Jump to content

Sfaturi de SEO pentru magazin online pe prestashop 1.6?


Recommended Posts

De curand mi-am terminat siteul pe prestashop 1.6. Totul arata ok dar nu stiu daca sunt in regula si cu ce e in spatele magazinului, adica in cod. Se pricepe cineva la seo "on -page"? Adica cum ar trebui sa fie structurat siteul, titluri pagina, continut etc.. pentru a fi foarte bine optimizat si sa nu fac greseli? Eu am inceput sa citesc mai multe articole pe net gen: http://www.deundecumpar.net/creare-magazin-online-seo/ , dar cred ca e mai bine daca discut cu cineva sau e cineva care ofera aceste servicii pentru magazin online creat pe prestashop?

 

Prefer sa-mi dau siteul pe privat daca e cineva care sa ma ajute.

Edited by renamed_account_13401 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

In principiu ai nevoie de un audit SEO. Aces lucru este facut de catre o persoana cu experienta care poate sa vina cu sfaturi asupra modificarilor. De exemplu: in pagina de produs, pagina de categorii, denumirea categoriilor in functie de aria in care desfasori activitatea si multe alte detalii care intr-un articol SEO nu sunt spuse. Daca doresti iti pot recomanda pe cineva care te poate ajuta cu un audit in acest sens. Pentru a avea succes sa zic asa in mediul online este nevoie ca fiecare detinator de magazin online sa ia in considerare si acest aspect foarte important si sa aloce un buget. Chiar daca partea SEO este mai putin vizibila in cele mai multe cazuri face "minuni" sa zic asa.

Link to comment
Share on other sites

partea de SEO, este putin ciudata !!!! prestashopul are un SEO foarte bine integrat !!!

DAR multi vor ca daca siau deschis un magazin, adoua zi sa fie pe primul loc, din cele 234567897 de site-uri, vi se pare logic???

 

pentru google ca sa fii indexat, ai nevoie de cateva zile, chiar pana la 2 saptamani, la fiecare categorie, produs, ai cuvinte cheie pentru SEO, nu am sa spun ce sa pui acolo ca nu o sa fie bine, acolo pui ce vrei TU pentru produsul TAU !!!

 

si un aspect foarte important !!! google schimba des algoritmul de cautare, mai nou este cautat in descriere scurta si descriere, nu cuvinte cheie

 

inainte de a cheltui bani pe nimica, mai citeste umpic prin prestashop si ai sa vezi ca te ajuta

 

succes

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...