Jump to content

Produkt polecany


darek88

Recommended Posts

Ok, zatem:

moduł wyświetla produkty z wybranej kategorii. W tym wypadku, są to produkty z kategorii "home" (kategorię można zmienić na stronie konfiguracyjnej modułu)

zatem aby dodać produkty do tego modułu, wystarczy, że powiążemy je z wybraną kategorią (na stronie edycji produktu po prostu wybieramy tę kategorię)

Link to comment
Share on other sites

1) po dodaniu nowych produktów trzeba będzie jeszcze przeczyścić cache sklepu

ten moduł korzysta z pamięci podręcznej, czyli wyświetla te ustawienia jakie zdefiniowane były wcześniej

 

2) dodatkowo zweryfikować należy czy kategoria do której dodano produkty jest kategorią wyświetlaną przez moduł.

 

3) warto też poprzesuwać moduły na liście tak, aby zmienić ich pozycję.

czyli włączamy katalog > produkty
włączamy filtrowanie po kategorii ustawionej w module "polecanych"

sortujemy produkty zgodnie z naszymi oczekiwaniami, te z nich które będą na samej górze - będzie wyświetlane w module
 

Link to comment
Share on other sites

Popularne to bestsellery, produkty polecane to produkty dodane do kategorii głównej (o ile nie zmienisz tego w konfiguracji modułu).

 

PrestaShop oprócz kategorii ma także strony produktowe typu nowe produkty, bestsellery, promocje, na stronie głównej w domyślnej instalacji PrestaShop są zakładki z produktami polecanymi, nowymi i bestsellerami.

Link to comment
Share on other sites

to jest moduł "polecanych produktów" 

w moduły > moduły wyszukaj "homefeatured"

to jest ten moduł:

DLWOoac.png

 

po wejściu na stronę konfiugracyjną sprawdź jaka kategoria jest wybrana:

3yVmyZ8.png

 

 

następnie powiąż produkty z tą kategorią.

Link to comment
Share on other sites

Obecnie wszystko jest najprawdopodobniej prawidłowo poza tym, iż wybrany produkt polecany wyświetla się w obrębie kategorii "POPULARNE", a nie "POLECANE", która nawet wcale nie jest dostępna.

Link to comment
Share on other sites

jak już krystian wspomniał to produkty tzw. "best sellers" czyli te najlepiej sprzedające się.

tutaj nie ma opcji dodania własnych produktów gdyz prestashop w tym miejscu umieszcza produkty automatycznie - bazując na statystykach sprzedaży poszczególnych produktów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

U mnie mam tak jak pokazuje Vekia, ale nadal mam komunikat

W tej chwili brak najlepiej sprzedających się.

 

powiazania.thumb.png.2422ed994f21750ef83e9fad4efe0d30.png

 

Czy jeśli mam ustawione na "2"- to znaczy że muszę dopasować produkty do kategorii "home" w powiązania ?

 

Tak mam powiązane jak powyżej

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

No możliwe, ale ja nic w bazie nie kopałem, a sprzedaję regularnie.

 Statystyki działają poprawnie więc chyba powinno działać, w DAdminie mam najlepsze produkty, najlepszych klientów itp. ale nie ma tego w tym module. 

Jak mogę zdiagnozować ten problem?

Link to comment
Share on other sites

Informacje o sprzedaży są pobierane z tabeli ps_product_sale. Czy na podstronie z bestsellerami masz produkty czy też ten komunikat? Jeśli w tej tabeli i na podstronie są produkty to jest coś skopane w module, możesz go na początek wyczyścić i ustawić od nowa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...