Jump to content

Problema cu Navigarea in straturi


ionapostol2004

Recommended Posts

Salut,

Am site-ul johnchicboutique.ro si cand Navigarea in straturi este activa nu imi apar produse in categorii si subcategorii, cand dezactivez Navigarea in straturi atunci toate produsele apar in categoriile respectiv subcategoriile lor.Mentionez ca am instalat versiunea 1.6.0.14 prima data si din cauza ca am migrat pe alt server mai rapid a trebuit sa instalez totul din nou.Prima data totul mergea ok. Nu stiu ce sa mai fac, am scris si celor de la Prestashop dar...mai greu cu raspunsul.

Daca are cineva o idee va rog sa ma ajutati. Credeti ca Magento este mai "prietenos" cu invataceii?

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Daca nu te descurci cu Prestashop de Magento poti uita..Daca chiar ai dori o varianta poti incerca un Wordpress&WooCommerce. Aici depinde de nevoile tale si ce doresti de la magazin. Poti incerca in prima faza sa dai un reset la modulul care se ocupa cu afisarea Navigarii in straturi. Daca doresti mai poti avea o varianta in care instalezi versiunea 1.6.0.8. O folosesc de cateva luni si merge totul fara probleme. Sau incearca sa descarci doar modulul de navigarea in straturi de pe o alta versiune si vezi daca functioneaza. 

Link to comment
Share on other sites

mai ai si un cache care dupa modificari ar fi bine sa-l golesti dupa orice modificare

atat timp cat lucrezi la el, dezactiveaza din BO>parametri avansati>performanta tot ce tine de cache si goleste cache-ul, ca altfel nu vezi instantaneu modificarile aduse, dupa ce termini site-ul reactivezi cache-ul

 

vina este numai a ta, si nu a prestashopului ;) un calculator nu greseste, decat utilizatorul lui ;)

Edited by costi43 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Am dezactivat cache-ul , orice modificare fac nu mai apare in front office...se pare ca este o problema de functionalitate.

Cum fac sa reinstalez dar sa pastrez produsele introduse?

 

Am rezolvat! In pagina cu cache-ul sunt de fapt doua cache-uri eu dezactivand doar pe primul celalalt fiind mai jos in pagina.Dupa ce am dezactivat si al doilea cache totul a functionat normal.

Poate cineva sa-mi zica care este diferenta dintre cele doua? Eventual care este cea mai buna setare in aceasta pagina avand in vedere ca voi avea undeva peste 5000 de articole?

Edited by ionapostol2004 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...