Jump to content

Kargo Bilgilerinin Otomatik Güncellenmesi

Recommended Posts

Merhaba

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasına ürünlerimizi teslim eder etmez web sitemizdeki siparişlerin durumlarının Kargoya Verildi olarak değişmesini sağlayabileceğimiz bir yöntem var mıdır. Bunun için anlaşmalı kargomuzdan bizim kargo firmasındaki müşteri hesabımıza ait xml kodlarını alırsak siteye nasıl entegre edebiliriz. Bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz.

Teşekkürler

• Like 1

• 3 months later...

Merhaba, Şu anda müşterilerimiz kargo takip linkine tıkladığı zaman kargo statülerini ilgili sürat kargonun web sitesinden görebiliyor. Bizim istediğimiz Sürat kargonun bu sitesindeki kargo statüleri değiştiğinde bizim presta sitemizdeki statülerin de ona göre değişmesi. Bunun için yardımcı olabilecek bir yazılımcı var mı acaba. Ücretli veya ücretsiz. Bu konuda da bilgi verebilirseniz seviniriz. 

Saygılarımla,

• 1 month later...

Merhaba, Şu anda müşterilerimiz kargo takip linkine tıkladığı zaman kargo statülerini ilgili sürat kargonun web sitesinden görebiliyor. Bizim istediğimiz Sürat kargonun bu sitesindeki kargo statüleri değiştiğinde bizim presta sitemizdeki statülerin de ona göre değişmesi. Bunun için yardımcı olabilecek bir yazılımcı var mı acaba. Ücretli veya ücretsiz. Bu konuda da bilgi verebilirseniz seviniriz. 

Saygılarımla,

Merhabalar,

Malesef bu iş için ücretsiz destek bulamazsınız hatta böyle bir modül yazılmadı henüz. Kendinize özel talep ederseniz bu biraz tuzlu olabilir ve dilerseniz iletişime geçebilirsiniz.

Başarılar, iyi çalışmalar.

sürat kargo, aras kargo ve mng için bir yazılım entegresi yaptım şuana kadar.

en büyük sorun kargo firmlarının size webservice açmaları ve gönderim yaptığın şubenin bunu kabul etmesi lazım.

kargo şirketleri webservisi sadece büyük e-ticaret siterine açıyorlar.

xml ile çekip, entegre etmek mümkün. Sitemde hali hazırda kullanıyorum.

Ben sitenizle uğraşamam ama safa bey uğraşırım derse kodları veririm...

eyvallah abi bu hayatta seni tanıdığım için memmunum.

arkadaşlar gecikme için özür dilerim.

hem behçet beyin yoğunluğu hemde benim yoğunluğum sebbiyle geliştirdiği yöntemin kodları alamadım . en kısa zamanda düzenleyip ücretsiz olarak paylaşacam.

iyi çalışmalar..

https://prestashopmodul.com/tr/home/46-mng-kargo-takip-modulu.html adresinde MNG var.

Aras ve UPS için de modül yazmıştık. 

Bana sorarsanız:

Eğer her gün binlerce sipariş almıyorsanız müşterinize kargo takip linkini veya takip numarasını mesaj olarak gönderin. Çünkü bu işin astarı yüzünden pahalıya geliyor. Her şeyin modülünü satın alıp her şeyi otomasyona bağlayıp gün sonunda 3 sipariş alırsanız vakit kaybı olur.

(Bu arada Can bey MNG ile çalışıyorsanız modülü ücretsiz kullanabilirsiniz. Ama kahve ısmarlatırım)

https://prestashopmodul.com/tr/home/46-mng-kargo-takip-modulu.html adresinde MNG var.

Bana sorarsanız:

Eğer her gün binlerce sipariş almıyorsanız müşterinize kargo takip linkini veya takip numarasını mesaj olarak gönderin. Çünkü bu işin astarı yüzünden pahalıya geliyor. Her şeyin modülünü satın alıp her şeyi otomasyona bağlayıp gün sonunda 3 sipariş alırsanız vakit kaybı olur.

(Bu arada Can bey MNG ile çalışıyorsanız modülü ücretsiz kullanabilirsiniz. Ama kahve ısmarlatırım)

Mahmut hocam, sen iste kahve dükkanını satın alayım :) Bir kahvenin lafımı olur. Fakat modulu ucretsız nasıl kullanacağım onu çözemedim şuanda adrese girdim 49.90 dolar diyor ?

Bana sorarsanız:

Mahmut hocam, sen iste kahve dükkanını satın alayım  :) Bir kahvenin lafımı olur. Fakat modulu ucretsız nasıl kullanacağım onu çözemedim şuanda adrese girdim 49.90 dolar diyor ?

Edited by Can Memiş (see edit history)