Jump to content

Türkce karakter sorunu !

deliben

Recommended Posts

Merhaba,

prestashopa yeniyim daha önce Open Cart kullandim. Su an bi müsterim icin German Edition 1.2.5 kurdum. Sonra Türkce ekledim, daha dogrusu prestashop kurulum dosyasina gerekli dosyalara tr.php leri attim. Kurulumdan sonra admin panelinden Türkce ekledim. Fakat türkce karakterler görüntülenemiyor.

Veritabanim: MySQL 5.0.32
MySQL connection collation: utf8_unicode_ci

Soruna googleda ve bazi forumlarda cözüm aradim. Sonuc degismedi.

Yardimci olabilir misiniz?

Merhaba,

tavsiye ettiginiz sürümü kurdum. Türkce karakter konusundaki sorun ortadan kalkti fakat simdi de Almanca dil paketini kuramiyorum.

" Bu dil uyumlu değil ve ön ve arka ofis tarafından kullanılamıyor çünkü bazı dosyalar bulunamıyor. " diyor ve

/themes/prestashop/lang/de.php kirmizi isaretli .

Bu dosya dil paketinin icinde degilmiydi yani ? Bunun icin ne yapabilirim ? 4

Yardimci olursaniz sevinirim

Tesekkürler

Merhaba,

de.php yi prestashopun german edition 1.2.5 den kopyalayip themes/prestashop/lang dosyasina upload yaptim.

Backend de dil sorunsuz kuruldu ve aktif görünüyor fakat frontend de Almanca secilince shop ingilizce görünüm kazaniyor.

Ne yapmam gerekir sasirdim kaldim.

Lütfen yardimci olursaniz sevinirim.

Merhaba,

dediginiz gibi deniyorum olmuyor. Sabahtan beri belki defalarca kurdum sistemi ancak nafile. Mutlaka atladigim birsey oldugunu düsünüyorum. Daha detayli bilgi verirseniz sevinirim.

1. Sorun : Arsiv acilamiyor
2. Sorun : themes/prestashop/lang/ altinda kurmus oldugum dilin .php dosyasi mevcut degil
3. Sorun: German Edition 1.2.5 i kurup Türkce eklesem Türkce karakterler görüntülenemiyor.
4. Sorun: 1.2.4 ün tr versiyonunu kurup Almanca eklesem Frontend den Almanca secili olsa bile Dil ingilizce kaliyor.
5. Sorun: yeterince bilgi sahibi degilim ve artik cildirmanin esigindeyim

Acil yardimlarinizi bekliyorum.

Cok tesekkür ederim