Jump to content

Vevő, rendelések és termék export (sql?)


Encsike

Recommended Posts

Sziasztok! 

Segítséget szeretnék kérni!

Adott egy 1.5.6.2-es presta és egy 1.6.0.14-es presta. Szeretném az 1.5-ből átrakni a vevőket, rendeléseket és a termékeket mindenstül az 1.6-osra. Sima export import nem megy azt már kiderítettem, de ha jól értem SQL.ben meg lehetne oldani. Nem értek az SQL nyelvhez így foglamam sincs hogyan lehetne a régiből kivarázsolni.

Tudna ebben nekem valaki segíteni?

Köszönöm!

Enikő

Link to comment
Share on other sites

Frissítés nem lehet megoldás? Mindenképp szűz 1.6-os kell?

 

Sok lehetőség adott termék/ügyfél/rendelés exportra. Vannak modulok, vannak sql manager kódok, vannak programok amik képesek olyan adatot exportálni amit importálni lehet 1.6-ba. Mindazonáltal úgy gondolom, hogy minden webáruház más és más, így teljes körű megoldást nem lehet csak úgy adni.

1. Érdemes lehet kezdeni a sima árukeresős scriptekkel, elég jól ki tudják szedni a termékeket, és jól konfigurálhatóak.
2. Ez után az sql manager-t érdemes megnézni: http://nemops.com/prestashop-export-products/#.VVBvjvntlHw

3. Eztán különböző export modulokkal érdemes próbálkozni. Írd be a Google-be, hogy: "Prestashop products export module" és válogass. Nyilván legyen 1.5.x-el kompatibilis.
4. Ha ezek nem jönnének be, akkor érdemes lehet kipróbálni a Prestashop Store Manager-t: https://www.prestashopmanager.com/  Jó kis program, de fizetős. Kipróbálhatod emlékeim szerint pár napig (vagy hétig, nem emlékszem) és ez az idő elég arra, hogy kiexportáld ami kell.
5. Ezeken kívül a már sokszor emlegetett "Prestashop Product Mass Edit" egyéni kis programocska is képes nagyon jó .csv exportot készíteni, és nagyon jól konfigurálható. Itt találod: https://www.prestashop.com/forums/topic/185401-free-script-product-mass-edit-category-multi-edit-order-edit/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Köszi az érdeklődést Attila!

 

Az eMagic amit a 4. pontban ajánlottál szuper! Színes szagos imádnám... de lejárt a free licence és mivel terveim szerint nemhasználnám hosszú távon ezért nem veszem meg, ugye nem egy olcsó modul. 

Találtam egy Export modult ami tetszik, most az ingyenes verzióját tesztelem, ha az okés lesz akkor ott bevállalom a fizetősek (kb 10 font).

Később beszámolok a fejleményekről.

 

ui: Igen kell a szűz 1.6-os preszta mert az 1.5-t még akkor raktam össze amikor egy csomó mindennel nem voltam teljesen képben és nagy benne a katyvasz. :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sajnos amit találtam az sem jó. Szépen exportál, de nem minden adatot (pl a termékeknél nem jeleníti emg hogy melyik kategóriában volt és a beszállítók közül csak az elsőt veszi ki.) Mivel közel 3000 termékről van szó igy nem megoldás, hogy kipótolom a táblázatban :/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Az 5 ös pontot letöltöttem és telepítettem, de ne mtaláltam utána sehol. Lehet hogy én értettem félre és ezt a gépemre kellett volna telepíteni és nem a shopadminba? :S na akkor ezzel futok még egy kört! 

 

ui: eMagicOne még mindig fáj érted a szívem! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...