Jump to content

Rezerwacja produktów zamiast rozmiarów.


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Jak zrobić żeby zamiast rozmiarówek można byłoby wybrać datę dostępności,najlepiej za pomocą jakiegoś kalendarza rezerwacyjnego.

 

Chodzi o to że klient chce kupić dzisiaj np szafę, i klika w datę np: 01.08 i rezerwuje ( de facto kupuje ) szafę , płaci za nią i ją dostaje 01.08

Link to comment
Share on other sites

Żeby mógł sobie wprowadzić datę, kiedy chcę (z możliwych dni) odebrać produkt ale na podobnej zasadzie jak się wybiera np. rozmiar koszulki z tym że musiałby być to kalendarz.

 

Generalnie na magazynie są np 3 szafy każdego dnia i jak ktoś dokona zakupu to "rezerwuje" sobie szafę. I jak sprzedane zostaną 3 szafy to 4 szafę będzie można kupić ale zarezerwowana będzie szafa z kolejnego dnia. I chodzi mi o to żeby kupujący widział że najbliższy termin jest np za 3 dni ale też żeby mógł wybrać np. dalszy termin.

Edited by MarcinoxPL (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ja się dołączę do sugestii, że taka modyfikacja byłaby bardzo praktyczna. Możliwość zmiany przycisku rozmaru czy koloru na powiedzmy rezerwację z kalendarzem czy jakiś inny funkcjonalny przycisk.
Nie zgodzę się, że jest to bardzo specyficzna funkcja. takie rozwiązanie dałoby więcej możliwości. Rezerwacja z kalendarzem, z przedpłatą za produkt króry chce się zamówić, a którego w danej chwili nie ma w ofercie.

Albo całkiem dodatkowy moduł z takimi możliwościami... to też jest rozwiązanie, nawet gdyby był płatny w rozsądnej cenie... sądzę, że znaleźli by się chętni.

Link to comment
Share on other sites

moze jeszcze powroce do meritum:

 

Chodzi o to że klient chce kupić dzisiaj np szafę, i klika w datę np: 01.08 i rezerwuje ( de facto kupuje ) szafę , płaci za nią i ją dostaje 01.08

 

jezeli, jako klient, chce szafe kupic dzisiaj to dlaczego mam wybierac jakas date? nie prosciej jest napisac cos typu "towar na zamowienie, czas realizacji 14 dni roboczych" ? taniej i, wydaje mi sie, bardziej czytelnie dla klienta....

 

a juz dla upartych, taki wybor daty jest jak najbardziej wykonalny, choc raczej tani nie bedzie. pytanie tez jak miala by wygladac konfiguracja odstorny samego produktu, czy mialby to byc ogol dla wszystkich produktow, kazdy termin rozny dla roznych produktow, jakeis specyficzne daty itp. na pewno trzeba by uzyc datepicker() [mozna tego wbudowanego w presta], ten ma sporo mozliwosci konfiguracyjnych tylko kwestia skierowania tego w odpowiedni hook i przekazania jako atrybut lub analogie atrybutu. no, troche zamieszania z kontroleami po stronie front jak i back oraz maili (bo jakos ten atrybut tez trzeba by wyslac) trzeba by przeprowadzic... czy oplacalne... nie sadze, ale juz nie takie trywilane i nieoplacalne rzeczy sie robilo ;) klient nasz pan ;)

Link to comment
Share on other sites

a juz dla upartych, taki wybor daty jest jak najbardziej wykonalny, choc raczej tani nie bedzie. pytanie tez jak miala by wygladac konfiguracja odstorny samego produktu, czy mialby to byc ogol dla wszystkich produktow, kazdy termin rozny dla roznych produktow, jakeis specyficzne daty itp. na pewno trzeba by uzyc datepicker() [mozna tego wbudowanego w presta], ten ma sporo mozliwosci konfiguracyjnych tylko kwestia skierowania tego w odpowiedni hook i przekazania jako atrybut lub analogie atrybutu. no, troche zamieszania z kontroleami po stronie front jak i back oraz maili (bo jakos ten atrybut tez trzeba by wyslac) trzeba by przeprowadzic... czy oplacalne... nie sadze, ale juz nie takie trywilane i nieoplacalne rzeczy sie robilo ;) klient nasz pan ;)

 

Wlaśnie robię projekt tego typu dla niemieckiego hotelu.

Tu demo: http://yabber.eu.org/presta/de/miete/32-hotelzimmer-doppel.html

Wybrałem prestę, bo klient oprócz reserwacji chce też sprzedawć na swoim portalu jakieś śmieci dla turystów typu muszelki i inne gadżety.

 

Dość ciekawym problemem było rozwiązanie bukowanania w czasoprzestrzeni.

Jak wiadomo presta obsługuje stany magazynowe, ale nie w linni czasu.

Hotel posiada np. 64 pokoje tego samego typu, ale jest bezsensem tworzenie 64 takich samych produktów.

Napisałem więc kontroler do takiej matrixowej kontroli zapasu w czasie i przestrzeni :D

W jednym produkcie określamy więc limit bukowania na tę samą datę:

 

FLFJHXC.png

 

W mommencie zamawiania produktu przez klienta, jest walidowany stan reserwacji w danym dniu.

 

Wczoraj klient zażyczył sobie z poziomu BO klikając w scheduler rezerwacji blokady wybranych dni, czyli "Interes nieczynny".  I znowu muszę przerabiać prawie wszystkie klasy i kontrolery  i templatki BO :)

Ale współpraca z niemieckim klientem jest zawsze "langsam langsam aber sicher" :)

 

Jak skończę ten projekt, to wrzucę na forum jakąś freewerową uproszczoną wersję bukowania produktu.

Link to comment
Share on other sites

wyglada obiecujaco....

 

ja znowu tworze obecnie modul nadzoru nad kalendarzami kwiaciarni... to jest troche wieccej tych kalendarzykow :D ale tez wlasnie musialem jeszcze ograniczyc do dostepnych czy niedostepnych dat wymuszonych poza usatwieniami globalnymi. no nie bylo latwo, ale sie udalo. tutaj mozemy polaczyc sily.

 

 

4muEVTf.png

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Fajny moduł, właśnie takiego poszukuję, masz go skończonego i do odsprzedania ?

 

 

wyglada obiecujaco....

 

ja znowu tworze obecnie modul nadzoru nad kalendarzami kwiaciarni... to jest troche wieccej tych kalendarzykow :D ale tez wlasnie musialem jeszcze ograniczyc do dostepnych czy niedostepnych dat wymuszonych poza usatwieniami globalnymi. no nie bylo latwo, ale sie udalo. tutaj mozemy polaczyc sily.

 

 

4muEVTf.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...