Jump to content

προιόντα σε πακέτα


Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους. έχω ένα κατάστημα με είδη τα οποία πουλάω σε μονάδες και σε συσκευασίες/ Αυτό που θα ήθελα είναι αν υπάρχει στο prestashop η δυνατότητα όταν ένα είδος τελειώνει η μονάδα του, να αναλώνει από την συσκευασία την ποσότητα και να γεμίζει η μονάδα. για παράδειγμα,

αν έχω 1 χαρτάκι διαθέσιμο και έχω και 5 συσκευασίες, όταν ο πελάτης θελήσει να αγοράσει 10 χαρτάκια, να μου αναλώσει τις συσκευασίες από 5 σε 4 και τις μονάδες 50(τεμάχια συσκευασίες) - 9 που θέλει επιπλέον ο πελάτης

υπάρχει κάτι τέτοιο διαθέσιμο ή κάποιο module?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο μπλέκεις με μονάδες και συσκευασίες και δεν τα έχεις όλα στο eshop σε μονάδες κι απλά αν παραγγείλει κάποιος 10 μονάδες (ή όσες είναι στη συσκευασία) να κάνεις έκπτωση;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τα είχα έτσι στην αρχή και οι πελάτες δεν έμπαιναν στην διαδικασία να δουν την τιμή στην ποσότητα.

Δυστυχως στο αντικείμενο που πουλάωο πελάτης για να συγκρίνει πρέπει να βλέπει την ποσότητα και την τιμή

Link to comment
Share on other sites

Skroutzάρεις καθόλου; Αν όχι η ιδέα να βάλεις κάποιο banner που να χτυπάει στο μάτι τύπου (τα 50 χαρτάκια {συσκευασία νομίζω} πχ 10 ευρώ) και να συνεχίσεις χύμα, για ευκολία δική σου στη διαχείριση, δεν παίζει;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολλα τα προιοντα και θα πρεπει να βαλω για το καθενα banner...αδυνατον...

όσον αφορα το σκρουτζ...όχι δεν εχω εκει συνδρομη μονο στο bestprice....οποτε εκει πρεπει να εχω τα προιοντα διαθεσιμα

Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα να κάνεις κάποια τροποποίηση στο tpl ώστε το banner να δημιουργείται αυτόματα μέσω smarty engine και να τραβάει την τιμή του προϊόντος από το σύστημα και να μην είναι εικόνα; Πώς σου φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

άσε την διεύθυνση της ιστοσελίδας να τη δούμε, γιατί νομίζω ότι με ένα custom εργαλείο θα μπορούσε να γίνει αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...