Jump to content

URL produktu bez ID čísla


Clay

Recommended Posts

ahoj,
používám Friendly URL a funguje ok, ale chtěl bych, aby se produkty nezobrazovaly takhle:
/10-test-product.html

ale bez ID čísla na začátku, tzn. buď jako
/test-product-10.html

nebo ideálně rovnou
/test-product.html

našel jsem tu sice návod jak odstranit ID z url úplně, ale ručně pro každej produkt to dělat nechci, tak jsem si říkal že by mělo jít alespoň prohodit název produktu a ID.. (kategorie nepoužívám)

zkoušel jsem se různě hrabat v .htaccess, ale bez úspěchu :) defaultní vypadá takhle:

# URL rewriting rules
RewriteRule ^([a-z0-9]+)\-([a-z0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/p/$1-$2$3.jpg [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/c/$1$2.jpg [L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$3&isolang;=$1$5 [L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2&isolang;=$1$4 [L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$2&isolang;=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2$4 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$1$3 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^content/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /cms.php?id_cms=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)__([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /supplier.php?id_supplier=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)_([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /manufacturer.php?id_manufacturer=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/(.*)$ /$2?isolang=$1 [QSA,L,E]



dík za tipy!

Link to comment
Share on other sites

uuf, teda byla to fuška, ale nakonec jsem našel přesně co jsem potřeboval :)

strana 6 - stáhnout přílohy, nahrát modul do modulů, link.php do classes a je to..

pohrát si s link.php jsem zkoušel taky a přehodit id a product se mi sice podařilo, ale problém byl že je potřeba se pak pohrabat i v htaccess (po úpravě v link.php se sice změní linky, ale url stránek jsou pořád stejný) - to už bylo nad moje síly, ale díkybohu frantíci už si s tím poradili dřív :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...