Jump to content

szukam modułu wysyłki


Recommended Posts

Witam,

 

szukam modułu wysyłki, ktory by brał koszty wysyłki wg tego jaki klient produkt zamówi, bo cześć produktów można ze sobą wysłać, części nie i muszę mieć dodatkowy koszt wysyłki. Ale bardzo często jest tak że 2-3 produkty tego samego typu w jedenej paczce idą, a jak dochodzi inny to już musiałby koszt wrosnąć. Próbowałem to ustawić na podstawie wag i dodatkowego kosztu dostawy, ale nie znalazłem zależności która spełni moje oczekiwania.

Prosżę o pomoc czy ktoś może wie gdzie mogę znaleźć taki moduł lub może ktoś wie co trzeba poprawić w kodzie presty, żeby to szło jakoś ustawiać.

Link to comment
Share on other sites

w zakladce przewoznicy produktu - mozesz przeciez dla takiego specyficznego produktu wysylanego osobno ustawic osobnego przewoznika. Bedzie sie on laczyl z reszta przewoznikow dodatkowym kosztem.

Link to comment
Share on other sites

@hatak Dziękuję za odpowiedź, to rozwiązanie pomoże. Tylko że wolałbym znaleźć coś prostszego bo, problem w tym że mamy takich produktów z 70 i to będzie to dużo konfigurowania i to będzie trochę dzielenia aby to się zgadzało. Więc jeśli ktoś ma jakieś pomysły to prosiłbym o podzielenie się.

Link to comment
Share on other sites

To podziwiam :) bo już wolałbym to przez SQLa robić w bazie poświęcając wcześniej nawet 2 dni na zrozumienie mechanizmu jak to działa. Bo przy ustawianiu ręcznie 0,5 mln produktów to chyba mi to miesiąc zajmie jeśli nie więcej. A wychodzi na to że do każdego produktu muszę zdefiniować jakie są sposoby dostawy. Dlatego może ktoś jednak zna bardziej wydajne sposoby.

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie jeśli dla produktu A ustawisz dostawców: 1, 2, 3 a dla produktu B ustawisz dostawców 1, 4 i 5 to gdy klient wrzuci produkt A i B do koszyka wyświetli mu się tylko wspólny przewoźnik czyli 1, więc możesz ustawić go jako droższą opcję którą normalnie klienci będą pomijali ale w przypadku połączenia produktów będą mieli tylko jego do wyboru.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...