Jump to content

E-mail - üzenetek függősége


Palyika

Recommended Posts

Sziasztok,

 

Érte megyek, de banki átutalásos megrendelés esetén, a rendelés visszaigazolásban megjelenik a szállítási cím is. Ez kiszállításnál renben is lenne.

 

Hogyan tudom különbözővé tenni a kétféle megrendelés autómata üzenetét?

 

köszi,

Link to comment
Share on other sites

Nem. A levélsablonoknak van egy controllere, abban kicsit átírni a php azon részét, ahol átadja ezeket az információkat. Ha a payment banki átutalás, akkor ne adja át a szállítást a sablonnak, illetőleg a sablon ne jelenítse meg ezt a részt.

 

Könnyen lehet, hogy van sokkal egyszerűbb módja is ennek, de most Nekem hirtelen ez jutott eszembe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Most próbáltam rákeresni angolul, de nem kaptam hasonló találatot, nem találtam olyan topicot ami ezzel foglalkozna. Persze ez nem azt jelenti, hogy nincs.

 

Gondolkodom rajta, hátha eszembe jut valami más módszer, okosabb megoldás.

Link to comment
Share on other sites

Ha jól látom, akkor a /classes/PaymentModule.php -ban vannak ezek definiálva. Az átadandó adatok is, a levélsablon kiküldése is.

 

Ha jól gondolom, akkor a 756. sorban kezdődő order_conf Mail::Send felel ezért a részért. Előtte be kellene iktatni egy feltételes utasítást, ami azt nézi, hogy mi a payment ID-je.

 

Ha mondjuk 1 (ami legyen a banki) akkor nem a klasszikus Mail::Send-et küldi ki, hanem egy másikat, ami mindenben megegyezik az eredetivel azt leszámítva, hogy az order_conf értéke mondjuk order_conf2 lesz.

 

A levélsablonok közt pedig létre kell hozni (klónozni kell az eredetit) egy order_conf2.html-t, amiből csak ki kell szedni a shipping részt.

 

Ha az eszmefuttatásom helyes, akkor banki payment esetén az order_conf2. fog kimenni, ami nem tartalmazza a shipping-et.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...