad zvládnu i tohle.

Link to comment
Share on other sites

Díky za info. Už se v tom celkem začínám orientovat, jen jednu věc se mi nepodařilo vyřešit:

když přepnu na tu kompatibilitu s 1.1, nezobrazuje se cena s DPH a bez DPH. Když kompatibilitu vypnu, tk to jede, ale to zas nejede to theme. Nemáš potuchy, jak by se to dalo rozchodit?

Link to comment
Share on other sites

Jde konkrétně o tuto šablonu:

http://www.prestatheme.eu/45-ange-demon.html

Nedaří se mi najít pro verzi 1.2.5 (ale je pravda, že ještě nejsem u konce hledání). Už jsem zkoušel prohodit soubory s novější verzí, zatím bezúspěšně.

Jdu hledat dál.

EDIT: tak jsem nakonec nenašel, tak jsem překopíroval všechny soubory tpl z theme prestashop do toho druhého vzhledu a ejhle, stačilo upravit pozicování modulů a už to fachá. Předtím jsem nahrazoval jen soubory produkt a podobně.

Link to comment
Share on other sites

V mém případě šlo v podstatě jen o jednu úpravu, a to ve vzhledu header.tpl

původní byl ve verzi 1.1 byl:

   {if !$content_only}


           <!-- Header -->



                   <!-- Menu -->

{l s='Contact us'}
{l s='Legal notice'}
{l s='Top sellers'}
{l s='New products'}
{l s='About us'}
{l s='Home'}

<!--  Fin Menu -->

                   {$HOOK_TOP}



           <!-- Left -->

               {$HOOK_LEFT_COLUMN}


           <!-- Center -->

   {/if}
Link to comment
Share on other sites

No chyba byla v tom, že jsem si nastavil příliš dlouhé číslo objednávky. promazání objednávek a slevových kupónů, nastavení kratšího čísla objednávek pomohlo.

6 lidí mi ten shop stále testuje, jestli vše fachá, zatím se zdá, že vše jede v klidu :-)

Link to comment
Share on other sites

No chyba byla v tom, že jsem si nastavil příliš dlouhé číslo objednávky. promazání objednávek a slevových kupónů, nastavení kratšího čísla objednávek pomohlo.

6 lidí mi ten shop stále testuje, jestli vše fachá, zatím se zdá, že vše jede v klidu :-)


Teda ty máš dobrou armádu :-)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...