Jump to content

Sipariş aşamasında dosya yükleme

volkanarat

Recommended Posts

Pasta satışı yapan bir site hazırlıyorum, sipariş aşamasında müşteriler fotograflı pasta için kendi fotograflarını yükleyebilsin istiyorum. Bunun için standart yada özel bir modül varmıdır? Yada ne yapılabilir?

Çok çok teşekkürler, mükemmel bir çözüm ancak şöyle bir dezavantajı var ve sanırım biraz alternatif fikir çalışması gerekiyor.

Dosya ekleme bölümü doğrudan ürünün detay sayfasına görünüyor ve fotograf yüklemeden sepete eklemeye izin vermiyor. Ancak bu açıkcası biraz kullanıcı alışkanlıklarına ters bir süreç. Mantığım ürünün sepete eklenip, sipariş aşamasında fotografın yüklenmesinin gerektiğini söylüyor. Bu konuda ne önerirsiniz?

Teorik olarak bu sitede insanlar tek pasta sipariş edecekler, ama çoklu pasta siparişi olsa bile ve tek bir fotograf yükleme alanı olsada çok sorun yaratmaz aslında. Sonuçta müşteri teyid için aranarak karışıklık önlenir falan. 

Yada şöyle bir çözümde olabilir, o sayfada sepete ekle dediğimizde, eğer foto yüklenmemişse bir hata mesajı çıkıyor. O mesajı özelleştirebilirsek muhtemelen yine işimizi görecektir.

Edited by volkanarat (see edit history)

Şu linki incelersen müşteri sayfayı tam okumadan doğrudan sepete ekle butonuna bastığında bir hata mesajı çıkıyor. Örnek sayfa almanca ama orada yazan mesaj, gerekli tüm alanları doldurun ve değişikliği kaydedin. şeklinde bir mesaj. işte ben o mesajı özelleştirmekten bahsediyorum. Oraya lütfen önce pasta resminizi ekleyin ve sonra sepete ekle butonuna basın tarzı bir mesaj yazabilirsem konu çözülür.

http://www.derbrotkorb.com/shop/index.php?id_product=1&controller=product

• 2 years later...