Jump to content

Úprava odkazů patičky


vomysaur

Recommended Posts

Dobrý den,

 

mám problém s úpravou odkazů patičky mého eshopu. Patička nyní vypadá viz náhled:

 

post-998109-0-00569200-1430666583.png

 

Přes Block CMS dokážu upravovat odkazy, ale co ty, které tam nejsou přidané přes CMS? Jak je odstranit? Jde mi konkrétně o všechny anglické odkazy + info o eshopu.

 

V themes/nazev_themy/modules/blockcms jsem našel soubor blockcms.tpl, který obsahuje:

<!-- MODULE Block footer -->
<ul id="footer_links">
	{if !$PS_CATALOG_MODE}<li class="first_item"><a href="{$link->getPageLink('prices-drop.php')}" title="{l s='Specials' mod='blockcms'}">{l s='Specials' mod='blockcms'}</a></li>{/if}
	<li class="{if $PS_CATALOG_MODE}first_{/if}item"><a href="{$link->getPageLink('new-products.php')}" title="{l s='New products' mod='blockcms'}">{l s='New products' mod='blockcms'}</a></li>
	{if !$PS_CATALOG_MODE}<li class="item"><a href="{$link->getPageLink('best-sales.php')}" title="{l s='Top sellers' mod='blockcms'}">{l s='Top sellers' mod='blockcms'}</a></li>{/if}
	{if $display_stores_footer}<li class="item"><a href="{$link->getPageLink('stores.php')}" title="{l s='Our stores' mod='blockcms'}">{l s='Our stores' mod='blockcms'}</a></li>{/if}
	<li class="item"><a href="{$link->getPageLink('contact-form.php', true)}" title="{l s='Contact us' mod='blockcms'}">{l s='Contact us' mod='blockcms'}</a></li>
	{foreach from=$cmslinks item=cmslink}
		{if $cmslink.meta_title != ''}
			<li class="item"><a href="{$cmslink.link|addslashes}" title="{$cmslink.meta_title|escape:'htmlall':'UTF-8'}">{$cmslink.meta_title|escape:'htmlall':'UTF-8'}</a></li>
		{/if}
	{/foreach}
	<li class="last_item">©2011 {l s='Powered by' mod='blockcms'} <a href="http://www.prestashop.com">PrestaShop</a>™. All rights reserved</li>
</ul>
<!-- /MODULE Block footer -->

Pokud tento celý soubor přejmenuji, v patičce mi vše zmizí (to jsem předpokládal), pokud tento soubor chci poupravit a jednotlivé odkazy odstranit, nic se s patičkou nestane a i když smažu celý obsah tohoto souboru, vše na stránkách v patičce zůstane jako předtím.

 

Poradí mi někdo? Nevím si s tím rady co a jak.

 

Děkuji s pozdravem,

Vomáčka V.

Edited by vomysaur (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Dobrý den, pokud vždy přepisujete soubor s koncovkou .tpl tedy samotnou šablonu, pak musíte následně v administraci v záložce Výkon dát vyčistit cache, aby se aktualizovala šablona, jinak do té doby bude vždy vidět, to staré. V případě, že budete upravovat styly tedy soubory css, pak výkon nemusíte přepočítávat,

"Jen malá rada" všem nyní pro prestashop verze 1.7 pokud si chtějí spodní odkaz v patičce na prestahop změnit na vlastní je úprava v souboru footer.tpl, který naleznete na vašem ftp : 

web/themes/classic/templates/_partials/footer.tpl

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...