Jump to content
  • 0

Multistore - domeny konfiguracja


Pawel_Presta

Question

Witam.

Chciałbym skonfigurować sklep pod multistore:

- razem będą 4 sklepy (oczywiście każdy pod inną domeną)

Dużo czytałem na temat konfiguracji.

Najlepiej opisane było to tutaj:

Nie znalazłem jednak informacji na temat:

Jak skonfigurować domeny w Prestashop i jak je ustawić na koncie hostingowym?

 

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

te same kroki robisz dla "mojadomena.pl" i "www.mojadomena.pl"

z tym, że jedną z nich ustawiasz jako główną

 

wszystkie domeny wskazują na katalog z instalacją presty, np: www.twójserwer/katalogpresty/

Tworzysz grupy sklepów (jeżeli to są inne sklepy). W danej grupie tworzysz sklepy PL, EN, DE itp. (jeżeli takie masz)

w konfiguracji samego sklepu jako domena i domena SSL wpisujesz odpowiednią domenę.

Pole fizyczny url zostawiasz ze slashem "/", ponieważ w hostingu już wskazałeś na fizyczny katalog z instalacją

pole wirtualny adres zostawiasz puste

więc ostateczny adres będzie widoczny jako: http:mojadomena.pl

 

na końcu trzeba przebudować htaccess

Link to comment
Share on other sites

  • 0

hej - dzięki za odpowiedź - szukamy kogoś kto by taką konfigurację wykonał - z mojej wiedzy wynika, że potrzeba na to nie więcej niż 2-3 godzin. Wszystkie szablony są z Leotheme - nie trzeba przenosić żadnych sklepów - tylko kwestia ustawienia w sklepie głównym (3 dodatkowych sklepów) - produkty wstawimy samodzielnie ok. 60. Nie umiem poradzić sobie z ostatnim etapem czyli z tym co napisałeś. Z góry dzięki za odpowiedź. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 13.05.2015 at 8:42 PM, Pawel_Presta said:

hej - dzięki za odpowiedź - szukamy kogoś kto by taką konfigurację wykonał - z mojej wiedzy wynika, że potrzeba na to nie więcej niż 2-3 godzin. Wszystkie szablony są z Leotheme - nie trzeba przenosić żadnych sklepów - tylko kwestia ustawienia w sklepie głównym (3 dodatkowych sklepów) - produkty wstawimy samodzielnie ok. 60. Nie umiem poradzić sobie z ostatnim etapem czyli z tym co napisałeś. Z góry dzięki za odpowiedź. 

Jeżeli Pan wie jak to zrobić w 2-3 godziny to po co Pan szuka kogoś do pomocy.  Z moich doświadczeń wynika, że z tymi multistorami zawsze są problemy. Sama konfiguracja w zapleczu presty jest łatwa. Ale do tego dochodzi konfiguracja domen. DNS odświeżają się 24h. Czasami są problemy z ssl. Trzeba prosić hosting o interwencję. Trzeba posprawdzać wszystkie linki zwłaszcza w cms.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...