Jump to content

Problemy z bazą danych


darek88

Recommended Posts

Gdzie można znaleźć dane takie, jak: adres serwera bazy danych, nazwa bazy danych, użytkownik bazy danych oraz hasło bazy danych? Czy istnieje możliwość modyfikacji bazy danych po umieszczeniu sklepu w Internecie bez ryzyka uszkodzenia jego działania? Przepraszam za ciągłe zawracanie głowy zupełnymi podstawami, ale jestem laikiem.

 

Link: darobookshop.cba.pl

Edited by darek88 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Mnie się zdaje że to chodzi o informacje zawarte w  /config/setting.inc.php

Serwer baz to będzie pewnie : localhost

Możliwość modyfikacji bazy istnieje chociazby przez phpMyAdmin ale trzeba wiedzieć co się robi bo można sobie zrobić

ziu ziu  :)

Link to comment
Share on other sites

Hasło do bazy danych ostatecznie zostało odzyskane, ale instalacja chyba wyłącznie pozornie została ukończona. Pozorność ta polega na tym, iż po wpisaniu adresu strony głównej sklepu otwiera się podstrona o adresie install. Foldery install zostały usunięte. Czy istnieje możliwość odzyskania plików oraz konfiguracji sklepu istniejącego przed instalacją?Czy dostęp do plików poprzedniego sklepu jest możliwy?  W jaki sposób tego dokonać?

Link to comment
Share on other sites

Czy istnieje możliwość odzyskania plików oraz konfiguracji sklepu istniejącego przed instalacją?

Jak przed instalacją? Przed instalacją nie mogłeś mieć żadnej konfiguracji ponieważ baza danych była pusta, a pliki jakie miałeś przed takie są po.

Link to comment
Share on other sites

Widzisz nie piszesz wszystkiego tylko tak cedzisz informacje bez ładu i składu. Opisz konkretnie po kolei co robiłeś wtedy my będziemy wiedzieć na czym tak na prawdę stoisz, co zrobiłeś źle lub czego jeszcze nie zrobiłeś a powinieneś. Daj informację a otrzymasz informację :D

Link to comment
Share on other sites

Czyli co robiłeś? Co to jest "wielokrotnie wszystko"? Wydaje mi się że nie czytasz tego co do Ciebie piszę... a pisałem:

 

Widzisz nie piszesz wszystkiego tylko tak cedzisz informacje bez ładu i składu.

Opisz konkretnie po kolei co robiłeś wtedy my będziemy wiedzieć na czym tak na prawdę stoisz...

Link to comment
Share on other sites

Instalowanie XAMPP - a, uruchamianie serwera Apache, zatrzymywanie serwera Apache, kończenie pracy z pakietem XAMPP, sprawdzanie działania serwera, zabezpieczanie serwera, uruchamianie bazy danych MySQL, zabezpieczanie bazy danych, instalowanie Prestashop

Link to comment
Share on other sites

Czy jest możliwość odtworzenia wcześniej stworzonego sklepu i dalszegojego tworzenia? Czy tworzony sklep jest zapisywany w postaci plików na komputerze> Wydaje się, że wzystkie pliki poprzednio utworzonego są dostępne na komputerze. Procedura zaprezentowana w filmie również była powtarzana przeze mnie wielokrotnie. Czy istnieje możliwość odzyskania jej efektów?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za taki wstęp, ale jestem już tak zdenerwowanyż 3 szczerze mówiąc ciągle próbuje coś robić, ale saa juz nie wiem dokladnie co. C\y jeśli na dsku istnieja foldery xampp oraz prestashop z zawartością taką, jak foldery admin123892, cache, casses, config, controllers, css, docs, download, img, install, js, localization, log, mails, modules, override, pdf, tests, themes, tools, translations, upload, webservice oraz pliki CONTRIBUTING.md, CONTRIBUTORS.md, error500.html, footer.php, header.php, images.inc.php, index.php, init.php, README.md, oraz sitemap.xml istnieje możliwość odtworzenia teo sklepu? Po zalogowaniu za pośrednictwem aplikacji Total Commander na adres ftp: //[email protected]@darobookshop.cba.pl również jest dostępna. Po otwwarciu daresu darobookshop.cba.pl pod ktorym ma sie znajdowac sklep za kazdym razem automatycznie otwiea sie podstrina darobookshop.cba.pl/instaal. Podczas wykonywania polecen problemy wystepuja na etapie informacji o bazie danych co uniemozliwia polaczenie sie z nia. Czy istnieje możliwość przywrócenia starej wersji sklepu w tym przypadku oraz w jaki sposób tego dokonać.

Link to comment
Share on other sites

Czy działa to znaczy czy jak Pan wpisuje w przeglądarkę lokalny adres sklepu który jest to czy on po prostu działa, włącza się wyświetla wszystko, produkty etc., nie interesuje mnie to czy działa Panu serwer, mysql czy ma Pan włączonego apacha interesuje mnie tylko fakt czy działa sklep.

 

Więc to co Pan napisał nie było odpowiedzią w żadnym wypadku.

Link to comment
Share on other sites

Po wpsaniu adresu localhost/xampp wyświetla się prawidłowa strona konfiguracyjna. Po kliknięciu na link phpMyAdmin wyświetla się lista domyślnych baz danych oraz utworzonej przeze mnie o następujących parametrach: 

  • Serwer: 127.0.0.1 via TCP/IP
  • Typ serwera: MySQL
  • Wersja serwera: 5.6.24 - MySQL Community Server (GPL)
  • Wersja protokołu: 10
  • Użytkownik: root@localhost
  • Kodowanie znaków serwera: UTF-8 Unicode (utf8).

Czy teraz odpowiedź jest poprawna? Czy mógłbym jednak liczyć na dalszą pomoc?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...