Jump to content

Przewoźnicy. Jak zmienić domyślne zakresy? + filtorwanie.


Jaskob

Recommended Posts

Witam,

Posiadam swój własny szablon.

 

Potrzebuję zmienić z domyślnych wartości na własne 2 rzeczy.

 

1. Dodać Polskę, a nie cały świat / Europę.

 

2. Zrobić nowy zakres -  od wymiaru sprzętu.

 

Załóżmy do przekątnej 40cali- 50zł

 

Powyżej 40cali - 100zł

 

W załączniku podgląd.

 

Proszę o podpowiedź.

 

 

Dodatkowe pytanie,

Jak zrobić by na starcie w oknie był podgląd na możliwe opcje dostawy ?( 1 odbiór osobisty, 2 kurier)

 

Aktualnie jest tylko domyślny koszt dostawy, a później można ewentualnie to edytować w koszyku w zakładce "wysyłka".

 

+ Gdzie edytować zakładkę "Więcej szczegółów", która jest nad ceną?

+Jak ustawić wyszukiwanie po określonych parametrach w zakładce po prawej "katalog"- screen ( filtrowanie ). Domyślnie mam ustawienia po kolorze i samo później dodało się po producentach.

post-1032391-0-43186400-1434033436_thumb.jpg

post-1032391-0-04747600-1434100754_thumb.jpg

Edited by Jaskob (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1. Jeżeli w Lokalizacja -> Kraje masz włączoną tylko Polskę to to już robi robotę.

2. Domyślnie nie możesz zrobić łatwo zakresu wybranego jako atrybut ale jest na to sposób, jeśli nie używasz pola "Waga" w produktach to ilość cali wpisz w to pole, traktuj wagę jako liczbę cali dla dostawy i na tej podstawie zrób zakresy.

 

Dodatkowe pytanie,

Jak zrobić by na starcie w oknie był podgląd na możliwe opcje dostawy ?( 1 odbiór osobisty, 2 kurier)

 

Domyślnie nie jest to możliwe, dopiero w koszyku gdy zainstalujesz moduł carriercompare.

 

+ Gdzie edytować zakładkę "Więcej szczegółów", która jest nad ceną?

 

Jeśli chodzi o kartę produktu to te opcje edytujesz w edycji danego produktu ale co się wyświetla lub nie kontroluje często szablon.

 

+Jak ustawić wyszukiwanie po określonych parametrach w zakładce po prawej "katalog"- screen ( filtrowanie ). Domyślnie mam ustawienia po kolorze i samo później dodało się po producentach.

 

 

Moduły -> Blok filtrów nawigacyjnych.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Jeśli chodzi o kartę produktu to te opcje edytujesz w edycji danego produktu ale co się wyświetla lub nie kontroluje często szablon.

 

 Chodzi mi o to: Screen-Sh_wssrqpr.jpg

 

- "wiecej szczegołów" - chciałbym tutaj zrobić wstępna wzmiankę o o koszcie wysyłki

Edited by Jaskob (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Obojętnie.

Wstępnie planowałem tylko utworzyć jakiś przycisk, który rozwijał by prostą informację o kosztach. Najlepiej coś dodaniem do koszyka. Przycisk byłby podpisany w stylu " koszty dostawy".

Chodzi mi tylko i wyłącznie o wcześniejszą informację co za ile, ale też żeby nie nachodzić na opis produktu.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mają to być stałe wartości które chcesz nanieść raz i powiedzmy nie będziesz ich zbyt często aktualizował, to możesz to zrobić ręcznie w pliku product.tpl dodać button z rozwijanym polem a w nim odpowiednią treść. To sprawi że w każdym produkcie pojawi się to samo z automatu. Można by również skorzystać z jakiegoś modułu żeby nie robić tego w pliku, jednak wszystko zależy od tego czego oczekujesz.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie coś takiego byłoby super. Jedna stała, bo koszty wysyłki są tylko 3, 1-odbiór osobisy, i 2różne w zależności od rozmiaru produkty, więc na stronie produktu widniałoby do 3opcji. W tych większych 2.

Czy można nanieść opis na przycisk?

Proszę o informacje co dokładnie mam wpisać i gdzie, poszukałem i domyślam się, że chodzi o:/prestashop/themes/buddie/css/product.css.

Jeśli nie proszę o o korektę. Poszukałem również trochę w internecie, są wzmianki, ale niestety o innych rzeczach.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie jest takie coś możliwe, tylko musisz napisać warunek który będzie sprawdzał jaki jest przypisany przewoźnik do danego produktu i na tej podstawie będzie się wyświetlał określony tekst. Przycisk i rozwijanie to chyba najprościej jakiś skrytp w js pod button podpiąć, wszystko ostylować i gotowe.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko niby tak prosto, ale niestety nie potrafię tego zrobić. Gdybym umiał to nie rozpocząłbym wątku :(

 

Porady jak to wszystko ogarnąć?

 

Gdzie to robić? Prestashop? na serwerze?

Gdzie mogę znaleźć jakieś podpowiedzi?

Edited by Jaskob (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałem możesz to zrobić w product.tpl podpowiedzi możesz znaleźć na forum lub wygooglać, najlepiej zacznij od szukania skryptu który pozwoli ci rozwinąć kontener z treścią. Jak już to ogarniesz to wtedy pozostanie Ci ogarnąć warunek.

 

Nie wiem na jakim poziomie wiedzy jesteś, jednak jak na niskim to może warto to komuś zlecić.

Link to comment
Share on other sites

Czyli reasumując, nie jest to możliwe posiadając podstawową wiedzę.

Szkoda, liczyłem, że dam rade samemu zrobić w jakikolwiek sposób informację o koszcie wysyłki.

Dzięki.

Mimo wszystko jakby ktoś posiadał jakieś inne rozwiązanie będę wdzięczny.

Na chwilę obecną chyba najzwyczajniej wcisnę to na samą górę strony wraz z informacjami o sklepie.

Link to comment
Share on other sites

Innych rozwiązań jest mnóstwo z tym że to jest dokładnie to o co Pan pytał, rozsuwany tekst przy naciśnięciu na przycisk. Nie jest to bardzo trudne jednak bez chęci to jest na pewno nie osiągalne. Nie wiem czy może Pan liczył na to że ktoś tu poda gotowe rozwiązanie jednak jest to modyfikacja wymagająca sprawdzenia, więc ja żebym to sprawdził, muszę wykonać tą modyfikacje na jakimś sklepie żebym mógł podać rozwiązanie. Reasumując musiałbym wykonać Pana pracę. Jeśli ma Pan na tyle chęci aby spróbować samemu to zrobić to sugeruję przejrzeć plik product.tpl i odnaleźć miejsce gdzie Pan chce to wstawić, później może Pan zaimplemetować skrypt w jQuery np cos takiego: http://www.w3schools.com/jquery/jquery_hide_show.asp na koniec pozostanie napisać warunek, ale najpierw należy przeskoczyć te 2 pierwsze kroki.

Link to comment
Share on other sites

Super, i już mniej więcej zostałem naprowadzony. Od jutra zagłębie się w to bardziej, w razie pytań odwiedzę wątek ponownie.

I nie liczyłem na to, że ktoś coś dla mnie zrobi, lae właśnie NAKIERUJE na odpowiednie działanie.
Przyznaję, jestem laikiem, poznaję prestę i moje motto brzmi "kto pyta, nie błądzi". Od tego właśnie są fora.
Dzięki, mam nadzieję, że uda mi się bez większych problemów dojść do opcji warunku.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...