Jump to content

Recommended Posts

Γεια σας,

Συνεργάζομαι με την Speedex courier.

Τώρα όμως με το Prestashop,και για να δω πως μπορώ να εισάγω 12919 εγγραφές,που είναι ανάλογά τις περιοχές.

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να διευκολύνω τις εγγραφές;

Σας παρενθέτω το xls μήπως κάποιος το έχει κάνει η τι μπορεί να γίνει.

ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΛΥΨΗΣ_05_03_2015_.zip

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου. και εγω εψαχνα για κατι σχετικο...και εγω συνεργαζομαι με speedex και αυτο που ειχα βρει ειναι ενα  module το οποιο εισαγεις ολους τους τκ που εξυπηρετεις και τις αντιστοιχες χρεωσεις

Link to comment
Share on other sites

αν δεις το τελευταίο που σου έστειλα, έχει και την δυνατότητα να το περάσεις με csv αυτόματα.

δεν το έχω αγοράσει εγώ το module αυτό...ψάχνω να βρω κάτι πιο οικονομικό

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση,

Δεν γίνετε αφού εγγραφεί κάποιος και έχει περάσει την διεύθυνση του να γίνετε η τιμολόγηση  αυτόματα με τα έξοδα μεταφορέας,εννοείτε ότι έχει περάσει τις περιοχές με τα Τ.Κ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κανείς δεν χρησιμοποιεί την εν λόγο εταιρεία.

Άλλη λύση στο θέμα?

Αλλά εάν γίνετε βάση του TK του κάθε αγοραστή, να βγάζει αυτόματα τις περιοχές με αυτό!

Edited by GeorgeVE (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το εξής Module http://addons.prestashop.com/en/shipping-logistics-delivery-prestashop-modules/5711-shipping-fees-based-on-zipcodes.html
είναι εύκολο βάζεις τα range που θες πχ. Αθήνα - Επαρχία και σε κάθε εγγραφή πελάτη του ζητάει Τ.Κ. ωστε να ξέρει να χρεώσει ανάλογα .
Θα χρειαστείς να φτιάξεις στο Localization τα range που θα φτιάξεις στο Module ώστε να τα βλέπει (είτε είναι 1 είτε 2 είτε περισσότερα ) .
Απο κει και πέρα ο μόνο που μένει να κάνεις είναι να φτιάξεις την πολιτική χρέωσης σε αυτά που έχεις δημιουργήσει . That's all folks .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν ιδέα καλή φαίνεται.

Τώρα αν όμως υπήρχε να φτιάξω ένα link το οποίο να έβλεπε την ιστοσελίδα της speedex και εκεί να βάζει την περιοχή και μετά να μπορεί αυτόματα να υπολογίσει το κόστος αποστολής.

Ζητάω πολλά;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...