Jump to content

Upload sınırını nasıl değiştirebilirim

legend.61

Recommended Posts

upload sınırı server la alkalı bir durumdur. ftp den php.info dosyasını görebiliyorsan onun içinden değişiklik yapabilirsin. yok server o dosyası gizlemişse hostingini arayarak artırabilirisn. ve upload sınırını artırmanın herhangi bir sorun olmaz ben 125mb deneme yaptım ve bir sorun yok.

confis ini dosyasına baktım 100 m yazıyordu zaten. şimdi önce host ile görüşüp 2Mb attırmam gerekiyor anladığım kadarıyla sonra 100 mb maksimum sınır oluyor gerekirsede 100 Mb'tı da config ini den arttırabilirim:) doğru mu anlamışım?

Hosttan gelen cevap:

Sayın müşterimiz,

Hosting ana dizininizde oluşturacağınız bir .htaccess dosyası içine ;

php_value upload_max_filesize 10M
php_value post_max_size 10M

Satırlarını ekleyerek maximum dosya yükleme boyutunuzu 10 MB olarak değiştirebilirsiniz.

Saygılarımla.
---------------------------------

.htaccess dosyasının sonunada ilk satırınada 2 satır kodu ekledim ama yinede site açılmadı.

Nefret ediyorum şöle işlerden.. Hep Böle Sanki böle şeler çok sık başlarına geliyor. Kardeş bu aşamadan sonra diyebileceğim pek bişey yok. bu hostçuların geneli böle. Hepsi bilgisayar beyinli. Yok bunu değiştiremeyiz. Yok bunu arttıramayız. Ee neden. - prosedür böle. Şöle şelerin ardına saklanıyorlar bide. Neyse kardeş işte bu tip şeylerede kudretimiz yetmiyo..

İyi Günler