Jump to content

500 internal server error - dupa ce m-am mutat pe alt server


Recommended Posts

Va salut. Am o mica problema si dupa ce am cautat vreo 24 ore solutia am zis sa incerc sa vad poate ma ajuta cineva.

Am mutat shopul de pe un server centos 5.5 cu cpanel pe un server debian 8 cu ispconfig si acum siteul meu nu mai este online. Nici acces la backoffice nu mai am din din cauza acestei erori 500.

 

- am instalat un shop pe noul server si merge ca uns ... dar eu am nevoie de vechiul shop

- am incercat sa fac un update ... aceeasi eroare

- am folosit toate fisierele de la vechiul shop .. instalat baza de date noua ... merge ca uns dar dupa ce am schimbat cu baza de date veche iar imi apare eroarea 500

- m-am uitat prin loguri si imi apare asta

 

[Fri Jun 05 13:46:37.036398 2015] [fcgid:warn] [pid 3163] (104)Connection reset by peer: [] mod_fcgid: error reading data from FastCGI server
[Fri Jun 05 13:46:37.036456 2015] [core:error] [pid 3163] [] End of script output before headers: index.php
 
... eroarea asta
 
Current theme unselected. Please check your theme configuration. at line 103 in file config/config.inc.php
 
si asta ...
 
Shop not found at line 403 in file classes/shop/Shop.php
 
Si gata. Nu mai stiu ce sa fac. Feelingul meu este ca s-ar putea rezolva cu o mica modificare in baza de date exportata de la vechiul hosting dar nu stiu ce modificare sa-i fac. Ma poate ajuta cineva? aa.. siteul este asta: http://eco-boutique.ro/
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...