Jump to content

Smart Blog - problem z adresem URL


Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów,

mam problem z modułem Smart Blog. Moduł zainstalowałem i wydawało by się, że wszystko działa poprawnie, no ale... Mam problem z adresem URL bloga: http://serwer1478301.home.pl/perfexim/artykuly.html, przejście na ten adres i wejście w post powoduje, że po wybraniu z menu głównego innej zakładki np "Sprzedaż" pozostaje część adresu URL z bloga (http://serwer1478301.home.pl/perfexim/artykuly/sklepy) i oczywiście wybrana strona się nie ładuje. Kombinowałem z SEO&URL, ale nic nie wymyśliłem. Jak zrobić, żeby adres url "czyscił" się po wyjściu z postu bloga i żeby można wejść w inną zakładkę (np. Sprzedaż, kontakt).

Pomożecie? :) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

a co ma do tego blog.... masz blednie podlikowane 'klepki' w menu.... href="sklepy" czyli odwolujesz sie do dopisania tylko 'sklepy' do aktualnego adresu. wiec albo, jezeli nie korzystasz z katalogow (no u ciebie akurat jest, ale jak przerzucisz na domene wlasciwa to mysle, ze go juz nei bedzie) '/sklepy' - i przez '/' odwolujesz sie bezposrednio do glownego adresu albo wrzucasz pelnego linka z http;// itp

Link to comment
Share on other sites

Tak racja, tez właśnie do tego przed chwilą doszedłem, że problemem nie jest moduł bloga a niewłaściwie skonfigurowany link "Sprzedaż" w Top Menu (bo ten sam problem pojawia się jak chcę przejść z produktu na Sprzedaż, ale gdy w tym samym miejscu klikam w moduł "Odkryj nasze sklepy", strona odpala się prawidłowo).

Zatem pytanie brzmi jak utworzyć właściwy link w głównym menu, żeby niezależnie od miejsca, w którym sie jest zawsze prawidłowo przekierowywało na właściwy link?

Do tej pory wchodziłem w moduł "Menu główne" i tam za pomocą panelu tworzyłem link (np url:sklepy) i przerzucałem do głównego menu, ale to jak widać nie działa zbyt dobrze.

Prosiłbym o pomoc...

Edited by kriss-presta (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

no nie porownuj linkow w sklepie z tymi co sam wpisujesz w menu.... tam nie da sie wpisac modulu funkcja. wszystkie linki umieszczone w sklepie bydowane sa przez kontroler Link.php i tutaj on juz sobie sam zamienic friendly jak jest uruchomiony, czy bezposrenio jak nie jest.... w top menu nie ma takiej mozliwosci. nawet za bardzo nie da sie tego wpisac na stale w menu, bo to znowy budowane jest nie w TPL czylko w samym kontrolerze... tam mozna by sie pociac jakby cial wpisac linki ;) no i mozna by bylko albo na koncu albo na poczatku listy wybieranej w ustawieniach modulu... no, nie polecam takiej zmiany ;) ale nie mowie, ze nie jest to wykonalne... sam wlasnie ostatnim czasem takie cos robilem, ale to inna bajka.

 

tak jak pisalem wczensiej, jezlei nie bedziesz mial dostepu do sklepu przez domena.pl/katalog tylko domena.pl to tutaj wprowadzajac friendly z '/' cofasz sie na sam poczatek adresu. inaczej to zostaje tylko wpisanie pelnego adresu.

Link to comment
Share on other sites

Ok, linki na sztywno - jest to jakieś rozwiązanie :) W sumie to tylko dwie pozycje w menu, więc można tak to zrobić. Trzeba tylko pamiętać o modyfikacji ręcznej linków po przekierowaniu na domenę. 

 

Dzięki design4VIP za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...